PDA

Zobacz pełną wersję : Akobook 3.42pl Pomocy



dziq616
20-05-2006, 11:55
Witam
Umiescilem ten post w tym dziale (lepiej pasujacym) bo w poprzednim nikt mi nie pomogl.

Posiadam joomla pe 1.0.8d i akobook 3.42pl, i w tym problem ze gdy klikam na stronie na 'Dopisz sie' ... nic sie nie dzieje, natomiast w administracji tym komponentem swobodnie moge dodawac nowe wpisy. W ustawieniach mam znaznaczone ze goscie moga pisac. Zastanawialem sie czy to nie sprawa CHMOD-ów ale nie jestem pewien. Moja strona: http://www.css.rwi.pl
(http://www.css.rwi.pl/)
Bylbym wdzieczny za wszelka pomoc
Pozdrawiam Kamil

maniek
20-05-2006, 14:40
mam ten sam problem... i nie potrafie go rozwiazac

maniek
21-05-2006, 18:31
jeszcze mamy podobny problem z akocomment, podczas klikania w dodaj komentarz nic sie nie dzieje :P tzn przekirowuje nas na strone z tekstem "nie masz dostepu dpo tej strony" czy cos takiego ;P

zwiastun
22-05-2006, 01:55
I pewno też masz problem z przeglądaniem działu plików, w którym zamieszczono poprawione wersje komponentu i dodatku (akoComment)

maniek
22-05-2006, 08:22
zwiastun, a powiesz mi dlaczego dany komponent byl w nie poprawionej wersji komponentu i dodatku :). Sciagnelem obydwa z joomla.pl Wiec dlaczego trzymacie je na serwerze ;p.

zwiastun
22-05-2006, 09:40
A czemu mamy nie trzymać? Dodane pliki są datowane, wersje numerowane, w opisach znajduje się odpowiednie info.

dziq616
22-05-2006, 13:00
@ zwiastun


Mam zainstalowana ta same wersje joomle i te same skladniki wszystko zrobione w ten sam sposob na dwoch serwerach.

http://www.jportaltest.yoyo.pl - tutaj te 3 dodatki (galeria, komentarze i ksiega gosci) dziala bez zarzutu

natomiast tutaj
http://www.css.rwi.pl - nic z tych rzeczy nie dziala

Niemam zielonego pojecia co jest nie tak

Wiesz w czym lezy problem....? pomozesz ?
naprawde prosze o pomoc

zwiastun
22-05-2006, 13:57
jakieś dane serwerów?

dziq616
22-05-2006, 14:09
jakieś dane serwerów?
Dane serwera rwi:


PHP działa na:: Linux server.pnth.net 2.4.22-1.2199.nptlsmp #1 SMP Wed Aug 4 11:48:29 EDT 2004 i686
Wersja MySQL:: 4.0.23-standard-log
Wersja PHP:: 4.4.2
Serwer WWW:: Apache/1.3.34 (Unix) mod_ssl/2.8.25 OpenSSL/0.9.7a PHP/4.4.2 mod_perl/1.29 FrontPage/5.0.2.2510
Interfejs serwera PHP:: apache
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC
Przeglądarka:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.3
Istotne ustawienia PHP::
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wyłączone)
Dane serwera yoyo:


PHP działa na:: Linux v2.yoyo.pl 2.6.16.8-p4-smp #1 SMP Wed Apr 19 03:03:13 CDT 2006 i686
Wersja MySQL:: 5.0.20-Debian_1-log
Wersja PHP:: 4.4.2-1
Serwer WWW:: Apache/2.0.54 (Debian GNU/Linux) mod_auth_pgsql/2.0.3 proxy_html/2.4
Interfejs serwera PHP:: cgi-fcgi
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC
Przeglądarka:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.3) Gecko/20060426 Firefox/1.5.0.3
Istotne ustawienia PHP::
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: ON (włączone)

dziq616
23-05-2006, 12:51
@ zwiastun
Nie wiem czy ta informacja w czyms pomoze ale podczas instalacji na rwi (na ktorym jest obecnie problem z tymi skladnikami) na czerwono byly 3 parametry: Register Globals, allow_url_fopen i short_open_tag wszytkie byly na ON a powinny byc na OFF. Nie mam pojecia czy te parametry moga powadowac nie dzialanie owych komponentow.

A teraz najdziwniejsza dla mnie rzecz na obu tych serwerach domyslne chmody sa identyczne jak (czyli 755 foldery, 644 pliki) podczas instalacji na RWI musialem zmieniac chmod-y (podane na liscie pliki i foldery byly niezapisywalne) a na YOYO nie trzeba bylo nic zmieniac wszystkie podane pliki i foldery byly zapisywalne. Ale rozniesz nie wiem czy chmody moga powadowac nie dzialanie tych komponentow.

Rybik
23-05-2006, 13:55
to jak wygladaja chmody po uploadzie zalezy od serwera i nie powinno miec znaczenia, po to jest preinstalcyjny test.


wszytkie byly na ON a powinny byc na OFF

"w instrukcji napisali ze zarowka na 220V, wlaczylem do 12V i nie działa, czy to nie przypadkiem z powodu tego napięcia ?"

Też bywam początkujący w różnych dziedzinach, ale staram się nie robić z siebie ignoranta. :cool:

p.s.
na yoyo masz safe mode

dziq616
23-05-2006, 15:24
to jak wygladaja chmody po uploadzie zalezy od serwera i nie powinno miec znaczenia, po to jest preinstalcyjny test.

p.s.
na yoyo masz safe mode
Nic mi to nie mowi czemu na yoyo wszystko dziala a na rwi nie ...

neo_as
16-07-2006, 01:41
Czy jest już na to jakieś rozwiązanie?

blizniak1
14-09-2006, 00:57
Mam problem z roznuymi dodatkami typo AkoComment, POnyGallery i znalazlem powod tych problemów: Wszystko przestaje dzialac po zainstalowania phpBB by Przemo.

stone
14-09-2006, 09:00
Dzięki za informację skupiam się teraz na nowej wersji zarówno PE jak i pomostu i potestuję dokładnie.

REPLAY
23-09-2006, 16:04
A czemu mamy nie trzymać? Dodane pliki są datowane, wersje numerowane, w opisach znajduje się odpowiednie info.

No tak... Zwiastun i jemu podobni - kumaci w temacie to i nie robi im róznicy jaka wersja i jak datowana jest w plikowni... Tylko ja mam jedno pytanko... Czy nie zaszkodzi być grzecznym, oszczędzić kłopotów "nowicjuszom" i opublikować wersję naprawdę wyćwiczoną i działającą? Śpieszycie się Panowie, publikujecie kolejne wersje JOOMLI XX.X.X... Za chwilę stado łat... Przecież nie robicie tego dla siebie tylko dla innych.. Podejrzewam, że większość sympatyków tegoż CMS'a nie patrzy na xx.x.xx tylko na efekty... Wolniej a dokładniej...

W sumie ja sobie radzę z wiekszością błędów.. A żal mi tych co nie kumają składni PHP'a w stopniu bardziej zaawansowanym.. Zupełnie jak ze stacjami obsługi samochodów - jak już cos zrobią to cos innego nie ćwiczy.

Pozdrawiam

zwiastun
23-09-2006, 16:40
No to będę tym razem naprawdę niegrzeczny:
Replay i jemu podobni uważają, że mają prawo dostawać, bo im się należy tudzież, że to co dostają ma być ze znakiem Q, bo są niekumaci (czytaj: bezmyślni)

Zapomina jedynie, że
a) dostają za darmo,
b) że dostają oprogramowanie, które nigdy nie jest pozbawione błędów i zawsze w stadium rozwojowym,
c) że za tym, iż dostają, jest ogrom ludzkiej pracy, czasu, wysiłku,
d) że "niekumatość" to ich problem (mam na myśli bezmyślność oczywiście, a nie nieznajomość PHP czy innych mniej lub bardziej tajemniczych języków, bo tych akurat znać nie muszą).

Cenię sobie każdą sensowną uwagę, nawet i taką. Pod jednym wszakże warunkiem. Jeśli czyniący uwagi odnosi się do sprawy, a nie do ludzi, którym jest winien co najwyżej słowo: dziękuję.

stone
23-09-2006, 16:47
A mi jest przykro mi, że w swoim pierwszym poście na forum wykazujesz tak duży brak zrozumienia idei jaki nam przyświeca. Może jak pobędziesz z nami troszkę dłużej zobaczysz o co chodzi. Jeżeli jestes skłonny pomóc to z radością udostępnimy Ci kolejną wersję do testów. Nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi.
A sformułowanie "Zwiastun i jemu podobni" rozumiem że też się mnie tyczące odbieram jako dużą nobilitację, naprawdę gdyby nie On to Joomla by w Polsce była dużo mniej popularna, i cieszy mnie że jestem do niego prównywany.

fenix75
27-09-2006, 21:39
Dopiszę się też do tematu bo mam taki sam problem, z taką małą uwagą że wcześniej nie było problemów z dopisaniem się (tylko 2 wpisy) a teraz można kliknąć dopisz się ale nic nie działa. Zainstalowane programy to joomla1.0.11 + akobook 3.42
Serwer jest na superhoście.pl MAQUL 4.1.21 Standart, PHP 4.4.2
moja strona www.e-garwolin.pl

dodatkowo mam jeszcze pytanie czy update może w tym coś pomóc (nie chcę ryzykować a może ktoś już coś takiego robił)

stone
28-09-2006, 11:24
Aktualizacja zawsze może pomóc i defacto jak się nie spróbuje to sie nie wiem. Ale warunkiem jest wykonanie kopii zapsowej zarówno bazy jak i plików, wtedy można aktuaklizować na spokojnie.
Rozważ też czy nie zmienić książki gości, AkoBook sprawia dużo problemów

fenix75
29-09-2006, 09:38
stone - miałeś rację zainstalowałem inną księgę gości obecnie mam Art gbook 1.0 B3 - dodatkowo mogłem zgrać poprzednie wpisy więc nic nie straciłem. Wpisy można robić bo sam testowałem, jedyny problem to instrukcje wyskakujące po niemiecku (w momencie jak nie wpisałem adresue-mail) ale i to pewnie jest do obejścia. jeszcze raz dziękuję za pomoc.

kakobeki
20-10-2006, 09:16
Dopiszę się też do tematu bo mam taki sam problem, z taką małą uwagą że wcześniej nie było problemów z dopisaniem się (tylko 2 wpisy) a teraz można kliknąć dopisz się ale nic nie działa. Zainstalowane programy to joomla1.0.11 + akobook 3.42

chcialabym zainstalowac noa ksiege tylko
dobrze by bylo roziwazac 2 problemy
cxemu mozna bylo dopisywac posty a teraz nie
a druga rzecz
nie moge instalowac kompnentow pokazuje mi sie pusta strona
dodotaki i moduly instaluje bez problemow
i tu jest problem by zmieic ksiege gosci

Bardzo bym prosilam o pomoc
i porsze nie pisac nie na temat
jestem swiadoma ze joomla jest za darmo
jestem swiadoma tego co przecyztalam w poprzednich postach wiec
prosze sie nie rozpisywac jak powinnam zadawac pytania
ale jak roziwazac problem
dziekuje

zwiastun
24-10-2006, 05:24
Ale też proszę nas nie pouczać, jak mamy odpisywać. Każdy odpisuje, jak chce, jak umie, jak uważa za stosowne.
Odpowiedź masz powyżej. Zainstaluj Art gbook 1.0 B3-pl. Wczoraj podmieniłem w plikowni na wersję poprawioną przez Jokrisa. Działa bez zarzutu!

zloty
26-02-2007, 12:32
I ja dolacze do grona uzytkownikow ktorzy maja problem z ksiega goscia.
Instalowalem rozne wersje komponetu ksiegi gosci i z wszystkimi jest ten sam problem. Domyslam sie ze chodzi o ustawienia php.ini Wiec jak ktos juz sobie z tym poradzil to prosilbym o pomoc. Przypominam watek problemu. Po kliknieciu w odnosik "Dopisz sie" strona sie tylko przeladowuje (nie pojawia sie formularz) . Informacje ktore moze sie przydadza...


PHP działa na:: Linux galwatron 2.4.34.1-FS #1 Fri Feb 23 01:27:51 CET 2007 i686
Wersja MySQL:: 5.0.24a
Wersja PHP:: 4.4.5
Serwer WWW:: Apache/1.3.37 (Unix) mod_ssl/2.8.28 OpenSSL/0.9.8b PHP/4.4.5
Interfejs serwera PHP:: apache
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.12 Stable [ Sunfire ] 25 December 2006 01:00 UTC
Przeglądarka:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.2) Gecko/20070219 Firefox/2.0.0.2 Creative ZENcast v1.02.08
Istotne ustawienia PHP::
Joomla! Emulacja Register Globals OFF (wył.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wył.)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wył.)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (wł.)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wył.)
Open basedir [Katalog bazowy]:: Brak
Display Errors (Pokaż błędy):: OFF (wył.)
Obsługa XML:: Tak
Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje:: Brak

Pozdrawiam.

zloty
26-02-2007, 12:46
No wlasnie naniosem zmiany w celu przetestowania i to raczej nie wplywa na dzialanie komponetu ksiegi gosci, ale dzieki za zanteresowanie.

Pozdro