PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawianie pozycji



kondorek
20-05-2006, 14:55
Witam ponownie.
Kurcze im bardziej zaglebiam sie w joomle tym wiecej sie pojawia pytan:)
Wiekszosc wynajduje w pomocy ze stronki joomla.pl.
Ale nie zawsze udaje mi sie potrzebna rzecz znalezc, troche tego materialu tam macie.

Najpierw moze takie ****************************ki:
1.Czy templatki zainstalowane na joomla mozna dowolnie zmieniac, bez naruszania jakichs praw.
2.W templatce rhuk_solarflare_ii (http://127.0.0.1/%7Esklep/administrator/index2.php?option=com_templates#info) sa bannery powered by . i opensource czy mozna sie ich pozbyc z panelu admina, bo ja narazie wywalilem je ale w kodzie, nie chce zeby pozniej cos sie posypalo przez to.
A robic samemu szablon od poczatku to kawal roboty.

3. To pytanie moze nie do tego dzialu i pewnie jest o tym w dokumentacji na virtuemart.net, ale przed momentem to zauwazylem i moze to drobnostka do poprawy w panelu admina(tzn napewno drobnostka), gdzie zmienic ustawienia wyswietlanych produktow, poniewaz narazie pojawiaja mi sie 3 prod. w jednym wierszu co psuje mi uklad strony, bo prawie sie nie mieszcza(a prawe menu chce zostawic)
4. A propo ustawienia i prawego menu. to gdzie mozna ustawic zeby moduly ze strony startowej z prawej strony nie pojawialy sie na innych stronach(ustawiam w moduly witryna np modul sondy na pokazywanie na stronie glownej, a to cholerstwo sie pokazuje wszedzie)

5. I ostatnie w sumie najwazniejsze, oswieccie mnie gdzie mozna ustawiac pozycje (user1,user2 itd) bo nie moge za nic w swiecie o tym czegos znalezc, czy to sie wogole ustawia gdzies.
ja myslalem ze gdzies w plikach css templatki, ale nic takiego tam nie zauwazylem(przeoczenie?, moja slepota?? czy myslenie o 6 rzeczach naraz,,,,,,nie wiem)
Pozdrawiam

zwiastun
20-05-2006, 16:40
Ojojoj, jak będziesz mieć 100 pytań, to też je w jeden wątek wsadzisz? Forum to nie Twoje GG. Należy do wszystkich. Tu się trzeba trzymać zasad, bo inaczej to się robi bajzel.

W sprawie templatek -
a) GNU/GPL
b) poczytaj na pomoc.joomla.pl albo na joomlademo.pl na temat szablonów, jeśli chcesz cokolwiek zmieniac, bo z postu wynika, że nie znasz jeszcze ich koncepcji (pytasz gdzie się ustawia pozycje modułów)
c) umieszczania modułów na stronach dokonuje się podczas edycji modułu. Masz formularz po prawej stronie. Tego nawet szukać nigdzie nie trzeba.
d) ad virtuemart - gdzieś się chyba bardzo spieszysz. To powiedz sobie: zaraz zaraz, nie wszystko naraz. Jak trochę pooglądasz i poćwiczysz, to znajdziesz i to.

kondorek
20-05-2006, 17:01
Ojojoj, jak będziesz mieć 100 pytań, to też je w jeden wątek wsadzisz? :) troche sie zagalopowalem(jest jeszcze tyle pytan i tyle potencjalnych odpowiedzi:D)
ale masz racje, troche za dlugi ten post wyszedl.

co do tematow o moduly(banner) to oczywiscie doszedlem jak go wylaczyc nie bawiac sie kodem,
reszta w rekach pomocy.joomla