PDA

Zobacz pełną wersję : mosCE 1.0.3 Final - jak aktywować



pirex
17-11-2005, 21:00
Witam posiadam Joomle 1.0.3. Zainstalowałem dodatek mosCE 1.0.3 Final - instalacja przebiegła bez żadnych problemów... Następnie w administracji wybrałem Dodatki --> Dodatki - witryna. I ustawiłem następującxe dodatki na nieopublikowany Znacznik MOSImage [{wstaw oobraz]; Znacznik MOSPagebreak; Bez edytora WYSIWYG i Edytor WYSIWYG TinyMCE;

Ustawiłem takie dodatki na opublikowany: mosCE 1.0.3 Final; Przycisk MOSImage w edytorze i Przycisk MOSPagebreak w edytorze - oczwyiście zostawiłem na opublikowany też inne dodatki, które moim zdaniem są związane z edytorami...

I teraz w administracji wchodzę: Artykuły --> Wszystkie artykuły --> Nowy i edytor wygląda tak:

http://dzien-e-mail.org/forum/avatars/edytor.jpg

A pod tym jest biała tabelka na tekst...

I teraz moje pytanie brzmi: Cy to jest właśnie edytor mosCE 1.0.3 Final?

Moim zdaniem nie... Bo gdy w panelu admina - w dodatkach wezmę na nieopublikowany także: mosCE 1.0.3 Final; Przycisk MOSImage w edytorze i Przycisk MOSPagebreak w edytorze - to nadal jest taki sam edytor...

Dlaczego?

zwiastun
17-11-2005, 22:14
O wyglądzie edytora i dostępnych przyciskach decydujesz w konfiguracji edytora (komponenty => mosce). Taki komponent do administracji trzeba również zainstalować. Tak też w drugiej zakładce minusikami oznaczasz, co Ci się nie ma pokazywać.
Wyłączenie dodatków w Dodatkach nie wpływa na to, co jest wyświetlane w pasku narzędzi edytora

mambol
18-11-2005, 15:34
Moim zdaniem nie... Bo gdy w panelu admina - w dodatkach wezmę na nieopublikowany także: mosCE 1.0.3 Final; Przycisk MOSImage w edytorze i Przycisk MOSPagebreak w edytorze - to nadal jest taki sam edytor...

Dlaczego?

To co pokazujesz na obrazku to jest edytor TinyMCE. Po opublikowaniu MosCE spróbuj go ustawić jako domyślny edytor w konfiguracji witryny.

zwiastun
18-11-2005, 21:27
Jesteś pewien?
A nawet gdyby, to nie ma nic do rzeczy. Kolega nie rozumial kwestii, która zostala mu objaśniona.

mambol
18-11-2005, 22:02
Jesteś pewien?
A nawet gdyby, to nie ma nic do rzeczy. Kolega nie rozumial kwestii, która zostala mu objaśniona.

W sumie tak, ale ja odnosiłem sie do kwestii dlaczego włączenie-wyłączenie edytora MosCE w botach nie wpływa na jego zmianę.

A pewien jestem ponieważ w standardowej paczce MosCE nie ma przycisków do wstawiania daty i godziny :) .