PDA

Zobacz pełną wersję : nowy serwer a kopiowanie plików



alwika
11-11-2008, 17:04
Witam,

mam następujący dylemat, mam 2 serwery, na pierwszym stworzyłem w joomla 1.5 stronkę i teraz chcę ją przenieść na drugi serwer, gdzie jest jej miejsce. Zainstalowałem joomla 1.5.7. (obie są takie same co do wersji) i na drugim serwerze wyskoczył po instalacji błąd
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
najprościej w świecie sposobem cepa wziąłem z serwera 1 całą zawartość witryny spakowałem komponentem JoomlaPack i ściągnąłem na swój dysk po czym to wypakowałem i zacząłem przenosić większość plików na serwer 2, i tu pytanie jak dla mnie zasadnicze: czy po przeniesieniu odpowiednich plików będzie to działać ok, nie będzie później problemów? oczywiście już wiem, że nie wszystkie katalogi mogę przenieść i tu drugie pytanie, co mogę przenieść a co ew. ponownie doinstalować.
Na chwilę obecną przeniosłem wszystkie pliki z :\ katalogi: xmlrpc, tmp, templates, media, plugins, i w zasadzie widzę, że raczej wszystko co do treści już mam natomiast chcę jeszcze przenieść kat. images, administrator, language, niekoniecznie components, bo mam na razie tylko jeden doinstalowany który mogę sobie ręcznie dograć.
Czy mogę przenieść katalogi tj: modules, libraries? czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?
Oczywiście przy instalacji nowej czystej joomli baza została utworzona taka sama jak na poprzednim serwerze, i w zasadzie na pierwszy rzut oka nie widać różnić, oczywiście jak dla mnie początkującego laika.
Proszę o ew. wskazówki, czy cała praca nie nadaje sie do kosza. Oczywiscie chciałem pociągnąć całą paczkę na serwer 2 z serwera 1 tą którą wygenerowałem joomlaPack ale nie wyszło :(
pozdro