PDA

Zobacz pełną wersję : dwie strony na Joomla



literatka777
11-11-2008, 21:40
Czy można obsługiwać dwie strony na Joomla?
W jaki sposób?
Przesyłając pliki na serwer okazało się,że druga strona nie chce zadziałac, bo nie ma połączenia z serwerem....
Czy mając zainstalowanego joomla trzeba coś konfigurować żeby obsługiwać dwie strony?Jak to zrobić?

Dylek
11-11-2008, 22:24
A jakies szczegoly Twego pomyslu na te dwie strony?

literatka777
11-11-2008, 23:13
Chodziło mi czy można obsługiwać dwie witryny za pomocą Joomla,
jedna z nich to strona bardziej prywatna, a ta druga strona muzyczna....czyli bardziej zawodowa....Wykupiłam dwie oddzielne, a teraz mam problem z samym zainstalowaniem....jedna na razie prawie działa, choć niekompletna, a druga w ogóle nie daje się zainstalować.....Jak je administrować?

Dylek
11-11-2008, 23:43
Dalej nie rozumiem pytania :)
1. Masz dwie strony - stawiasz dwie Joomle i sobie administrujesz.
2. Masz dwie strony - stawiasz dwie Joomle - zarzucasz odpowiedni soft - moze Ci sie uda zarzadzac z poziomu jednego panelu admina.
Sprecyzuj pytanie, bo poki co to trzeba wrozki do odgadniecia o co Ci chodzi.

opty
23-07-2009, 11:25
sorry za odswiezenie pytania... ale w sumie mam podobne. mam na serwerze kila stron. Jedna z nich opiera sie wlasnie na joomli. chcialbym na tym samym serwerze umiescic 2 strone (w sumie sklep) na ktorym rowniez dzialala by joomla. Problem polega na tym ze boje sie ze przy instalacji nowej joomli , skasuja sie uzytkownicy wpisani do bazy z tej juz powstalej strony joomli. w jaki sposob mozna podpiac joomle (ta druga) pod inna baze danych?? nie chce aby opieraly sie na tej samej bazie...
z gory dziekuje...
OPTY

wojsmol
24-07-2009, 04:27
Witam
@opty sprawa jest w miarę prosta:
1. Tworzysz na FTP oddzielny folder na pliki strony i wgrywasz do niego pliki Joomla! (ewentualnie podpinasz domenę, w tym miejscu sporo zależy od panelu administracyjnego serwera jakim dysponujesz).
2. W panelu administracyjnym serwera tworzysz nową bazę.
3. Wchodzisz poprzez przeglądarkę pod adres gdzie w pkt 1 wgrałeś pliki, w momecie kiedy instalator poprosi Cię o dane do bazy podajesz dane do nowej bazy utworzonej w pkt 2.
W ten sposób masz 2 strony na Joomla! na 1 serwerze bez utraty danych z 1 bazy. Jedynym ograniczeniem tej procedury mogą być parametry Twojego konta hostingowego.
Pozdrawiam

big_krzysiek
24-07-2009, 09:23
@literatka777 - co wykupilas?
joomla jest darmowym oprogramowaniem...

skoro jedna joomla dala sie zainstalowac, to na tym samym serwerze powinna zainstalowac sie druga...no chyba ze nie ma miejsca na nim, lub nie ma miejsca na baze danych...
jesli jest instalujesz tak jak napisal wojsmol, jesli nie mozesz utworzyc nowej bazy danych druga joomle instalujesz w tej samej bazie z innym prefiksem tabel...

wojsmol
24-07-2009, 10:02
Witam
@big_krzysiek zwróć uwagę na datę ostatniego posta @literatka777
11-11-2008, 22:13Aktualnie pomagamy @opty.
Pozdrawiam

opty
24-07-2009, 10:48
dzieki chlopaki :) czasami najtredniejsze rzeczy sa najprostsze ;)
a mial ktos z was taka sytuacje z virtuemart ze po instalacji wszystko dziala ok. ale jak w ustawieniach sklepu chce wybrac EDIT SHOP to wyskakuje mi komunikat ze strony nie da rady otworzyc...
instalowalem kilka razy i z "automatu" i manual'nie. macie jakis pomysl? bardzo podoba mi sie obsluga sklepu przez joomle. i nie chcialbym rezygnowac na rzecz oscommerce...

big_krzysiek
24-07-2009, 13:22
@wojsmol..wiem, wiem....ale zaciekawilo mnie kto sprzedal joomle...