PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie artukułyu przez uzytkownika



michal11
12-11-2008, 10:12
joomla 1.5
instalacja ok.
korzystam z Community Builder
admin- bardzo początkujacy

Problem mam z dodawaniem artykułów przez użytkownika/zalogowanego.
Po kliknięciu "zaproponuj artykuł" nic się nie pokazuje...
jednymkursem.pl

Proszę o pomc, szukałem, kombinowałem nic nie wymysliłem....

michal11
13-11-2008, 13:47
nie mogę sobie poradzić z tymi artykułami, zwłaszcza że na tym samym serwerze mam inną stronę z joomlą i jest ok.
Nie wiem czy to jakis dodatkek-wszystkie raczej sprawdziłem czy komponent...

Mam pytanie bardzo laickie- gdzie sie ustawia dostępnośc do napisania artykułu?tzn, jacy użytkownicy mogą pisać(proponować) artykuły na stronę.
I gdzie ja jako administrator akceptuje to czy taki artykuł na stronie ma sie pojawić czy nie?

michal11
13-11-2008, 15:44
:-) ma 90% pytań na tym forum odpowiadam sobie sam...
, ale może komuś się to przyda.

W moim szablonie nie wyskakują komunikaty typu" Nie masz prawa do tej części serwisu", stąd nic się nie pokazywało.
Prawa do podsyłania artykułu mają użytkownicy należący do grupy "autor".

Tylko wydaje mi się ten sytem pod względem przesyłania artukułów przez użytkowników strasznie jest niewygodny bo
-admin nie ma powiadomienia na meila o nowm artykule, lub w jakiej części serisu może jest info o dodanych rzeczach przez userów(?).
-wydaje mi się że nie mozna ograniczyć wybór wysyłania artykułow tylko do danych kategorii..
-mógłby być też jakis meil czy informacja zwrotna dla użytkowniak typu- Twój artykuł oczekuje na aprobate lub Twój artykuł został zaakceptowany itp.

zwiastun
13-11-2008, 16:28
Jeśli zadajesz pytania o podstawy albo wskazujące na nieznajomość podstaw, nie licz, ze ktoś będzie na nie odpowiadał. Mnie nawet do głowy by nie przyszło, że artykuły mogą dodawać goście, czy nawet zarejestrowani, skoro jest grupa użytkowników autorzy.
Powiadomienia administratora o nowo dodanych artykułach - zobacz sobie swoją skrzynkę (a wcześniej sprawdź jej ustawienia).
Komunikat może i mógłby być... w dobie, w której wszyscy uważają, że w Internecie może publikować każdy i co mu ślina na język (klawiaturę!) przyniesie, bez żadnej kontroli. Można również podchodzić do sprawy normalniej - artykuł to nie komentarz ani wiadomość na forum i o tym, co zostanie opublikowane, decyduje wydawca. O czym można poinformować w zasadach regulaminowych witryny. Powtarzam wszakże, mógłby i być komunikat, ale nie ma (oczywistości nie trzeba objaśniać komunikatami)

michal11
14-11-2008, 21:45
...rzeczywiście, masz racje nie znam podstaw . Moje stwierdzenie że sam sobie odpowiadam zawiera moje zadowolenie z siebie, że coś mi się udaje osiągnąć samemu(rozwiązać problem). Problem ogólny jest w tym, że nie wiem, które pytania są odnośnie podstaw, a które bardziej skomplikowane...
Teraz mam problem z tym, że ustawiłem w "Konfiguracja">system>użytkownicy>przypisz do grupy -Autor
a i tak rejestruje wszystkich jako "zastrzeżony".
No i nie wiem czy to jest błąd czy znowu czegoś nie wiem :-).

Może niech powstanie dział "żółtodzioby" :-) to chętnie przez jakiś czas się będę tam udzielał aż nabiorę doświadczenia...

Żeby nie wyszło ze się żaliłem czy coś- Jesteście rewelacyjni, naprawdę mam wielką wdzięczność i podziw, dla ludzi którzy robią coś dla pasji i pomagają(z rozsądkiem) w tym innym...
dzięki
... będę jeszcze pisał....i odpowiadał