PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie Artykułów Joomla 1.5.8



Granger
12-11-2008, 23:50
Joomla: 1.5.8
Szablon: siteground-j15-66 (http://eliteb.lua.pl/administrator/index.php?option=com_templates&task=edit&cid%5B%5D=siteground-j15-66&client=0)

Mam prolem z formatowaniem artykułów, a dokładniej z położeniem tekstu chcę aby tekst był wycentrowany jednak on cały czas zjeżdża do lewej. Starałem się sam rozwiązać ten problem siedząc 4 godziny nad plikiem CSS w pewnej chwili nawet zmieniłem wszystkie text-align: left; na center ale tekst artykułu nadal mimo formatowania zjeżdża do lewej - w podglądzie oczywiście wszystko jest ok.

http://www.sendspace.com/file/hjs96c - css
http://www.sendspace.com/file/86ranp - html

Granger
13-11-2008, 17:19
Po dniu eksperymentów znalazłem odpowiedź. Nie wiem dlaczego ale szablon usilnie pozycjonuje artykuł względem jego szerokości zamiast względem szerokości części connect.

james.bien
21-11-2008, 11:07
Granger!
Napisałem do Ciebie na priv, abyś pomógł mi rozwiązać problem - taki sam, jaki opisałeś.

PS. Przy okazji prośba do wszystkich. Może warto byłoby opisywać rozwiązania i zostawiać tu na forum?

james.bien
21-11-2008, 22:01
Granger podał takie rozwiązanie: wstawić do artykułu linię <hr>. Jej długość jest równa szerokości centralnej części strony, czyli tej na której wyświetlana jest treść artykułów. Sprawdziłem to i faktycznie działa. Ale rozwiązanie to, choć skuteczne, jest jakby "prowizoryczne":
długość tej linii nie może być podana w % (czyli np. 100%), bowiem te 100% dopasowuje się do najszerszego miejsca w artykule. Tak więc jeśli będę chciał wyśrodkować np. słowo ŚRODEK to te 100% stanowi szerokość, jaką tworzy to słowo. W efekcie nie będzie widać tego wyśrodkowania. Czyli MUSI być długi tekst.
rozwiązaniem pkt. 1 może chyba być (tego jeszcze nie sprawdzałem) ustawienie długości linii w pikselach. CHYBA! Ale tę szerokość trzeba by ściągnąć z templatki (w którymś miejscu są pewnie komendy, które ustawiają szerokość centralnej części strony. ALE KTÓRE TO KOMENDY?)
minus tego rozwiązania to widoczna niestety linia, chyba że jej kolor ustawiłoby się jako kolor tła. Ale jak i gdzie to zrobić?
wydaje się, że rozwiązaniem tego może być wyedytowanie albo HTML templatki albo CSS templatki. Pytanie CO? wyedytować i gdzie szukać komend odpowiedzialnych za ustawienie szerokości części centralnej.Może z wielu tu Kolegów bardziej biegłych byłoby uprzejmych może coś w tym temacie pomóc?

Pozdrawiam
JB

james.bien
21-11-2008, 22:55
Problem rozwiązałem edytując CSS templatki. Wkrótce opiszę.

JB

james.bien
21-11-2008, 23:02
Sorki. To jednak nie to. Szukam dalej i dalej proszę o pomoc. Wspólnymi siłami może da się to rozwiązać.

Pozdrawiam szukających i cierpliwych
JB

james.bien
30-11-2008, 15:36
Post wcześniej pisałem, że edytując css znalazłem rozwiązanie, a chwilę później, że to nie to. Dalej "grzebałem" w css-ie i zrobiłem taką modyfikację, która działa. Na razie testuję, ale wszystko wygląda dobrze. Nie trzeba "oszukiwać" wstawianiem znacznika <hr>.


Stara wersja:
/* content styles */
.contentpaneopen, table.contentpane {
margin: 0;
padding: 0;Nowa wersja:

/* content styles */
.contentpaneopen, table.contentpane {
margin: 0;
padding: 0;
width: 99%;
text-align: auto;Na razie zostanę przy tym rozwiązaniu. Oby się sprawdziło.

Pozdrawiam
JB

zwiastun
30-11-2008, 15:40
W CSS nie ma wartości "auto" dla text-align.

james.bien
02-12-2008, 00:31
W CSS nie ma wartości "auto" dla text-align.
Zgadza się. Mój błąd.
PS. Usunięcie text-align: auto nie powoduje problemów z formatowaniem. Ta linia jest zbędna.

Pozdrówka
JB