PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z readmore



marty
13-11-2008, 02:26
Witam,

mam problem z użyciem znacznika(?) readmore i z wyświetlaniem prawidłowym artykułu na stronie.
Otóż, przygotowany artykuł jako news na frontpage ma wstawiony readmore po paru linijkach. I w takiej skróconej postaci pojawia się na ekranie. Ale po naciśnięciu przycisku readmore (czyli Więcej..) pojawia sie artykuł, ale nie cały, lecz od miejsca gdzie w żródle strony jest owo readmore wstawione, do końca. Czyli brak jest tych pierwszych linijek, które są przed readmore.

Żeby było śmieszniej, nie z każdym artykułem tak jest i nie potrafię znaleźć przyczyny czy jakiejś prawidłowości. Nic nie ma specjalnego w źródłach html tych artykułów. Proste formatowanie, znaczniki < /> się zgadzają.

Można powyższe obejrzeć na stronie joomla.m2t.pl
Na stronie główne pojawiają się artykuły. Dwa z nich wyświetlają się prawidłowo, a dwa pozostałe własnie tak, jak opisałem. Nie od początku.

Inny problem: czasami edytuję tekst artykułu uzywając opcji html, czyli wchodze w żródło strony. Ostatnio chciałem zmienić znak & na &amp; Po nacisnięciu update i ponownym otworzeniu żródła, pojawia się & zamiast &amp; Czyli jakby to sie nie zapisywało.

Uzywam 1.5.8 ale to występowało też w 1.5.7.

Jako edytora html artykułów używam standardu w joomli czyli Tiny MCE 2.0.


Będę wdzięczny jak nie wiem co za podpowiedź.

Pozdrawiam

Marek

zwiastun
13-11-2008, 03:22
Pierwsza kwestia: w trzech miejscach masz ustawienia artykułów - w parametrach pozycji menu, w preferencjach ogólnych artykułów i parametrach konkretnego artykułu. Posprawdzaj.

marty
13-11-2008, 13:01
Nie zawracałbym bym głowy, gdyby nie to, że spędziłem wczoraj cały wieczór i dzisiejsze rano, by dotrzeć do sedna sprawy. Parametry przeglądałem juz wielokrotnie.
Ponieważ jest jeden artykuł, który pojawia się cały i bez problemów, więc dostosowałem wszelkie opcje w innych wg tego działającego. Niestety bez rezultatu :mad:

Zresztą w parametrach nic nie ma na temat działania readmore, poza jednym: w parametrach menu, jest parametr "Przycisk więcej..." ale on wpływa na pojawianie się przycisku na stronie i w tym zakresie działa dobrze.


Pozdrawiam


Marek

zwiastun
13-11-2008, 13:10
Bo nie chodzi o ustawienie przycisku,ale parametru: Tekst wprowadzajacy

marty
13-11-2008, 13:17
Jesteś genialny :)

Zastanawiałem się do czego słuzy ten tekst wprowadzajacy. Nie znam poprzednich wersji joomla, zacząłem od 1.5.7 i sądziłem, że jest to pozostałość po wersjach poprzednicj, jakies wprowadzenie, streszczenie...

Ale, żeby dotyczyło to readmore...

No, ten problem z głowy :D

Dziękuję!!!

Pozdrawiam

zwiastun
13-11-2008, 14:42
Dziękuję, ale po prostu czytaj objaśnienia w dymkach. Nie do wszystkiego trzeba dochodzić samemu.

djbbx
12-10-2009, 22:40
Mam problem nieco innej ale zbliżonej materii.
Tworząc nowy artykuł w JOOMLA 1.5, chce zaznaczyć miejsce w którym artykuł ma być widoczny na stronie startowej, a jego dalsza część po kliknięciu w "czytaj dalej". Wiem, że za podzielenie tego odpowiada:
<hr id="system-readmore" /> jak to wstawiam, to wsyztsko super działa jak nalezy. Robie to niestety za każdym razem ręcznie. Czy istnieje możliwość aby robić to przy pomocy edytora wybierając "coś". Szukałem, klikałem we wsztstko przy edycji artykułu ale nie mogę znaleść. Będe wdzięczny za naprowadzenie.

zwiastun
12-10-2009, 22:48
Masz pod polem edytora przycisk Więcej (Readmore)

djbbx
12-10-2009, 23:06
Po kliknięciu go, przenosi mnie automatycznie do "control panel" i wywala z edycji artykułu. Jak najadę myszką na przycisk "read more", to widzę na pasku statusu link do: mojportal/administrator/#

================================================== ===========================

No i znalazło sie rozwiązanie. To wina OPERY. Pod IE wszytsko działa tak jak powinno. Więc błąd generowała przeglądarka przez złą interpretacje.

sorcam
08-01-2010, 12:23
Cześć,

Mam ten sam problem:confused:, co djbbx. Swój problem próbowałem rozwiązać z pomocą Nikszal'a (tu (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=150504)). Niestety bez skutku. Nie jest to spowodowane używaną przeglądarką (Opera/IE), ani Javą, ani serwerem, na którym to stoi (paczki oprogramowania na localhoscie). Jeśli ktoś jeszcze miałby jakiś pomysł i mógłby mi w tym pomóc, będę wdzięczny, bo powoli rwę sobie włosy z głowy :eek: Taki drobiazg, a utrudnia skutecznie życie ;)

Pozdr
sorcam

jamartur
01-02-2010, 20:22
Potwierdzam mam ten sam problem co djbbx i sorcam. Wywala mnie do CP. Nie wiem również gdzie leży przyczyna.

malkowitch
01-02-2010, 21:47
Sprawdź czy ten link redmore pod edytorem ma, ustawioną funkcję onclick bodajże, sprawdź, czy podczas ladowania wszystkie pliki js są ładowane - czy nie ma błędów 404.

Ten przycisk readmore to funkcja wstawienia tekstu w edytorze i jeśli edytor ma uszkodzone pliki lub jakiś nie ma to mogą być cuda.

Możesz spróbować podmienić pliki /administrator/
na jakieś z świeżej instalki.

jędrzej
16-03-2010, 17:24
Przyłączam się do wołania. Mam IE, więc to raczej nie sprawa przeglądarki. Jak TinyEditor ustawię na czyszczenie kodu, to przyciśnięcie "Readmore" wywala do panelu administracyjnego. Jak odptaszkuję czyszczenie w edytorze, to przyciśnięcie Readmore stawia szarą kreskę, a potem na stronie widać cały arykuł z tą kreską, a przycisku "Więcej" nie ma (tak samo po wyłączeniu edytora). Co mam przeinstalować? Edytor? Nie sądzę. Przed chwilą uaktualniłem Jommlę do 1.5.15 i nic. Nie chcę instalować wszystkiego od nowa - które pliki wymienić? Któreś chyba odpowiadają za działanie przycisku "Więcej"?

malkowitch
16-03-2010, 17:38
Podmień zawartość tych katalogów na odpowiednie katalogi z czystej instalacji Joomla ( tej samej wersji którą masz teraz):

/administrator/components/com_content/
/components/com_content/
/plugins/editors/tinymce/

Ten ostatni katalog w przypadku jeśli korzystasz z domyślnego edytora.
Nie zapomnij o zrobieniu kopii strony.
Po podmianie plików wejdź do edytora. Kilka razy odśwież stronę żeby przeglądarka załapała nowe skrypty. Następnie sprawdź czy jest ok czy nadal kicha. Jeśli coś będzie nie tak daj znać.

jędrzej
17-03-2010, 01:11
To właściwie jest zrobione, bo dzisiaj instalowałem uaktualnienie do 1.5.15, a problem nie zniknął.
Może podmienić plik general.css w katalogu /administrator/templates/khepri/ ? Ale czy to bezpieczne?

malkowitch
17-03-2010, 08:49
Uaktualnienie nie zmienia wszystkich plików.

jędrzej
17-03-2010, 16:46
Nowicjusz http://forum.joomla.pl/images/reputation/reputation_pos.png
Dołączył21-09-2009Wpisy29



Problem jest chyba bardziej zawiły, ale dotyczy samego edytora. Po kolei:
1. Miałem 1.5.9 i było ok. początkowo
2. Zrobiłem aktualizację (ftp-em) do 1.5.15. - uaktualnienie pobrałem właśnie dla takiej wersji.
3. Niestety edytor się nie zaktualizował i został ten sam czyli TinyMCE2.0 (z taką opcją "wzbogacony").

Podejrzewam, że ponieważ aktualizacja Tiny była przy Joomla 1.5.12, a ja zrobiłem od razu do 1.5.15 (ale pakiet był właśnie do aktualizacji z 1.5.9), to zabrakło plików edytora.

Pytanie:
1. Szukałem, ale nie znalazłem takiego pakietu Tiny, który dałby się zainstalować z instalatora admina (znany błąd z brakiem pliku instalującego XML)

malkowitch
17-03-2010, 17:18
Podałem Ci jak na tacy jakie katalogi zaktualizować.
Skopiuj te katalogi z nowej instalacji Joomla 1.5.15.

Siemien
17-03-2010, 18:07
Podmiana raczej nic nie da... Ten problem występuje w Operze od zawsze. Ile razy nie stawiam nowego portalu to zawsze jest ten sam problem , spróbuj edytora tekstu JCE chyba powinno rozwiązać sprawę

jędrzej
22-03-2010, 18:40
Niestety nie pomogło. Przekopiowałem z działającej wersji. Niestety nadal, jak klikam w "Więcej" to mnie wywala do panelu admina. A w dodatkach nadal tkwi nazwa TinyMCE 2.0 a powinno raczej być bez numerka. To musi gdzieś tkwić w panelu administratora, ale nie wiem co jeszcze mogę podmienić.

ark1976
21-07-2010, 15:08
A ja mam nieco inny problem związany jednak też z przyciskiem "readmore". Otóż kiedy wcisnę go i pojawia się rozwinięcie artykułu ze strony znikają wszystkie boczne menu, a chciałbym żeby zostawały tak jak są na startowej. Próbowałem szukać w preferencjach artykułów, w menu start i jeszcze w kilku innych miejscach, przeglądałem też zasoby w necie i wciąż nie mogę dociec gdzie leży przyczyna. Podejrzewam że jest ona pewnie banalna, mimo to proszę aby mnie ktoś oświecił.

moje
21-07-2010, 15:16
Link do strony? Tak jest z każdym artykułem?

Przyczyn może być kilka:
- skopiowałeś tekst z innej strony/worda i pierwotne formatowanie psuje układ
- moduły nie są przypisane do wszystkich stron, a tylko do wybranych

ark1976
22-07-2010, 07:23
http://www.kolbuszowianka.net/joomla

Tak jest wyłącznie z tymi artykułami (nazywam je newsami), które są przypisane do strony startowej

Moduły nie są przypisane tylko do galerii i forum tzn w tych dwóch przypadkach chciałem żeby boczne bloki menu się tam nie pojawiały i to się zrobiło bez problemu.

Jako że jest to wciąż stronka testowa nie było żadnych tekstów kopiowanych z worda z resztą jak widać newsy są tak krótkie że mijałoby się to z celem.

Bardzo proszę o dalszą pomoc - z góry serdeczne dzięki

moje
22-07-2010, 12:15
Dla testu sprawdzającego przypisz te moduły do wszystkich stron.

Czemu używasz modułu do wyświetlania newsów, a nie tego co oferuje Ci Joomla?

ark1976
22-07-2010, 13:13
No tak, kiedy przypisałem wszystkie wyświetlane moduły do wszystkich stron faktycznie efekt jest taki jak chciałem. Tyle tylko, że zależało mi bardzo na tym, żeby przynajmniej przy forum te boczne menu się nie pokazywały bo strasznie to forum zawężone i wygląda wg mnie fatalnie, za to uważam że bez bloków bocznych jest idealnie.

Jeśli chodzi o artykuły to korzystam wyłącznie z tych standardowych jakie ma w sobie joomla, jedynie zainstalowałem komponent umożliwiający ich komentowanie - szukałem tam już jednak w ustawieniach czy aby czegoś nie komplikują ale niczego się nie doszukałem.

Jest opcja by jednak to forum dało się zrobić tak by wyświetlało się bez bocznych menu?

edit: a może problemem być to że forum obsługuje inna skórka (pisze tam w ustawieniach że default podczas gdy cała strona jest w zupełnie innej)?

moje
22-07-2010, 13:21
Jednak jest coś nie tak, gdyż link w read more, ma dopisane elementy, których standardowo nie ma- to może być przyczyną.

W katalogu z szablonami utwórz katalog kks2, skopuj o niego zawartość katalogu kks, edytuj plik index.php z katalogu kks, usuń z niego pozycje odpowiadające za wyświetlanie modułów po bokach treści- dzięki temu zawartość komponentu będzie zawsze wyświetlana na całą szerokość.
Potem wchodzisz w ustawienia szablonu kks2 na zapleczu i tam wybierasz pozycje menu, do których ma być przypisany.

EDIT:

Szablon forum nie ma nic wspólnego z wyświetlaniem newsów.

ark1976
22-07-2010, 13:40
Dziękuję za fachową pomoc ale obawiam się że mam problem z odnalezieniem pozycji odpowiadających za wyświetlanie modułów po bokach treści, zedytowałem index ale na tym etapie nie potrafię niestety sobie poradzić. Nie jest to na prawdę żadnym lenistwem tylko zwyczajnie brakiem odpowiedniej wiedzy - czy mógłbym jeszcze prosić o pomoc w zlokalizowaniu tych pozycji?

moje
22-07-2010, 14:03
Zobacz w ustawieniach modułów, do jakich pozycji są przypisane, a potem poszukaj tych nazw w kodzie.

P.S. Mam nadzieje, ze nie edytujesz tego kodu, notatnikiem systemowym.