PDA

Zobacz pełną wersję : Rocettheme - pytań kilka...



leiga
13-11-2008, 08:19
Witam.
Mam nadzieje, że nie zostanę źle zrozumiany. Chcę mieć legalną płatną templatkę. Spodobało mi się to co oferuje Rocettheme a dokładnie http://www.rockettheme.com/Templates/Available_Templates/TerranTribune_-_July_08_Joomla_Templates/
Pomny doświadczeń z darmowymi templatkami, wiedziałem, że nie zawsze jest to takie hop siup, tzn to co prezentuje demo templatki ma się na pierwszy rzut oka nijak do tego co się dzieje na stronie po jej zainstalowaniu. Obawiając się tego "znalazłem" w sieci tę płatną templatkę i spróbowałem...
(Chcę wstąpić do klubu rocettheme nim ją opublikuje na swej stronie jako aktywną)

Układ strony całkiem pokopany - mogę później wrzucić screena. Czy to jest kwestia poprzestawiania modułów?
Czy ma ktoś doświadczenie w stosowaniu takich klubowych templatek?
Czy gdy wykupuje taką templatkę/właściwie dostęp do klubu - to po jej zastosowaniu muszę wciąż mieć w stopce pełne odnośniki do rocettheme? Tak miałem po zastosowaniu tej templatki.
Czy wykup członkowsta w klubie na 3 miesiące (dostęp do archiwalnych templatek klubowych i chyba subskrypcja na trzy nowe, możność stosowania na bodajże 2 stronach komercyjnych i nieograniczonej ilości stron non-profit) daje mi prawo do stosowania ich templatki po okresie 3 miesięcy?

Po uzyskaniu tego niechlubnego pakietu okazało się że w jego skład wchodzi templataka dla serii 1.0.xx oraz 1.5.x Oraz seria modułów. Jednocześnie dostępna jest pełna wersja instalatora joomla. Czy tak też jest po uzyskaniu dostępu do tych templatek poprzez członkowstwo w klubie? Czy ktoś ma doświadczenie z tym klubem i czy warto instalować ich czysty pakiet joomla jak przypuszczam skonfigurowany pod tą konkretną templatkę?

Jak powiedziałem nie zamierzam, stosować czegoś nielegalnie, dlatego mam jak na razie darmową templatkę z zachowanie odnośników do źródła i autorów. Pakiet 3-miesiące w tym klubie to 50$, biorąc pod uwagę ile kosztuje wykup szablonu na polskich stronach kwestia jest porównywalna cenowo, nieporównywalna ofertowo. Więc chcę skorzystać z tego klubu. Natomiast pytanie podstawowe jest takie jak ta lista wyżej. A konkluzja czy te róznice, które pewnie wynikają z braku znajomości know-how z zakresy funkcjonowania joomla, są do poprawienia przez człowieka na tym się znającego i ile można się spodziewać że będzie kosztować takie dostosowanie templatki i jej modułów do tego co bym chciał mieć na stronie.

Pozdrawiam
Sorki za tego dryblasa i jeszcze raz przepraszam za opis tego co zrobiłem niezgodnie z sumieniem. Pojawiły się wątpliwości i nim wykupie to co chcę wykupić chciałbym się dowiedzieć na ile te problemy są tylko moim problemem wynikającym z braku wiedzy.

www.mikrobiolodzy.pl (http://www.mikrobiolodzy.pl) - to nad tym pracuje :/

kurtz
13-11-2008, 14:07
pytasz a my nie wiemy o co ! "układ całkiem pokopany, mogę wrzucić skrina". to wrzuć ! - nikt tu zgadywał nie będzie.


Czy gdy wykupuje taką templatkę/właściwie dostęp do klubu - to po jej zastosowaniu muszę wciąż mieć w stopce pełne odnośniki do rocettheme? - nie musisz !


Czy wykup członkowsta w klubie na 3 miesiące (dostęp do archiwalnych templatek klubowych i chyba subskrypcja na trzy nowe, możność stosowania na bodajże 2 stronach komercyjnych i nieograniczonej ilości stron non-profit) daje mi prawo do stosowania ich templatki po okresie 3 miesięcy? daje ci dostęp do wszystkich już zrobionych + 2 kolejne. jednak po upływie okresu członkostwa, masz dostep jedynie do łatek. nie masz dostepu nawet do starych pakietów. musisz tez przeczytać co rockettheme rozumie jako organizacje non profit, co jest wytłumaczone na stronie. powinno być jak pamiętam. mozesz stosować wszystkie dostepne templatki na xx stronach gdzie xx odpowiada ilości stron wg. wykupionego pakietu.


Po uzyskaniu tego niechlubnego pakietu okazało się że w jego skład wchodzi templataka dla serii 1.0.xx oraz 1.5.x Oraz seria modułów. Jednocześnie dostępna jest pełna wersja instalatora joomla. Czy tak też jest po uzyskaniu dostępu do tych templatek poprzez członkowstwo w klubie? - rocketlauncher jest podstawowym składnikiem pakietu. nie znaczy to, że w przypadku terrain tribune wszystko pięknie ci zadziała. dotyczy to głownie modułu "front page news" czy jakoś tak (juz nie pamiętam nazwy). jest on dosyć kłopotliwy.

kiedyś byłem członkiem ów klubu z licencją dev. szczerze pytasz, szczerze odpowiadam. lat temu to było 2 chyba albo i dalej. z tego co słyszę niewiele się zmieniło. na pomoc możesz liczyć jak wykupisz pakiet developerski. będąc zwykłym userem, najczęstszą odp. jaką uzyskasz to ... "czy zadałeś sobie trud aby zainstalować fire bug'a i zbadałeś możliwości rozbudowy szaty?" jeśli nie, to sobie taką sprawę zdaj. jeśli nie znasz angielskiego, nie licz na pomoc innych klubowiczów. kiedyś byłem chyba jedynym polakiem. wielu klientów godzi się jednak kupić szablon klubowy a potem zlecić innej formie dostosowanie go do potrzeb. do każdej szaty dołączone są pliki źródłowe, więc modyfikacja nie sprawia wielkich kłopotów.

to chyba tyle. w kwestii rockettheme. tak obiektywnie, w miarę oczami, potencjalnego nowicjusza a trochę się tego osłuchałem. czasem jednak klientowi nie przetłumaczysz.

leiga
13-11-2008, 21:52
Czy jak dobrze zrozumiałem - ten rocketlauncher zawiera instalacje joomli + odpowiedniej templatki + odpowiednich modułów? Później wystarczy wgrać poprzednią bazę danych?
Indeksowanie bez zmian?

kurtz
14-11-2008, 10:46
nie, rocketlauncher zawiera pełny pakiet instalacyjny. instalujesz go tak jak Joomla!, po instalacji otrzymujesz serwis identyczny z tym na stronie demo. co jak wspomniałem, w przypadku terrain tribune nie jest oczywiste za sprawą modułu umieszczonego na stronie frontowej.