PDA

Zobacz pełną wersję : Lista atrybutow w VirtueMart



killaherz
13-11-2008, 10:24
Witam.
Pytanie dotyczy listy atrybutow w VM. Mam okolo 500 produktow w sklepie. Do kazdego z nich chce dodac po 4 atrybuty. kazdy z atrybutow okolo 6 wlasnosci.
Czy musze do kazdego produktu recznie wklepywac te same wlasnosci ??
Czy jest jakis sposob by te same atrybuty i wlasnosci skopiowac do kolejnego produktu? Wklepywanie tego recznie zajmie mi mnostwo czasu.
Dzieki za odpowiedzi !!

fiuu-dev
24-11-2008, 09:48
Killaherz: dołączam się do pytania - ja w prawdzie mam mniej produktów i atrybutów, ale też nie uśmiecha mi się mechaniczne wklepywanie tego samego.

Aha, jest jedno rozwiązanie - można ściągnąć przez ftp wszystkie strony produktów i "przeszczepić" fragment kodu odpowiadający liście atrybutów z produktu, który je ma. Do tego warto użyć programu do masowej zmiany plików (batch rename/add/remove/etc). Ale jak się nie uda, może być niezły bigos... :eek:

Więc może jest jakaś normalna metoda?

zwiastun
24-11-2008, 13:23
Zrzut bazy danych, wkleić w pliku SQL-a (o wiele szybciej) i podmiana.
Ale może ktoś wymyśli coś innego

jaks
24-11-2008, 16:01
Przyłączam się do prośby. Też mam produkty do których chce przyłączyć po kilka różnych atrybutów.

fiuu-dev
25-11-2008, 20:48
Udało się:
Trzeba dla bezpieczeństwa zarchiwizować bazę danych. Następnie dać zapytanie do serwera MySQL:

UPDATE jos_vm_product SET attribute="nazwa atrybutu, wlasciwosc1, wlasciwosc2 [+ lub - wartosc w PLN lub w procentach], wlasciwosc3 i tak dalej"

podany w cudzysłowach ciąg można pobrać z opisu tego produktu, który ma już podane atrybuty.
Miejmy nadzieję, że w kolejnych wersjach VM będzie to można robić z poziomu panelu administracyjnego...