PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1,015 + Jaclplus



sylwekb
13-11-2008, 15:35
Witam
Zamierzam zakupić komponent Jacl Plus, mam pytanie do użytkowników tego komponentu czy działa z polskimi wersjami Joomla? Chciałem przetestować jak działa i zainstalowałem wersję 1,011 Jacl ale niestety nie ma możliwości logowania do panelu admina Joomla oraz zmieniło wersję kodowania na angielski pewnie dlatego, że zbyt stara wersja komponentu, którą ściągnąłem gdzieś z plikowni Joomla?

zwiastun
13-11-2008, 16:19
Komponent JACL można stosować z oryginalnymi wydaniami Joomla! Aby korzystać z tego komponentu z wydaniami polskimi (JAL, JIE), trzeba dokonać sporych przystosowań!

sylwekb
13-11-2008, 16:21
Jakie to są przystosowania? Gdzie można znaleźć coś więcej na ten temat bo u twórcy JACL-a nie znalazłem?

zwiastun
13-11-2008, 16:33
W mojej głowie! Albo w analizie zmian w JAL czy JIE w porównaniu z oryginałem.
Nie znalazłeś na stronie autora projektu? No cóż, nie był łaskaw uzgadniać ze mną kształtu polskiego wydania Joomla! :) Swoją drogą, gdy podałem info na jego forum, że zrobiłem JACL-a dla wydania a8e (accessibly), nie spotkało się to z żadnym odzewem.
PS. Nie gniewaj się, ale nie zadaj pytań, jakbyś nie zdawał sobie sprawy, ile pracy kosztowała pełna lokalizacja Joomla!

sylwekb
13-11-2008, 16:41
Zdaję sobie sprawę ile pracy musiało to kosztować, jak i wiem ile pracy kosztuje wdrażanie joomla, tworzenie i przerabianie szablonów, modułów i komponantów często z gruntu dziurawych z wlewającym się spamem itp.
Tylko sądziłem, że ten Jacl Plus może działać pod wszystkimi wydaniami narodowymi (przynajmniej powinien być tak zrobiony czyż nie?).
Jestem zainteresowany dostosowaną wersją Joomli 1,015 UTF-8 wydania polskiego do Jac plus, proszę o info ile taka przysługa kosztuje.
Aha i jeszcze jedno jak się ma instalacja JaCL Plus z późniejszymi aktualizacjami plików do wyższych wersji Joomla. Pewnie znając ilość aktualizacji plików po instalacji Jacl Plus trzeba stawiać wszystko praktycznie od nowa?
Szukałem i chyba nie ma innego alternatywnego komponentu dla Jacl Plus, a może jakiś jest?

zwiastun
14-11-2008, 00:23
Jest, np. juga.
Wyższe wypuszczenia będą również wymagały dostosowania. Całość "sprowadza się" do naniesienia w skryptach Joomla! modyfikacji, które znajdują się w plikach łątki (około 30 skryptów). Można tego dokonać samemu. Nie trzeba być programistą, by sobie poradzić, ale trzeba to zrobić uważnie. Pomocny może być np. WinMerge.
Jeśli interesuje Cię usługa, to PW