PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szablonem joomla j.5.7



dzesi
14-11-2008, 13:20
Witam tworze szablon pod joomle 1.5.7 i wszystko robię dobrze ale jak instaluje ja to pokazuje mi błąd

Prawdopodobnie Twoje rozszerzenie zostało napisane dla starszej wersji Joomla!. Pomocne może być włączenie dodatku System - Spuścizna (Legacy Plugin)Wiadomość
Instaluj Szablon: Błąd


Parse error: syntax error, unexpected '[' in C:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\htdocs\sklep\libraries\joomla \utilities\simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1
----------------------------------------------------------------------------
a o to kod
index .php


<?php


// no direct access
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >
<head>
<jdoc:include type="head" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/template.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/<?php echo $this->params->get('pozycja'); ?>.css" type="text/css" />
</head>
<body>
<jdoc:include type="modules" name="left" />

<jdoc:include type="message" />
</body>
</html> templetedetails

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
<mosinstall type="template" version="1.0.0">
<name>dzesi</name>
<creationDate>2008-11-13</creationDate>
<author>Dzesi i</author>
<copyright>GNU/GPL</copyright>
<authore-mail>dzesiino@gmail.com</authore-mail>
<authorUrl>dzesi.cal.pl</authorUrl>
<version>1.0</version>
<description>Szablon dla Joomla!</description>
<files>
<filename>index.php</filename>
<filename>index.html</filename>
<filename>templateDetails.xml</filename>
</files>
<images>
<filename></filename>
</images>
<css>
<filename>css/template_css.css</filename>
</css>
<params>
<param name="pozycja" type="list" default="lewy" label="xxx" description="xxx">
<option value="lewy"> lewa</option>
<option value="prawy">prawa</option>
</param>
</params>
</mosinstall>param.ini
pozycja=lewy


Mam nadzieje ze ktoś z was pomoże i pokarze co jest nie tak.Bym był wdzięczny jeśli ktoś możne podzielić sie wiedza na temat tworzenia szablonów , modułów itd mogą być linki , ebooki po polsku jak i po en :)

ppilus
19-11-2008, 22:54
Witam tworze szablon pod joomle 1.5.7 i wszystko robię dobrze ale jak instaluje ja to pokazuje mi błąd

Gdybyś robił dobrze nie byłoby błędów :)
Sprawdź sobie w templatkach jakie są dołączone do wersji instalacyjnych jak powinien wyglądać właściwy templateDetails.xml dla joomla 1.5

moje
20-11-2008, 00:06
Wystarczy włączyć System - Spuścizna (Legacy Plugin), a nastepnie zainstalowac ta templatkę, lub znaleźć wersję tej temlatki dla joomli 1.5.x lub przerobić plik templateDetails.xml :)

zwiastun
20-11-2008, 01:02
Przerobienie samego pliku templateDetails nie rozwiązuje sprawy, nie wprowadzaj w błąd - przerobić trzeba cały szablon

ppilus
20-11-2008, 08:20
Miałem na myśli, że dzesi pisząc o problemach z szablonem do 1.5.x pokazuje pliki z ver. 1.0.x

moje
20-11-2008, 12:22
Przerobienie samego pliku templateDetails nie rozwiązuje sprawy, nie wprowadzaj w błąd - przerobić trzeba cały szablon


Przepraszam, zmyliło mnie to, że widziałem szablon, który "sam się przystosowywał" do wersji joomli.