PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z artykułem



maciejos
14-11-2008, 17:36
Witam

Joomla: 1,57

"Męcze" sie z Joomlą od niedawna i juz mnie głowa boli z tego jak to wszystko jest zakręcone;)


Mam stworzone 2 artykuły, jeden jest podlinkowany ze strony głownej (z Menu) drugi natomiast nie jest podlinkowany z zadnego menu, tylko link do niego chcę aby znajdowal sie w tym pierwszym artykule. Jak to zrobic ? Jak uzyskać adres drugiego artykulu (www.mojastraona.pl/drugi-artykul.html (http://www.mojastraona.pl/drugi-artykul.html)) ?

Dziekuje za pomoc

P.S
Mam nadzieje, ze jako tako zrozumiale napisalem ;)

Dakota
14-11-2008, 18:25
pierwsza myśl jak przychodzi mi do głowy to zrobić w ten sposób.... ten drugi art. zrobić jako art statyczny.... dodać do menu.... zobaczyć jaki ma link.... potem ten materiał statyczny zrobić jako niewidoczny.... tzn nieopublikować....

to tak na szybko.... :)

maciejos
15-11-2008, 11:36
niestety wyskakuje 404

moje
15-11-2008, 11:56
Artykuł musi być opublikowany, to link w menu może być niewidoczny.

maciejos
15-11-2008, 13:14
dalej 404 :/

Moze ja cos zle robie ?

Artykuł tworze i przypisuje mu kategorie i sekcje "Niepszypisany" następnie ide do Menu->mainmenu->Utwórz->Artykuły->Artykuł . Po utworzeniu wybieram artykuł ( w moim przypadku nr.2) i daje Nieopublikowany.

Po wpisaniu prawidłowego adresu www do artykuły w przeglądarce -> 404

moje
15-11-2008, 15:40
Utwórz osobne menu "artykul", przenieś do niego ten link, lin opublikuj ale menu (na stronie z lista modułów) ustaw na ukryty.

maciejos
15-11-2008, 16:13
dzieki, działa :)

ppilus
20-11-2008, 21:52
Skoro nie chcesz by artykuł nie był podpięty do menu tylko by był do niego link z innego artykułu to po co tworzyć "sztuczne" menu ? nigdzie nie publikowane, bez sensu.
Wypróbuj JCE Editor - będziesz mógł bezproblemowo robić linki do wszystkich wprowadzonych artykułów, bez kombinacji.

By uniknąć tworzenia sztucznych menu tylko po to by móc robić linki do artykułów, których nie chcesz wyświetlać w menu

moje
20-11-2008, 23:58
JCE Editor, jest bardzo dobrym rozwiązanie ale czy opłaca się go instlować dla jednego artykułu?

ppilus
21-11-2008, 00:05
Kto napisał, że ma być tylko jeden ?
Rozumiem, że te 2 wymienione na wstępie to tylko przykładowo z tego co maciejos zamierza zrobić.
W przeciwnym przypadku dla 2, 5, czy 15 to i serwis statyczny styknie :)