PDA

Zobacz pełną wersję : Miniaturki sposób wyświetlania, cień obok nich



bruno
21-05-2006, 13:27
Witam chciałbym dodać cień do miniaturek, oczywiście chciałbym przypisać ramkę która u dołu i po prawej dawała by odczucie cienia. Jak można to najprościej wykonać?

zwiastun
21-05-2006, 17:13
Namalować:)

bruno
21-05-2006, 21:56
haha, to wiem tylko chce dodawac zwykle zdjecia a ten cien ma byc dodany z urzeu do kazdego zdjecia

Rybik
22-05-2006, 00:06
namalowac :P
po czym namalowane tło z cieniem ustawic jako background w elemencie wyswietlajacym miniatury, dodac marginesiki zeby miniaturka nie zaslaniala cienia i juz ...

bruno
22-05-2006, 00:12
to takie proste, ale jak wykonac. :) haha

zwiastun
22-05-2006, 01:51
Oj, no bez przesady. Albo masz jakieś pojęcie na ten temat, albo żadnego, a wtedy... o czym pisać. Wykład na temat konstrukcji szablonu i CSS-a?
Odpowiedział Ci Rybik:

namalowane tło z cieniem ustawic jako background w elemencie wyswietlajacym miniatury, dodac marginesiki zeby miniaturka nie zaslaniala cienia i juz ... Nie wiesz, jak się maluje? Na pewno nie pędzelkiem po ekranie!
Nie wiesz, co to za element wyświetlający miniatury: obszar zdefiniowany w szablonie, w którym je umieszczasz. Z dobroci serca dodam, że będziesz dla tego elementu musiał prawdopodobnie stworzyć klasę z przyrostkiem. Albo zdefiniować go wprost w szablonie i dodać mu tło.
Wszystko na ten temat. reszta jest w systemie pomocy i w materiałach o szablonach dla Joomla.

Temat uważam za wyczerpany.

Rybik
22-05-2006, 04:29
Calkiem bez zlych intencji czy zlosliwosci powiem, ze treba dostosowac wymagania do mozliwosci, nie mozemy za was rozwiazywac kaprysnych czasem wymagan dotyczacych opcji, ktore nie sa w Joomla wbudowane. Uzywanie CMSa zamiast pisania strony recznie stawia pewne warunki a pomocy w sieci jest od groma - tylko krok po kroku. Najpierw sie naumiec zrobic cos na przykladowym dokumencie htmlowym i zrozumiec CSS, potem podgladac zrodla stron joomla szukajac interesujacych nas fragmentow a na koncu rozbudowywac gotowy plik css templatki. Nie mozna wymagac zeby w panelu administratora byla opcja formatowania kazdego elementu osobno, z paleta kolorow i wodotryskami.

bruno
22-05-2006, 10:51
Dobra nie ma problemu, nie przemysłalem swojej odpowiedzi, dam sobie rade :) Wyniki wkrótce pokaże na forum.

Dałem podobny post dotyczacy wielkosci mianiaturek zarówno w browse_# jak i flypage. Zmiana w adminie powoduje zmiane wielkosci w obydwu plikach, korzysta sie tam ze zmiennych image_size. Ja generalnie chcialbym zmienic wielkosc na flypage., zeby była inna niz na browse. np 150x150 a na drugiej 250 x 250. Pewnie da sie ustawic to recznie, ale boje sie ze przyroznych fotkach bedzie sie rozjerzdzac. Co wy na to ?

am123
26-05-2006, 10:20
Najprościej według mnie, przygotować pod siebie a w zasadzie przerobic już istniejący szablon wyświetlania kategorii.
np:
administrator/components/com_virtuemart/html/templates/browse/browse_1

otwierasz to w jakimś edytorze i dokoła miniaturki produktu robisz ramki w
które doczytujesz właściwe grafiki... potem ustawiasz w adminie sklepu
jaka kategoria ma być w taki sposób wyświetlana dzięki czemu każda katego-
ria lub podkategoria może być wyswietlana w odmienny sposób...

Przykład (mój :) )
http://funsports.pl/foto/index.php?page=shop.browse&root=8&category_id=31&option=com_phpshop&Itemid=37

Ramki dookoła produktu z opisem itd są tak doczytywane, ty możesz ustawić sobie te ramki
dookoła ikonki produktu.

Chyba o to chodzi...

bruno
26-05-2006, 11:27
Tak wiem ze browse_1 itd, wyswietla strone kategorii a flypage szczegoly. Tak bede tez robic, ale ja generlanie chcialem dorobic cien do zdjec :) Bede kombinowac.