PDA

Zobacz pełną wersję : Pole tekstowe w TinyMCE 2.0 - jak edytować?



Angel Of Light
16-11-2008, 02:12
Witam. Szukam 4rtą godzine i znaleść nie mogę rozwiązania.
Jak w temacie. W jakim pliku lub jaką klasą/id edytować szerokość pola tekstowego edytora TinyMCE 2.0 wyświetlającego się ze strony internetowej, nie chodzi mi o wygląd edytora w zapleczu administracyjnym. Używam Joomla! 1.5.7.

proszę o szybką odpowiedź.

moje
16-11-2008, 13:07
Szerokość edytora IMHO jest zależna od szerokości strony, w każdym bądź razie powinieneś zrobić podgląd kodu strony i dopisać odpowiedni kod w pliku css strony, nie edytora.
Możesz też skorzystać z Firefox'a i dodatki Resizeable Texarea.

Angel Of Light
16-11-2008, 17:08
gdyby to było takie proste to bym nawet nie pisał na forum :) przeglądając źródło strony, mam tak: <textarea id="text" name="text" cols="70" rows="15" style="width:100%; height:400px;" class="mce_editable="></textarea>

próbowałem w css ustawić odpowiednią szerokość dla #text oraz .mce_editable= bezskutecznie. tutaj jak widać on ma już kodzie ustaloną szerokość width:100%, a nie wiem w jakim pliku to zmienić, grzebałem w com_editor, ale nie moge znaleść...

dziękuje jednak za odp :) i prosze o dalsze wskazówki ;)

moje
16-11-2008, 17:44
Sprawdź wszystkie tagi, wewnątrz których znajduje się kod edytora, ona wszystkie powinny mieć ustawioną szerokość na 100%, jak któreś nie mają ustalonej szerokości, to dopisz ją (na końcu) w pliku .css templatki.

Angel Of Light
16-11-2008, 19:58
nic z tego, templatke robiłem własnoręcznie od podstaw. dam edytor w całości jest w div o class="nopad" zmiana tej wartości nic nie daje nadal no jak i żadna inna...

moje
16-11-2008, 20:37
A zmiana/ustalenie wartości tagów nadrzędnych?

Angel Of Light
16-11-2008, 20:53
czyli? głównego kontenera np? Sam kontener jest na 638 px, ramka do edytora ładnie spaddingowana, ale same pole wyłazi za ramke, fakt, mieści sie w polu, ale wystaje dziwacznie.. kiedyś pamiętam bym taki tutorial z mambo, gdzie były poszczególne moduły i każdy element modułu pokazany i jego id/klasa css, ale znaleść tego nie moge... jednak zdaje mi się że to w jakiś pliku edytora trzeba edytować.. tylko nie wiem gdzie...

moje
16-11-2008, 22:11
A z jakiej przeglądarki korzystasz?

Angel Of Light
17-11-2008, 00:01
opera, mozlilla firefox, internet explorer 7/8, google chrome, safari . -.-

rozwiązałem problem nijako: w plikasz css, a mianowicie w: /plugins/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce/themes/advanced/css/editor_ui.css w linijce 29:


a.mceButtonDisabled img, a.mceButtonNormal img, a.mceButtonSelected img {width: 19px; height: 20px; cursor: default; margin-top: 1px; margin-left: 1px;}

musiałem zmienić o 1 px szerokość obrazków tych funkcyjnych. Domyślnie były na 20 px.

Automatycznie zwężyło się pole tekstowe.


Jednak nie jestem z tego rozwiązania do końca zadowolony, działa, ale myśle że można to inaczej zrobić, zmniejsząc inne warości width nie przynosi to rezultatu. Strona tak btw to www.agapeergon.org

Pozdrawiam i dzięki za pomocne wskazówki.

moje
17-11-2008, 16:10
Nie robiłem podglądu strony Tiny, ale wydaje mi się, że każdy "guzik" jest wewnątrz li, może by tak ustawić float: left; dla każdego li z listy "guzików". W tym css'ie co podałeś ca jakieś spany, trzeba sprawdzić czy wstawienie float: left; dla nich coś da.