PDA

Zobacz pełną wersję : Reklama strony, pozycjonowanie - jak? Jest komponent wysyłający do przeglądarek?



rzodkiewka
21-05-2006, 13:19
Reklama strony, pozycjonowanie - jak? Jest komponent wysyłający do przeglądarek?

Mam problema, czegoś google wogóle nie wylapuje metadane, nawet po dodaniu mojej strony do ich katalogu - strony dalej nie ma.

Pamietam, że kiedyś widziałem jakiś programik co wysyłał do najlepszych wyszukiwarek oraz jakiś komponent pod mambo. Miałem również linki do opisów co i jak sie robi, ale po padnięciu dysku straciłem je - dziś już chyba z 3 godziny szukam coś dobrego i nic ...

Proszę pomożcie

sogo
21-05-2006, 17:47
http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,120/

http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,select/id,9/
pozdr.

zwiastun
21-05-2006, 18:14
komponencik jest jeszcze na joomlademo.pl Czy działa pod Joomlą, nie sprawdzałem. Nazywa się KoeSubmit

rzodkiewka
21-05-2006, 19:36
niedziała

ale "generator" tak :) - skożystałem z usługi - 15 wyszukiwarek

Ciekawi mnie jeszcze, jako, że nie mogę jak narazie zmienic czegoś chmod dla pliku z googlemap - w jaki sposób to działa, nio i jak to wygląda?

- Jak długo się czeka np. w google, że po podaniu słów kluczowych przeglądarka ta je znajdzie?

vj_
22-05-2006, 10:20
Reklama strony, pozycjonowanie - jak? Jest komponent wysyłający do przeglądarek?

Mam problema, czegoś google wogóle nie wylapuje metadane, nawet po dodaniu mojej strony do ich katalogu - strony dalej nie ma.

Pamietam, że kiedyś widziałem jakiś programik co wysyłał do najlepszych wyszukiwarek oraz jakiś komponent pod mambo. Miałem również linki do opisów co i jak sie robi, ale po padnięciu dysku straciłem je - dziś już chyba z 3 godziny szukam coś dobrego i nic ...

Proszę pomożcie

Wiele osób obecnie ma z tym problem, to nie jest problem typu: nie wyłapuje mi meta tagów, ale nie chce mi się tego rozwijać :D

W każdym razie trzeba nieco poczekać, a dodawać można albo przez jakis komponent do joomla, tak jak sobie życzysz, albo przez program typu: Direct Submission (którego polecam, tylko że nieco kosztuje licencja jakby ktoś chciał pełną wersję to jest to ok. 100 $ )
Zawsze możesz też skorzystać z serwisów, które dodają stronę do paru najważniejszych wyszukiwarek, między innymi: www.submitexpress.com jak mnie pamięć nie myli, no i w ostateczności możesz po prostu umieścić stronę a konkretnie linka prowadzącego do tej strony, na jakiejś witrynie, która już jest w sieci, to ją samo zaindeksuje zapewne.
pozdrawiam

kuba
23-05-2006, 20:51
Po pierwsze :

za automatyczne zgłoszenia do wyszukiwarek, strony są banowane. Sprawdź regulamin np google, i poczytaj o automatycznych submitterach na forum.optymalizacja.com

Po drugie :
nie ma i nie będzie żadnego komponentu, modułu czy bota, który wypozycjonuje stronę. Są tylko komponenty, które to ułatwaiją, np opcja SEF w joomli/mambo lub wspomminany wyżej Google Site Map.

Założenie google jest proste i trafne (pomijając to że sprzyja spamowaniu) im więcej witryna ma podstron, tym jest ważniejsza np microsoft.com -stron masa, jest ważniejsza niż jakas strona domowa 12 latka z jedną podstroną.

Google SiteMap , służy do generowania pliku xml zawierającego informacje o wszystkich stronach serwisu, łącznie z data ostatniej aktualizacji, site mapa zgłaszasz do odpowiedniego serwisu, po czym czeka on na odwiedziny robota, jeżeli kod pliku xml jest prawidłowy, strona zostaje zakolekowana do indexacji przez roboty - przyspiesza to maksylamnie indexowanie, mnie się udało zaindexować 10 000 podstron w ciągu jednego dnia.

Jezlie chcesz być wysoko na jakieś słowo musisz często ich używac w zawartości strony, i mieć dużą ilość linków przychodzących zawierających to słowo (acnhor oraz title) z innych stron (najlpeiej powiązanych z tematyką Twojej strony, idealny przypadek - cala Twoja konkurencja pozycjonująca się na dane słowo linkuje do Ciebie)). Wszytsko inne to dodatki, które przyspieszają lub troszkę ułatwiają pozycjonowanie, ale nim nie są.

vj_
23-05-2006, 21:56
Po pierwsze :

za automatyczne zgłoszenia do wyszukiwarek, strony są banowane. Sprawdź regulamin np google, i poczytaj o automatycznych submitterach na forum.optymalizacja.com


ale ja mówilem o stronach typu www.submitexpress.com przejrzyj i poczytaj strone, ew. spojrz sobie na detle techniczne oprogramowania o nazwie dynamic submission v. 7 (pardon moj blad w zapisie byl poprzednio - przemeczenie)



Po drugie :
nie ma i nie będzie żadnego komponentu, modułu czy bota, który wypozycjonuje stronę. Są tylko komponenty, które to ułatwaiją, np opcja SEF w joomli/mambo lub wspomminany wyżej Google Site Map.


oczywiscie ze nie bedzie, to juz by bylo lekkie przegiecie, co nie zmienia faktu ze sa komponenty, ktore moga bazowac na rozwiazaniach takich jak zglaszanie strony www do indeksowania przy pomocy programow typu dynamic submission



Założenie google jest proste i trafne (pomijając to że sprzyja spamowaniu) im więcej witryna ma podstron, tym jest ważniejsza np microsoft.com -stron masa, jest ważniejsza niż jakas strona domowa 12 latka z jedną podstroną.

Google SiteMap , służy do generowania pliku xml zawierającego informacje o wszystkich stronach serwisu, łącznie z data ostatniej aktualizacji, site mapa zgłaszasz do odpowiedniego serwisu, po czym czeka on na odwiedziny robota, jeżeli kod pliku xml jest prawidłowy, strona zostaje zakolekowana do indexacji przez roboty - przyspiesza to maksylamnie indexowanie, mnie się udało zaindexować 10 000 podstron w ciągu jednego dnia.

Jezlie chcesz być wysoko na jakieś słowo musisz często ich używac w zawartości strony, i mieć dużą ilość linków przychodzących zawierających to słowo (acnhor oraz title) z innych stron (najlpeiej powiązanych z tematyką Twojej strony, idealny przypadek - cala Twoja konkurencja pozycjonująca się na dane słowo linkuje do Ciebie)). Wszytsko inne to dodatki, które przyspieszają lub troszkę ułatwiają pozycjonowanie, ale nim nie są.

z reszta sie zgadzam albo i nie (:)),
dodam tylko jeszcze, ze na pozycje w google maja wplyw takze takie trywialne sprawy jak wiek strony/domeny zaindeksowanej w google, oraz jak wiadomo tresc na stronie i jej mnogosc, przyklad www.joomla.pl ot chociazby, widac ze masywna strona i wysoko stoi w google:)

pozdrawiam

kuba
23-05-2006, 23:44
ale ja mówilem o stronach typu ...
Tego również nie możesz używać, jedynym miejscem gdzie możesz zgłosić stronę do indexacji w google to http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl
i musisz to zrobić ręcznie a nie programem czy skryptem.

Przeczytaj dokładnie co pisze tu : http://www.google.com/support/webmasters/

Każy portal ma odpowiednik tej dokumentacji.

Nigdy nie korzystajcie z takiego oprogramowania

Przypadków banowania stron za zgłoszenia stron do indexacji w inny sposób jest bez liku.

Dlaczego strony są banowane za coś takiego ? To ochrona przed spamem. Zwykle do zaindexowania mamy jedna strone , co najwyżej kilka. Spamerzy wysyłają do indexacji naraz tysiące stron z subdomenami

I niech każdy potraktuje moje słowa jako ostrzeżenie, bo nie być w indexie google, to tak jakby nie istnieć w inetrencie.




dodam tylko jeszcze, ze na pozycje w google maja wplyw takze takie trywialne sprawy jak wiek strony/domeny zaindeksowanej w google
To ma wpływ akurat na coś zupełnie innego niż pozycja - inaczej nie miałby sensu googlowski fresh site bonus. ;-)

Co do pozycji joomla, to dzieki contentowi + liości linków przychodzących.

Linków w google : 685
+ unikalnych linków :
PR 0 142
PR 1 17
PR 2 24
PR 3 18
PR 4 11
PR 5 12
PR 6 3





Do adminów : pomimo tego że to oftopic, to zostawcie ten wątek, może ktoś przemyśli sprawę zanim skorzysta automatycznego submittera.

vj_
25-05-2006, 13:42
Ok, Kubo jesli uwazasz, ze programy typu dynamic submission v7 sa tylko po to by nabijac w butelke i wyciagac kase, to jzu Twoja indywidualna sprawa, ale zwaz na to, ze nikt za posrednictwem takiego programu nie dodaje automatycznie strony, nie rozumiesz widze wielu aspektow dzialania oprogramowania, o ktorym mowie... bo kazda strona pewnie jest dodawana wlasnie ręcznie, ale juz w siedzibie firmy, ktora zbiera zapewne informacje wyslane do nich przez uzytkownikow takiego oprogramowania. (nie wiem jak działa program, ponieważ go nie pisałem :)) Sadze tez, juz tak nawiasem mowiac, ze firmy takie podpisuja umowy ze soba i moga przeprowadzac tego typu zautomatyzowane czynnosci, bez skutkow w postaci bana dla osob zglaszajacych, choc pewnie masz racje i przestrogi Twoje sa calkiem uzasadnione, bo pewnie mozna wpasc w sidla jakichs naciagaczy i pseudo_specow od pozycjonowania i byc na tym jeszcze stratnym, o banie juz nie wspominam.

W każdym razie, to narzedzie nie sluzy do spamu, tylko do zglaszania w sposob wielce wysublimowany konkretnej strony www, a nie do bombardowania poprzez jakis skrypt robota i powodowanie masowego dodawania stron z mierna zawartoscia, tylko po to by wyprodukowac sobie farme (tego jest mnostwo w sieci, a google wlasnie z tym walczy.. a nie z serwisami typu www.submitexpress.com (http://www.submitexpress.com) , choc jak pisza na stronie, ok 90% stron ma problem z tym, zeby miec dobra pozycje w wyszukiwarc, oraz proponuja zgloszenie stron do 75 tys. wyszukiwarek, katalogow itp itd, ale pytanie, co to komu da ? :D Albo recznie pozycjonownie u nich, samo google również nie neguje możliwości dodawania strony przez takie serwisy, oraz pozycjonowania, tam jest wyróżnione:


Don't feel obligated to purchase a search optimization service. Some companies claim to "guarantee" high ranking for your site in Google's search results. While legitimate consulting firms can improve your site's flow and content, others employ deceptive tactics in an attempt to fool search engines. Be careful; if your domain is affiliated with one of these deceptive services, it could be banned from our index
jak czytamy, nie jest się zobligowanym do kupowania uslug pozycjowania, ale zdarzaja sie takze firmy, ktore w sposob legalny zajmuja sie pozycjonowaniem stron, jak i również takie, ktore stosuja metody oszukańcze i wlasnie korzystanie z uslug takch firm może spowodować bana w google. Swoja drogą jak juz moge cos poradzic, to sugerowalbym sobie zalozyc konto na google sitemaps i tam jest mozliwosc logowania sie w terminie pozniejszym i weryfikowania zawartosci strony, w przypadku gdyby zawartosc strony naruszala zasady jakosci witryny i powodowala tym samym bana. (http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=40052&ctx=sibling)


Co nie zmienia faktu, że jest wyraźnie napisane także tutaj:
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769
żeby faktycnie zgłaszać stronę przez ich stronę addurl, daltego też u mnie na stronie starej, która kiedys przygotowałem sobie (http://addurl.vj.e.pl) dawałem bezposrednio odnosniki do macierzystych stron z dodawaniem ) Co do tego, ze recznie sie lepiej dodaje, a i owszem.. pewnie ze lepiej, tak samo jak buty Ci ktos uszylby recznie, to bylyby o wiele trwalsze niz masowo produkowane super_produkcje z Chin. Podsumowujac mozna powiedziec, ze przedmowca w sporym procencie ma racje, ale akurat strona, o ktorej mowilem, wzbudzila u mnie zaufanie, a cos niecos juz o tym wiem, zatem moge i ja polecic, choc oczywiscie, jesli ktos chce reszcie zglaszac, zrobi dobrze w koncu pracy z tym wiele nie ma.

Co do tego content i linkow skierowujacych na Twoja strone, owszem ale to nie jest nic nowego, to sa banaly o ktorych kazdy wie, ale nie kazdy moze sobie pozwolic na komfort kupowania linkow, lub tez posiadania bogatej tresci na stronie, bo nie kazdy ma cos madrego do powiedzenia. Odnosnie jeszcze tego wieku domen, to ma to takze znaczenie, ale nie jest ono na tyle wazne by mialo wplyw na laczny sukces, tak tylko o tym napomknalem, poniewaz o tym wiem, ale wiem rowniez, ze jak sie nie zadba o dwa kluczowe czynniki i te elementy, ktore na dole w slupku wyrozniles odnosnie PR to nawet super stara domena nie wygra wyscigu w google :) A tak przy okazji moge podac namiar na fajnego arta, jakby ktos w przyszlosci chcial zmienic sobie stara domene na nowa i zachowac jej pozycje, to prosze nie zapomniec o lekturze tego artykulu (http://www.isedb.com/db/articles/1239/).
I na deser to mozna powiedziec, ze ida zmiany... zmiany, spore zmiany i na pewno rozwodzenie sie na ten temat dzis, moze byc bezcelowe, choc kazda rozmowa na poziomie jest mile widziana, z mojej strony to na tyle, chetnie jeszcze jakichs nowosci poczytam jak sie takowe trafia, wiedzy nigdy za wiele, pozdrawiam :)

kuba
25-05-2006, 14:20
@vj_

Skoro w to wierzysz że ta firma ręcznie i za darmo dodaje strony do katalogow, czy wyszukiwarek to Twoja sprawa, szczególnie że dodanie linku do 40 wyszukiwarek i katalogów zajmuje do kilku godzin (z wypełnianiem odpowiednich formularzy w katalogach), iście altruistyczne postępowanie.

Jezeli dobrze poszukasz, znajdziesz firmy, które oferują darmowe linki sponsorowane w google i darmowe wpisy we wszystkie serwisy korzystające z overture , które są płatne .... czy to możliwe ?? NIE, a jednak je oferują ;-)

Jeżeli dobrze też poszukasz znajdziesz formy, które oferują pozycjonowanie w google, nawet podają pozycję #1 jako tą jako osiągniesz, płacisz niesmowitą kasę i dostajesz kilkarazy tańszego linka sponsorowanego lub kampanię PPC.

Dodawnie do katlogów mój drogi kolego , to njtańsza i najskuteczniejsza metoda pozycjonowania: wpisz w google pozycjonowanie, weź pierwszą lepszą stronę z pierwszej 10, potem sprawdź skąd prowadzą backlinki do tych domen, użyj jakiegoś specjalistycznego narzędzia do sprawdzania, powinieneś się zdziwić.

Systemy linków rotacyjnych, które reklamujesz na jednej ze swoich stron (z własnymi id ;-) cięzko nazwać pozycjonowaniem i jest to raczej amatorska metoda ;-)
Pozatym nie widzę tam chyba ani jenej wartościowej strony, same jakieś programy partnerskie, resellerskie, wymiana linkami , dosyłacze z affiliate .... ]
Coś co jest zbyteczne, i nie ma żadnej wartości dla nikogo poza Tobą, czyli tzw SPAM

Dla Twojej wiadomości tzw pozycjonowanie jest również zabronione, co można przeczytać w regulaminie google, jedyne co jest dozwolone przez google to manipulowanie meta'mi, keywords'ami, alt'ami, title'ami i treścią w obrębie własnej strony, ale w taki sposób by nie zmieniło ono (zawyżyło) nienaturalnie pozycji strony.

Wydaje mi się że opozycjonowaniu wiem troszkę więcej, ponieważ udzielam się na forum.optymalizacja.com od momentu powstania tego forum , czyli dobre kilka lat, a samo pozycjonowanie jest jednym z aspektów mojej komercyjnej dzialalności.

vj_
25-05-2006, 15:02
@vj_

Skoro w to wierzysz że ta firma ręcznie i za darmo dodaje strony do katalogow, czy wyszukiwarek to Twoja sprawa, szczególnie że dodanie linku do 40 wyszukiwarek i katalogów zajmuje do kilku godzin (z wypełnianiem odpowiednich formularzy w katalogach), iście altruistyczne postępowanie.
mówilem o programie dynamic submission, a nie serwisie submitexpress.com w ktorym jest mowa o tych 40 pozycjach :)


Jezeli dobrze poszukasz, znajdziesz firmy, które oferują darmowe linki sponsorowane w google i darmowe wpisy we wszystkie serwisy korzystające z overture , które są płatne .... czy to możliwe ?? NIE, a jednak je oferują ;-)
podaj prosze przykłady, skoro mamy sie uczyc, pewnie sie takie informacje przydadza



Jeżeli dobrze też poszukasz znajdziesz formy, które oferują pozycjonowanie w google, nawet podają pozycję #1 jako tą jako osiągniesz, płacisz niesmowitą kasę i dostajesz kilkarazy tańszego linka sponsorowanego lub kampanię PPC.

No tak, przeciez o tym jest napisane nawet na tej stronie submitexpress.com o ktorej wspomnialem.



Dodawnie do katlogów mój drogi kolego , to njtańsza i najskuteczniejsza metoda pozycjonowania: wpisz w google pozycjonowanie, weź pierwszą lepszą stronę z pierwszej 10, potem sprawdź skąd prowadzą backlinki do tych domen, użyj jakiegoś specjalistycznego narzędzia do sprawdzania, powinieneś się zdziwić.
nie zdziwilem sie, tyle tylko ze za jakis czas to nie bedzie wiele warte, poniewaz, jak wspomnialem ida zmiany, podobno.. tyle mi w kazdym razie powiedzial kolega (znawca tematu pozycjonowania), w rozmowie prywatnej, ktorej nie mam zamiaru rozwijac na public forum, ale chetnie bym na PW napisal i te informacje zweryfikowal z obecnym Pana stanem wiedzy.



Systemy linków rotacyjnych, które reklamujesz na jednej ze swoich stron (z własnymi id ;-) cięzko nazwać pozycjonowaniem i jest to raczej amatorska metoda ;-)
tak, zgadzam sie, amatorska.. ale swego czasu jak sie zabieralem za zabawe w tym temacie to to bylo na topie, strona z moimi id jest, bo skoro byl i jest PP, to niby dlaczego mialbym z niego nie korzystac :D Dzis juz raczej nie jest (i po zmianach jakie maja nadejsc podobno) beda jeszcze mniej warte tego typu systemy, ale nie mozemy przekreslac faktu, ze swego czasu odgrywalo to spora role i ludzie masowo z tego korzystali, dlatego tez kiedys sobie jedna z podstron poswiecilem temu zagadnieniu, a tylko dlatego, ze sie cos zmienilo w tym temacie, nie bede jej kasowal.



Dla Twojej wiadomości tzw pozycjonowanie jest również zabronione, co można przeczytać w regulaminie google, jedyne co jest dozwolone przez google to manipulowanie meta'mi, keywords'ami, alt'ami, title'ami i treścią w obrębie własnej strony, ale w taki sposób by nie zmieniło ono (zawyżyło) nienaturalnie pozycji strony.

Wydaje mi się że opozycjonowaniu wiem troszkę więcej, ponieważ udzielam się na forum.optymalizacja.com od momentu powstania tego forum , czyli dobre kilka lat, a samo pozycjonowanie jest jednym z aspektów mojej komercyjnej dzialalności.
Nie przecze i nadal czuje sie wyrozniony (powaznie, to nie zart) ze daje rade jakotako w rozmowie z prawdziwym specjalista i znawca tematu rozmawiac.. na poziomie, kazda informacja jest dla mnie cenna, jak i dla innych forumowiczow zapewne takze. Mysle, ze pozwole sobie napisac na PW do Pana i popytac o pare spraw, mam nadzieje, ze nie ma Pan urazy zadnej, ja nie jestem uszczypliwy, tylko lakomy na wiedze :D

kuba
26-05-2006, 10:30
google cały czas zmienia algorytmy, choć nie zawsze to idzie w dobrym kierunki (big daddy). Co do linkowania, to nie sądzę żeby chciało w ten sposób walczyć z SEO, na pewno ukruca linkowy i inne tego typu systemy, dlatego że sprzyjają one spamowaniu - ludzie budują strony smietniki , np joomle z zawartością wikipedii + sef advance.

W linkorze jest kilkaset lub kilkatysięcy takich śmietników z samej Polski, swego czasu zaspomowali to Rosjanie podobnymi wynalzakami.

Jak wspomniałem google walczy z SEO , ale na pewno nie ukruci linkowania, powody są dwa : linki to najważniejszy wyznacznik pozycji, zmieniając to legnie w gruzach cały algo,

dwa : google zaistniało dzieki swojemu algorytmowi - wyiki wyszukiwania były zgodne z oczekiwaniami szukającego, to było kiedyś, dziś msn, yahoo pokazują równie trafne wyniki, obecnie google jest napędzane przez SEO, a nie na odwrot.

Gdyby pozycjonowanie okazało się nie możliwe, każdy zachodni SEO będzie polecał msn swoim koientom, na necie będzie coraz głośniej o msn , każdy będzie o nim mówić, aż google straci , właściwie działo się to już podczas ostatniego updatu, który trwał mniej więcej pół roku, a wyniki wyszukiwania przypominały sieczkę.

Jeżeli chesz się czegoś dowiedzieć to dowiaduj się tu : forum.optymalizacja.com


i nastał koniec tematu ;-)