PDA

Zobacz pełną wersję : Content w ramce wbudowanej



Depson
18-11-2008, 11:58
Witam,
Powiedzcie proszę, czy istnieje możlwiość aby treść strony, content wyświetlał się we wbudowanej ramce ? Chodzi o to, że szablon jest dość specyficzny- cała treść "nie zmieści" się na wysokość co do szablonu i chcę aby można było ją przewijać w okienku. Dodam, że już podejmowałem próby ale nieudane. Tworzyłem ramkę wbudowaną, w niej html z odniśnikiem <jdoc:include type="component" /> i nie dziala :(

Dzięki i pozdrawiam,
Dawid

zwiastun
18-11-2008, 15:34
Jeśli dobrze myślę, co chcesz, to widocznie źle zbudowałeś szablon

Depson
18-11-2008, 15:45
Więc istnieje możliwość umieszczenia content we wbudowanej ramce ? możliwość przewijania treści tego co wyświetla się w content, bez przewijania całej strony ? ;>

zwiastun
18-11-2008, 16:07
Oczywiście, choć nie bardzo wiem, co masz na myśli, mówiąc o ramce - można ustalić szerokość i wysokość obszaru i zarządzić, że gdy treści więcej, pojawią się paski przewijania

ppilus
18-11-2008, 21:16
nie chcę się powtarzać po przedmówcach ale szablon masz chyba jakiś lipny :) ale ...
do bloku w którym wyświetlasz treść wystarczy przypisać odpowiednie style.
Ramki generalnie odchodzą do lamusa.
a poniżej łopatologicznie:
w index.php

...
<div id="content">
<jdoc:include type="component" />
</div>
...
w templates.css

...
#content{
width:500px;
height: 300px;
overflow: auto;
}
...
powinno załatwić sprawę ze skopsanym szablonem

Depson
19-11-2008, 10:24
Wielkie dzięki ppilus !!! dokładnie o to chodziło :)

sylwekb
24-11-2008, 23:52
Podłączam się do wątku, i mam pytanie czy jest jakiś parametr eliminujący poziome przesuwanie ramki pod internet explorerem? Pod Firefox tego poziomego przesuwu nie ma ?

idek
25-11-2008, 00:02
coś takiego może spróbuj:



overflow: auto;
overflow-x: hidden;
overflow-y: scroll;

sylwekb
25-11-2008, 00:14
Tego szukałem :-)

Depson
25-11-2008, 08:20
Dokładnie :) natomiast to jest tak, że ie dodaje zawsze jakieś pixele itd, często jeśli czegoś nie zdefiniujemy to sobie nadpisze i stąd ten poziomy suwak. To nie jest tak, że nie wyświetla sie poziomy w firefoxie.