PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z uciekającym tłem.



demonpaulos
19-11-2008, 09:33
Witam!
Mam pewien problem z tłem. Ściągnąłem templatkę do Joomli(mam zainstalowaną joomlę 1.5.7), w której tło pod artykuły jest poskładane z kilku elementów i wygląda to tak:

#mainarea div div div div div div {
background : none;
}
.cbox h3 {
color : #000;
background : transparent;
}
.cbox {
background : url(../images/rtop.png) no-repeat 0 0;
}
.cbox div {
background : url(../images/rtopr.png) no-repeat 100% 0;
}
.cbox div div {
background : url(../images/rbottom.png) no-repeat 0 100%;
}
.cbox div div div {
background : url(../images/rbottomr.png) no-repeat 100% 100%;
}


Wszystko jest dobrze przy wyświetlaniu artykułów itd, jednak w momencie gdy otworzę dany kontakt - z formularzem kontaktowym(z komponentu kontakty)- to całe to tło ucieka mi na samą górę i widać tylko jego dolną belkę wystającą spod top menu. Na samym dole jest też przycisk "TOP", jego odnośnik zostaje na dole jednak grafika ucieka też do góry. W czym może tkwić problem? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam serdecznie! :)

ppilus
19-11-2008, 22:35
jaka templatka ? adres strony ?

demonpaulos
19-11-2008, 22:38
Templatka aha magma- strona (???)

moje
20-11-2008, 00:03
A sprawdz czy strona z kontaktem nie wyświetla się nad #mainarea? :)

demonpaulos
20-11-2008, 08:51
Hmmm... tzn czy w kodzie jest powyżej #mainarea
w źródle strony wygląda to tak-

....

z tego co widzę jest poniżej mainarea.

moje
20-11-2008, 12:34
Dopisz odpowiedni kod css dla div'a contact_email, w żadnym z plików css, nie znalazłem wpisu dotyczącego tego div'a.

demonpaulos
20-11-2008, 18:03
Hmmm, tylko gdzie i co mam tam wpisać! :) Czy mam zagnieździć tego diva w divie cbox? :)

moje
20-11-2008, 19:55
Div contact_email jest generowany przez joomle, w pliku css tej templaki musisz dopisać kod, który "zniweluje" uciekanie tła. Nie znam teplatki, więc się musisz trochę pobawić :)


A tak osobiście to powiem Ci, że nie użyłbym tej templatki, bo jest brzydka i strasznie zamula.