PDA

Zobacz pełną wersję : "404 - Component not found" - problem z migracją Joomla



qiqqq
19-11-2008, 18:10
Witam wszystkich mam następujący problem. Przenoszę witrynę na nowy serwer i przy okazji próbuję przeprowadzić migrację z wersji 1.0.15 Stable do najnowszej wersji Joomla 1.5.8 Stable.

Zainstalowałem migratora 1.0 (próbowałem też wersję 1.1) wyeksportowałem plik migracyjny i w wczytałem 6 kroku instalacji nowej Joomli 1.5.8 (na nowym serwerze). Po wczytaniu wyskakuje okienko z informacją, że migracja została przeprowadzona poprawnie. Kończę instalacje i przechodzę na witrynę, a tam wyświelta się nastepujący komunikat:




404 - Component not found

You may not be able to visit this page because of:

1. an out-of-date bookmark/favourite
2. a search engine that has an out-of-date listing for this site
3. a mistyped address
4. you have no access to this page
5. The requested resource was not found.
6. An error has occurred while processing your request.

Please try one of the following pages:

* Home Page

If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site.

Component not found


Dodam jeszcze, że mogę zalogować się do panelu administracyjnego ale nie ma w nim ani pozycji w menu ani artykułów z poprzedniej wersji

W czym twi problem?

ppilus
19-11-2008, 22:20
Przyznam od razu, że nie wiem co może być przyczyną powyższego błędu.
Jedyne co mogę zaproponować to użycie mtwMigrator (http://www.matware.com.ar/joomla/mtwmigrator-english.html)'a, którego używałem przenosząc dane z wersji 1.0.15 do 1.5. Przeniósł wszystko bez problemu.
Wiem, że mogą się posypać gromy, że polecam używanie czegoś co jest w ver. 0.1.3 (chodzi o to zero na początku) lecz skoro mi się spisał mogę polecić. Prosta konfiguracja i po zabiegu.
Oczywiście nie można zapomnieć o kopii bezpieczeństwa przed rozpoczęciem migracji.

psajdakl
09-12-2008, 10:36
hey, mam dokladnie to samo, przenioslem wsztstko na serwer nazwa.pl i główna strona niby jest ok ale jak chce przeczytac jakikolwiek artykuł, klikam na artykuł i mam ten bład, nie wiem co jest

EDIT:
wylaczylem proste adresy i teraz jest ok. proste adresy wylacza sie w global configuration>>site

qiqqq
09-12-2008, 12:46
Użyj tego migratora, którego polecił ppilus. Ja tak zrobiłem i w końcu udało mi się przeprowadzić migrację poprawnie.

Sory, nie zauważyłem że sam rozwiązałeś ten problem:)

lanot
17-01-2009, 13:02
Czy mógłbyś podesłać plik mtwmigrator. Od jakiegoś czasu nie działa strona... :(

zmijoz
15-02-2009, 17:35
Link do podstrony na której jest plik do ściągania nie wyświetla się w Firefox3, ale działa pod IE. Nowszą wersję mtwmigratora można pobrać tu (http://www.matware.com.ar/downloads/mtwmigrator/index.php).

lanot
15-02-2009, 23:56
Dzięki. Spróbuję. :)