PDA

Zobacz pełną wersję : problem z BlastChat



michal11
20-11-2008, 17:04
Witam
jomlam 1.5
Chce korzystać z czatu, ale w zakładce "Users" pojawił się problem

"
DB function failed with error number 1054
Unknown column 'g.group_id' in 'on clause' SQL=SELECT a.*, g.name AS groupname , bcu.sec_code AS bc_sec_code , bcu.logged AS bc_logged , bcu.last_entry AS bc_last_entry , bcu.last_update AS bc_last_update , bcu.idle AS bc_idle , bcu.roomid AS bc_roomid , bcu.roomname AS bc_roomname FROM jos_users AS a INNER JOIN jos_core_acl_aro_groups AS g ON g.group_id = a.gid LEFT JOIN jos_blastchatc_users AS bcu ON bcu.userid = a.id WHERE bcu.serverid = 1 GROUP BY a.id LIMIT 0, 50"

proszę o pomoc

michal11
20-11-2008, 22:42
Zainstalowałem komponent jeszcze raz i wszystko działa, zarejestrowałem się na stronie producenta i czat chodzi.
Z tym ze ciągle jest błąd w zakładce "Users" :
DB function failed with error number 1054
Unknown column 'g.group_id' in 'on clause' SQL=SELECT a.*, g.name AS groupname , bcu.sec_code AS bc_sec_code , bcu.logged AS bc_logged , bcu.last_entry AS bc_last_entry , bcu.last_update AS bc_last_update , bcu.idle AS bc_idle , bcu.roomid AS bc_roomid , bcu.roomname AS bc_roomname FROM jos_users AS a INNER JOIN jos_core_acl_aro_groups AS g ON g.group_id = a.gid LEFT JOIN jos_blastchatc_users AS bcu ON bcu.userid = a.id WHERE bcu.serverid = 1 GROUP BY a.id LIMIT 0, 50

Skutek jest taki że nie ma łaczności komponentu z użytkownikami, nie widać kto jest zalogowany na czacie..

michal11
18-12-2008, 12:53
czy komuś chodzi ten czat z opcjami CB, czyli użtkwnicy Cb są widoczni w module czatu?
I jeszcze mam jeden problem, jak ktoś wchodzi na Czat z adresu Http://
to działa, a jak jest scieżka www to nie działa .Użycie adresu www powoduje nie wyświetlanie się czatu. Jest to dla mnie zaskakująco dziwny problem...