PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły pobierane z RSS



oscar
20-11-2008, 22:08
Poszukuje rozwiązania problemu. Chce aby joomla pobierała mi informacje z RSS i zapisywała całą treść w artykule. Zna ktoś rozwiązanie takowego problemu? Artykuły oczywiście najlepiej jak by były składowane(zapisywane w bazie)

Dylek
20-11-2008, 23:03
Zna. Ale Twoje lenistwo w szukaniu bedzie Cie kosztowalo czteropaka :)

oscar
21-11-2008, 12:20
Jakie lenistwo, przeglądałem szukałem. Ba może przeoczyłem bo zabawę z joomla dopiero zaczynam. :) Daj mi jakieś nazwy, nakieruj a obiecuje ze zatruwać głowy nie będę. Dodatkowo jeśli możesz inne wtyczki/narzędzia do joomli pomagające w pozycionowaniu. :)
(chce zrobić sobie małe zaplecze) :)

Dylek
21-11-2008, 20:46
Nakierować? Prosze bardzo - slowo kluczowe RSS i serwis pod tym adresem (http://extensions.joomla.org) :)

oscar
21-11-2008, 23:10
Wiesz jako admin powinieneś wykazać się ciut większą chęcią pomocy.
Wrzucenie frazy rss w szukaj u was jak i tam, dało ciut za dużo możliwości. Więc może z łaski swojej daj po prostu nazwę tej wtyczki, a nie baw się ze mną jak dziecko. Jeśli nie chcesz pomagać, ok do niczego zmuszać Cie nie będę tylko jaki sens ma udzielanie takich informacji?

maslow_info
22-11-2008, 10:10
Poszukuje rozwiązania problemu. Chce aby joomla pobierała mi informacje z RSS i zapisywała całą treść w artykule. Zna ktoś rozwiązanie takowego problemu? Artykuły oczywiście najlepiej jak by były składowane(zapisywane w bazie)

Witam... Domyslam się, że mamy ten sam problem, więc i ja poproszę o jakieś wskazówki, gdyż na extensions.joomla.org jest tak dość spory wybór, w dodatku mój angielski nie zachwyca.

Standardowy moduł wyświetla linki RSS do innych stron. A co zrobić, żeby treść artykułu pobieranego z RSS zapisała się u mnie, jako osobny artykuł?

Jal
22-11-2008, 10:29
Standardowy moduł wyświetla linki RSS do innych stron. A co zrobić, żeby treść artykułu pobieranego z RSS zapisała się u mnie, jako osobny artykuł?
A to już będzie kradzież !!
Pozdrawiam
www.sejny.info.pl (http://www.sejny.info.pl)

maslow_info
22-11-2008, 10:37
Ok, nie zdawałem sobie sprawy, że to tak może wyglądać.
Zgadza się.

Zatem zapytam o odpowiedni moduł/komponent, który potrafi zrobić ramkę z logo macierzystego serwisu na podstronie artykułu RSS. Coś takiego jak na cafenews.pl

Naciskam we własnym serwisie na link RSS. Odsyła mnie do innego serwisu, ale u góry jest ramka z logo macierzystego serwisu.

oscar
22-11-2008, 11:08
Jal widać o prawie polskim masz tyle wiedzy co ja o robieniu na drutach.
Kopiujesz artykuł a na dole podajesz źródło informacji. Jeśli artykuł nie ma wzmianki o "zakazie kopiowania" a Ty umieścisz przypis nie jest to plagiatem!
Btw jeśli RSS zawiera "całą treść" wiadomości to nikt nie ma prawa mówić o zakazie ich przetwarzania w takowym celu.

Dylek
23-11-2008, 00:03
oscar zamias tpolemizowac na forum, to w tym czasie juz bys znalazl potrzebny Ci komponent tam, gdzie Ci wskazalem. Nie jestem zlosliwy, a jedynie probuje zmotywowac Cie do samodzielnego myslenia. Kazdy chcialby dostac gotowe rozwiazanie na tacy, ale to byloby za proste...

oscar
23-11-2008, 00:40
To tak potrzebował bym pomocy przy rozwiązaniu zadania z matematyki a Ty odesłał mnie do hasła "matematyka" na google. Widzisz Twoja motywacja jest dosłownie śmieszna, wystarczy podać jedna nazwę wtyczki, miał byś po pierwsze to z głowy, dwa przecież sam musiał bym sobie potem z nią poradzić, ale Ty wolisz dawać nic nie warte rady, Tylko po co? brakuje Ci postów na forum? czy to co teraz przedstawiasz nazywasz profesionalną pomocą? Było to w dziale poszukuje wtyczki o ile dobrze pamiętam, i właśnie tego poszukuje, wtyczki/rozwiązania które pomoże mi pobierać artykuły rss i umieszczać je jako tematy. I nakierowywanie na hasło RSS jest na pewno nie na miejscu. Myślisz ze jeśli było by to tak proste, ja wolał bym pisać kolejnego posta? przeszukałem google, i przykro mi ale po wpisaniu hasła rss albo nawet frazy na stronie którą podałeś wyświetla się tak dużo informacj/wtyczek ze albo przeczyłem albo po prostu tego pod tak trywialnym zapytaniem nie ma. Więc z łaski swojej albo napisz nazwę wtyczki, albo przynajmniej jak nazywają się wtyczki tego typu.

zwiastun
23-11-2008, 02:43
Ciekawe, do ilu metrów ten wątek urośnie.

Dylek
23-11-2008, 09:03
Zalezy na ile oscar bedzie wolal sie ze mna wyklocac, niz ruszyc glowa i zadac odpowiednie zapytanie w google czy na extensions. :)
A mi brakuje postow, wiec sobie bede nabijal. A co mi tam. :)

oscar
23-11-2008, 12:59
Ja pierdu:) jesteś niereformowalny. Zadałem zapytanie autorss autologrss, automatyczny rss, posty+jomlla+rss, automat+rss+dodawanie postów, i lipton. Google raczej nie jest moim bratem, w tym przypadku.

oscar
23-11-2008, 13:01
Btw, znalazłem cos takiego do worldpress'a ale do joomli nie ma.

zwiastun
23-11-2008, 14:58
No rzeczywiście, napracowałeś się. Rozwiązań RSS pod wskazanym adresem jest około 30 na dwóch stronach, które wybiera się ze spisu treści

Dylek
23-11-2008, 15:34
A pomyslales zeby zadac pytanie w Google po angielsku? :) Jakby cos bylo po polsku takiego, co szukasz - to pewnie byloby na ktorejs z naszych stron. A skoro nie ma - moze warto zapytac inaczej, niz w naszym jezyku?

PS. Dalej bede nabijal posty, a co! :)

oscar
23-11-2008, 16:00
Cóż widać po angielsku sobie też nie radzę.
A co do zwiastuna to cóż, w ogóle go nie zrozumiałem.
Więc ładnie prosze o podanie nazwy wtyczki, a nie zabawę w ciciubabkę.

benio07
03-12-2008, 10:06
Widzę że administratorzy posiadli wiedzę tajemną i nie chcą się nią podzielić z nowicjuszami więc podam link do komponentu współpracującego z joomla 1.5 http://jooglar.com/Quick-Start-Guide-Virtual-Newspaper-Manager.html Ten komponent powinien was zadowolić pobiera weiadomości z różnych kanałów RSS a po odpowiedniej modyfikacji odsyła do źródła artykułu .

kangurrr
21-12-2008, 17:08
wybor rssow tutaj:

http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1999/Itemid,35/

bugmewhy
19-11-2009, 09:34
Czy ktoś używa czegoś takiego może na swojej stronie żeby mógł zaproponować coś co na dzień dzisiejszy chodzi bez zarzutów? Próbowałem chyba wszystkiego i niestety z marnym skutkiem. Za każdym razem nie działał plugin albo błąd pobierania rss...

adams14
23-01-2011, 16:13
korzysta ktoś z tych komponentów do wyświetlania całego artykułu? Wiecie jak to skonfigurować? Zainstalowałem Feed Gator, ale nic mi tam nie wyswietla, można to odpalić pod xampem? Wszelka pomoc mile widziana.