PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie z serwera na serwera



Ukryty_Samuraj
21-11-2008, 13:57
Witam
Zrobiłem sobie serwis na localhoście (Tak było mi łatwiej wprowadzać zmiany). W końcu postanowiłem przenieść wszystko na serwer. Zrobiłem konta ftp, subdomene, baze w moim cPnaelu i zacząłem kopiować (komputer 1 -> pendrive -> komputer 2 -> serwer).
Podczas kopiowania na pendrive i na drugi komputer chmody zmieniły mi się na domyslne (750 dla katalogów i po 700 i 500 dla plików -różnie). Wgrałem wszystko. W końcu udało mi się zmienić chmody jednym poleceniem z shella (755 dla wszystkich katalogów, 664 dla wszystkich plików). Panel administracyjny działa, serwis nie - pusta strona.Nie wiem co robić, mam wolny internet nie dam rady próbować wielu sposobów, a witryną na serwerze muszę mieć do jutra rano. Proszę o pomoc co jest źle w moim serwisie, że nic się nie wyświetla? Przypadki które biorę pod uwagę to zła konfiguracja bazy w pliku configure.php, złe chmody dla jakichś poszczególnych plików (Których?), jakiś plik został źle przekopiowany na serwer (Który?).
Prosze o pomoc, to pilne :(

EDIT:A może znajdzie się ktoś kto wrzuci mi tak jak trzeba na serwer... Dam dane do FTP, dam baze danych, wrzucę na http://wyslijto.pl spakowaną stronę taką jaką mam na localhoście i ktoś to wrzuci... Bardzo prosze o pomoc :(

nikszal
21-11-2008, 17:07
A co masz w pliku configuration.php? Ścieżki z localhostu?

Ukryty_Samuraj
21-11-2008, 20:28
Nie, nie zmieniałem nic oprócz pól bazy danych (host, login i hasło do bazy, nazwa bazy)...
Teraz wiem, że z bazą wszystko ok, bo nie działałby panel administracyjny (zmieniłem nazwę na ina i już panel nie działał, zmieniłem z powrotem na poprawną i już działało).
Jak możesz to powiedz które ścieżki mam zmienić i gdzie, ew. link do artykułu...

Jakby coś to mam Joomla! 1.5.8 (po aktualizacji z 1.5.5)...

EDIT: Wgrałem 8 raz i zadziałało :) Widać jakiś plik źle się przegrał.
Mam pytanie z innej beczki: Jak skonfigurować FTP w Joomli na Localhost? Chce potestować różne galerie i bez ustawień FTP nei mogę tego zrobić ...