PDA

Zobacz pełną wersję : Kodowanie znaków w Joomla 1.5.8



qiqqq
21-11-2008, 13:58
Witam
Mam problem z wyświetlaniem poprawnie polskich znaków w Joomli 1.5.8. Baza danych ma ustawine kodowanie utf8_general_ci, tak samo jak templatka. W źródle strony wyświetla się:


<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

Mimo tego polskie znaki nie są poprawnie wyświetlane. Zmieniałem kodowanie bazy na utf8_polish_ci, uft8_unicode_ci i w każdym z tych przypadków wyświetlały się krzaczki.

Chciałem spróbować zmienić kodowanie w szablonie, ale nie mam pojęcia gdzie mogę to zmienić. Chodzi mi dokładnie o to że w pliku index.php jest następujący kod:


<jdoc:include type="head" />
który odpowiada za sekcję HEAD. Dlatego też nie mogę ręcznie zmienić kodowania szablonu. Czy ktoś wie, w którym pliku mogę to ustawić, albo jak w inny sposob spróbować rozwiązać problem kodowania?

adasb82
21-11-2008, 15:20
A w czym otwierasz pliki ? To konwertowania polecam http://www.gzegzolka.com/

qiqqq
21-11-2008, 15:58
Nie rozumiem pytania. Chodzi o to że nie wiem gdzie ustawić to kodowanie (nie wiem który plik odpowiada za sekcję head) ponieważ jak już napisałem w index.php jest taki kod


<jdoc:include type="head" />

a w administratorze Joomla nie ma opcji do zmiany kodowania

zwiastun
21-11-2008, 16:30
A co by Ci miała dać zmiana kodowania w szablonie?

qiqqq
21-11-2008, 16:31
Naprawi problem z wyświetlaniem polskich znaków?

No ale mogę się mylić, tak więc jak inaczej rozwiązać ten problem?

zwiastun
21-11-2008, 16:34
Tu jest forum użytkowników Joomla!, a Ty pewno myślisz, że to dla wróżek i jasnowidzów.

qiqqq
21-11-2008, 16:37
Wiem, że to jest forum użytkowników Joomla i dlatego właśnie tutaj zadałem to pytanie. Czy nie możesz po prostu odpowiedzieć na moje pytanie? W czym jest problem? Podałem za mało informacji?

zwiastun
21-11-2008, 20:43
A jakie masz pytanie? Powtarzam, to jest forum, a nie Zgaduj Zgadula. Poczytaj regulaminu!

qiqqq
21-11-2008, 21:44
Pytanie zadałem już w pierwszym poście. W jaki sposób ma rozwiązać problem z wyświetlaniem polskich znaków?

zwiastun
21-11-2008, 22:13
Ja jestem cierpliwy. Albo się naucz Waść formułować problemy, albo sobie daruj.
Twój problem jest tej natury: Czy koś wie, jak mi poukładać moje zabawki?

adasb82
22-11-2008, 13:05
Powiedz dokładnie jaka wersja Joomli. Czy miałeś od początku problem z tymi znakami. Może zdarzyło ci się otworzyć index.php, configuration.php w notatniku, albo jeszcze gorzej w wordpadzie ??? Moja rada, przekonwertuj sobie te dwa pliki tym programem co Ci podałem i zostaw w spokoju grzebanie w bazach i kodzie.

pzdr.

qiqqq
24-11-2008, 00:58
Już pisałem, że to Joomla 1.5.8. Nie otwierałem żadengo z tych plików, ale dla pewności przekonwertowałem je programem który podałeś. To jednak nie rozwiązało problemu.

Jola
26-11-2008, 02:21
Witam,
napisz gdzie ci się nieprawidłowo wyświetlają polskie znaki (artykuły, menu, komponenty, moduły?). Jaką masz metodę porównywania napisów w bazie, czy od razu instalowałeś na bazie w utf-8 czy zmieniałeś kodowanie później. Może jakiś link.