PDA

Zobacz pełną wersję : Wielodomenowy serwis na joomla 1.5



pasikonik
21-11-2008, 14:53
Chciałbym wdrożyc serwis, który obsługiwałby kilka domen.
Założenie: jedna joomla, kika tematów, każdy na innej domenie. W jaki sposób mogę to zrobić?
Pozdrawiam,
Marek

adasb82
22-11-2008, 22:03
Założenie: jedna joomla, kika tematów, każdy na innej domenie.


Ale, że o co chodzi ? Po wpisaniu www.123.pl ma się otwierać artykuł "A" a po wpisaniu www.456.pl artykuł "B" ???

pasikonik
22-11-2008, 22:38
Chodzi o to, żeby dla domeny 1.pl wyświetlał się serwis w templatce nr jeden z wybranymi kategoriami artykułów ustawiony w konkretny sposób.
Z kolei pod domeną 2.pl serwis z inna templatką, nieco innymi kategoriami itp, przy czym część contentu będzie taka sama tylko w innym szablonie.
Mam nadzieje, że wyczerpująco opisałem problem. Na razie testuje http://www.jms2win.com . Może ktoś zna coś innego?



Ale, że o co chodzi ? Po wpisaniu www.123.pl (http://www.123.pl) ma się otwierać artykuł "A" a po wpisaniu www.456.pl (http://www.456.pl) artykuł "B" ???

vego007
23-11-2008, 11:30
Takie rozwiązania przysparzają troche problemów. Domyślam się, że chcesz postawić kilka serwisów na jednej joomli, i w zależności od domeny mają się znajdować na niej inne informacje. Można to zrobić tworząc oddzielne bazy danych dla każdego serwisu i modyfikację pliku konfiguracyjnego:
Niestety wówczas jest problem z instalacją komponentów:
W przypadku gdy zainstalujesz komponent na jednej z domen, na innych otrzymasz błąd, że katalog jest już w użyciu. Oczywiście można to wyłączyć w kodzie. Dodatkowo problem jest przy usuwaniu komponentu, bo jeśli nie wyrzucisz z kodu kasowania katalogu to skasujesz komponent wszystkim domenom.
Nie lepsze byłoby dla Ciebie postawienie 1 joomla = 1 serwis?

pasikonik
23-11-2008, 12:54
No właśnie o coś takiego chodzi. Dziękuje za podzielenie sie informacjami o potencjalnych problemach ... na tym mi szczególnie zależy ... no i oczywiście na ew. rozwiązaniach.
Jasne, że najłatwiej byłoby zainstalować kilka instalacji joomli i ew. je jakoś łaczyć (choćby rss-ami). Jednak zdecydowałem się na portal multidomenowy z powodu jego specyfiki. Bo to jednak jeden portal (jedna tematyka), ale widziana pod różnymi kątami. Contentu będzie mnóstwo i potrzebuje nim odpowiednio zarządzać. Ponadto kluczowym elementem bedzie katalog (SOBI) i musi on funkcjonować pod kazdą z domen. DOdatkowo musi On (SOBI) współgrać z CRM-em (na razie testuje CiviCRM). Muszę połaczyć minimum 2 domeny. Resztę (jakieś 4-5) mogę przekierować na konkretne elementy 2 głównych.
Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie sprawny system wielodomenowy. Może być to component komercyjny, pwnie będzie troche pracy przy dostosowaniu ale jednak bedę nad tym pracował.
Dziękuje za zainteresowanie problemem i liczę na kolene sugestie i uwagi.
Dziękuje, Marek

Takie rozwiązania przysparzają troche problemów. Domyślam się, że chcesz postawić kilka serwisów na jednej joomli, i w zależności od domeny mają się znajdować na niej inne informacje. Można to zrobić tworząc oddzielne bazy danych dla każdego serwisu i modyfikację pliku konfiguracyjnego:
Niestety wówczas jest problem z instalacją komponentów:
W przypadku gdy zainstalujesz komponent na jednej z domen, na innych otrzymasz błąd, że katalog jest już w użyciu. Oczywiście można to wyłączyć w kodzie. Dodatkowo problem jest przy usuwaniu komponentu, bo jeśli nie wyrzucisz z kodu kasowania katalogu to skasujesz komponent wszystkim domenom.
Nie lepsze byłoby dla Ciebie postawienie 1 joomla = 1 serwis?