PDA

Zobacz pełną wersję : Jak edytować login form



Piotrolll
21-11-2008, 15:56
Witam
Chciałbym edytować login form? Tj...
Przy oknie logowania chciałbym zmienić przycisk zarejestruj ,żeby odsyłał przeglądających stronę do innej strony niż jest ustawiona domyślnie.
Domyślam się ,że trzeba gdzieś w plikach poszperać ,no ale coś się tego nie mogę doszukać:/

zwiastun
21-11-2008, 16:27
A po kie licho masz parametry modułu?

Piotrolll
25-11-2008, 08:42
W parametrach moduły nie ma zbyt wiele opcji. A już na pewno tych ,których potrzebuje:/

zwiastun
25-11-2008, 11:35
Nie żartuj, albo masz wystarczające pojęcie o programowaniu i wtedy nie zadajesz tego typu pytań, albo nie masz zielonego pojęcia, a wtedy nie bierz się za grzebanie w skryptach.
I zdecyduj się, co chcesz, bo pisałeś o odsyłaniu przeglądających na jakąś stronę co akurat jest w parametrach modułu!

Piotrolll
25-11-2008, 15:04
Dobra spoko już sobie poradziłem. Wszystko ładnie mi wytłumaczyli na zagranicznym forum ,bo na polskim można jedynie dostać zjebe ,że się o coś pyta. Zal.pl

zwiastun
25-11-2008, 16:33
I bana za słownictwo!

siristru
13-10-2009, 09:36
Mam podobny problem.
W menu poziomym utworzyłem zakładkę zaloguj. Po kliknięciu na nią pojawia się formularz logowania. Pod nim standardowo znajdują się:

* Nie pamiętasz hasła?
* Nie pamiętasz nazwy?
* Zarejestruj

Obecnie po kliknięciu na "Zarejestruj" przenosi na:

index.php?option=com_user&task=register&Itemid=180

A chciałbym by przenosiło do wybranego artykułu w którym są odnośniki dla różnej kategorii rejestrujących się.

Edytowałem już plik:

com_user/views/login/tmpl/default_login.php

Ale nic się nie zmieniło - czy można liczyć na wskazówki?

siristru
13-10-2009, 09:55
Dobra, znalazłem.

Plik odpowiedzialny za wygląd formularza logowania (przynajmniej w moim przypadku) znajduje się w katalogu z templatką, w pod katalogu com_user.

Tam należy znaleźć w katalogu "login" plik default_login.php w nim w linii 54 należy wpisać własny link do artykułu czy innego formularza.

zwiastun
13-10-2009, 13:41
Plik znajduje się w katalogu komponentu com_user. Do katalogu szablonu jest przenoszony - w podmianie korzysta się z techniki nadpisywania. :)