PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie własnej tempki



lmierkiewicz
21-11-2008, 20:04
Witam serdecznie,

Otóż mam takie pytanie, nie wiem czy temat pojawił się już wcześniej jeśli tak to przepraszam lecz jestem nową osobą na tym forum i chcę zasięgnąć rady na temat tego jak stworzyć templaka. Widziałem w sieci pełno darmowych templaków do joomli nie chcę jednak posługiwać sie templakiem stworzonym przez kogoś. W jaki więc sposób stworzyć własnego templaka, jakich do tego użyć narzędzi itp.?

Z góry dziękuję za pomoc
Mierkiewicz Łukasz

Dylek
21-11-2008, 20:43
Nowe osoby tez maja dostep do forumowej szukajki :)

moje
21-11-2008, 20:56
Potrzebne narzędzia:
- Edytor tekstów (html, php, css, xml) np. Notepad++
- Edytora grafiki np. Adobe Photoshop X* Trial**
- (Własny) Serwer lub pakiet wieloplatformowy (jeśli chcesz chcesz mieść możliwość sprawdzenia wyglądu jooml u siebie na komputerze) np. Xampp.

Do tego lekturka:
- rodział 1 i 2: www.pomoc.joomla.pl/content/section/5/30/
- to przy okazji: www.forumweb.pl/viewtopic.php?t=22422

* tu podstaw numer najnowszej wersji w języku Polskim
** podejrzewam że jak na zabawę z templatką nie zainwestujesz dużej sumy w jeden program

romart
21-11-2008, 23:10
polecam dobrze wydany kurs tworzenia templatki joomla w praktyce wydanym przez firmę ikod

dkint
22-11-2008, 07:15
Witam

A ja dlatego, że jest weekend i dlatego, że tak już mam przyczepię się do literówek, zakładam zwykłe niedopatrzenie ale jednak - nie tempka jak napisałeś w temacie i nie templaka jak napisałeś w treści, tylko szablon albo templatka - załóżmy, że jakiś inny "ktoś" za jakiś czas zechce poszukać w google tematu "tworzenie własnej templatki" i co ? i nie znajdzie bo ktoś napisał "tempki" ... ok czepiam się ale tak mnie jakoś naszło ... a co do tematu mam nadzieję, że koledzy już pomogli ? jak nie to pisz jeszcze i pytaj ...

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
22-11-2008, 10:46
Skoro już zacząłeś, to ja skończę - trafia mnie templatka. Szablon też niepolski, ale zasiedziały w języku z dawien dawna. "Templatka" spolonizowała się ostatnimi laty, jak wiele słówek związanych z komputerami i Inernetem, co wcale nie znaczy, że mają w języku pozostać i zaśmiecać go. Nie ma najmniejszego powodu do pozostawiania tego nowotworu językowego (nowotwór=rak), bo będzie wraz z innymi toczył, co nasze.

lmierkiewicz
22-11-2008, 11:08
Witam serdecznie,

Bardzo ale to bardzo podoba mi się, że temat ma wzięcie i bardzo miło czyta sie to z samego rana. Widzisz chciałem napisać "OK" lecz znów można by przyczepić się, iż nie jest to polskie słowo lub też do tego, że osoba szukająca w google czegoś na temat np. "w pożądku" to nie znalazłby odpowiedzi na własne zapytanie i co najważniejsze tego tematu;]. Coż nie bede ukrywał, że bardzo ale to bardzo lubie wywody na temat zapożyczen słów z innych języków jak i tez dlaczego i po co stosujemy je w codziennym życiu skoro mamy tyle pięknych i górnolotnych wyrażeń w języku polskim lecz taki to już urok naszych czasów i jakby na to nie patrzeć utarły się w języku potocznym słowa, które zapożyczyliśmy z innych języków i nic na to nie da się poradzić, choć uznam, że bardzo ale to bardzo podoba mi się to, że chcesz propagowac poprawność językową. Dziękuję więc za poprawienie mnie i będę starał się by wpisywane zapytania wpływały pozytywnie na każdego z forumowiczów.

Z góry dziękuję za podpowiedzi, poszukalem na temat kursów ikod i udało mi się zamówić kurs, co za tym idzie czekam nań. Poza tym staram sie cos tam kombinowac samemu i wychodzi mi to z różnie.
Bardzo dziękuję za pomoc i jesli utkne w jakimś punkcie to napiszę coś jeszcze.

Z góry dziękuję
Mierkiewicz Łukasz

zwiastun
22-11-2008, 11:49
Da, da - nic nie da nicnierobienie i powszechna zgoda wszystkich i wszędzie. Z tendencjami tego typu mieliśmy zawsze do czynienia w czasach zbliżenia kultur i - bez obrazy, bo to ie pod Twym adresem - wykształciuchy zawsze uważały takie zjawiska za objaw wyższej kultury, choć były tylko wyrazem co najmniej umysłowego lenistwa. Oczywiście, języki żyją i mogą się wzajemnie zasilać, gdy trzeba.

lmierkiewicz
22-11-2008, 12:29
Witam ponownie,

Otóż zgodzę się z Tobą, że jeśli zgoda istniałaby za każdym razem nie doszłoby się do niczego, a stać w miejscu to chyba nawet żółwie nie lubią. Tak czy siak nie za bardzo zrozumiałem Twoją sugestię pod moim adresem cytuję: "kultur i - bez obrazy, bo to ie pod Twym adresem - wykształciuchy ", cóż gdybyś był na tyle łaskaw i przybliżył mi istotę tego stwierdzenia będę nad wyraz wdzięczny i sadzę, że dyskusja będzie mogła trwać nadal;]. Widzisz słaby ze mnie wykształciuch, bardziej nazwałbym siebie samoukiem, który jest w stanie swej wielkiej próżności a zarazem chęci osiągnięcia czegoś w życiu zapytać się o wskazówkę.

Pozdrawiam serdecznie,
Mierkiewicz Łukasz

zwiastun
22-11-2008, 12:39
Mógłbyś to odebrać jako adres do siebie, co nie było w najmniejszym stopniu moim zamiarem, stąd zastrzeżenie. Natomiast i dawniej i dziś różne wykształciuchy usiłują bronić "nowinek" językowych argumentami typu: to normalna droga rozwoju języka, języki zawsze czerpały z innych, nie powstrzma się tego "naturalnego" zjawiska, itd., itp.

Ale w ogóle to dyskusja na inne forum. Odezwałem się jedynie na marginesie. Słowo "templatka" mnie irytuje (sam je jeszcze w czasach m*bo popularyzowałem tekstem o "szatkach-templatkach" :) ), ale w jego przypadku to już chyba walka z wiatrakami, choć kto wie... Tylko że jak jeszcze się tego czepię na forum, to mnie rzeczywiście użytkownicy wygwizdają :)

kurtz
22-11-2008, 13:10
heh


http://www.youtube.com/watch?v=pVlMddE8TOctak offtop'em (czy też poza tematem) dla rozładowania atmosfery :D

i to


http://www.youtube.com/watch?v=--1ycAifHYo&feature=related

PeFik
25-12-2008, 23:08
kurs ze strony www . ikod . pl (http://www.ikod.pl)
- dotyczy starej Joomla!, więc pytanie czy jest sens? Odpowiedź po części jest, lepiej to niż nic, ale z drugiej strony po co uczyć się naprawiać malucha jeśli chce się jeździć mercedesem.