PDA

Zobacz pełną wersję : Kopiowanie plików na FTP



site
21-11-2008, 22:32
Posiadam konto u jednej z polskich firm hostingowych. Na komputerze posiadam pliki Joomla 1.5.8, które kopiuję na "czyste" konto FTP, przez program FileZilla... Niby wszystko jak najbardziej normalne... ale...

Przeciągam folder administrator i rozpoczyna się kopiowanie... w pewnym momencie wyświetla się komunikat informujący, że na serwerze istnieje już plik docelowy (administrator/includes/pcl/pcltar.lib.php) i są opcje m.in. zamień oraz pomiń. Plik oryginalny, który mam na komputerze 113828 bajty, zaś na serwerze 54020 bajtów. Nadpisać? Dziwnie to, bo przecież nigdy nie było w tym katalogu na serwerze plików, to skąd się wziął ten pcltar.lib.php?

Opisana sytuacja powtarza mi się przy każdym kopiowaniu plików Joomla (również wcześniejszych wersji), więc po prostu klikam "Nadpisz", gdyż oryginalne pliki mają większy rozmiar... (nie zawsze się to udaje, i niekiedy operacja znajduje się w Nieudane transfery... i mimo kilku prób nie daje się nadmienić). Nie wiem jak to tłumaczyć? Czy w pierwszym "rzucie" program nie skopiował całości pliku na serwer i chce to naprawić?

Proszę o informacje/radę dotyczącą w/w sytuacji...

ppilus
22-11-2008, 00:27
cóż to za hosting ?
czy próbowałeś innej aplikacji do ftp ?

site
22-11-2008, 23:19
Problem występuje na różnych serwerach (sprawdzałem na dwóch)
Próbowałem przez FileZilla oraz Total Cmd...

W przypadku FileZilla przesyła się 53820 z 113828 bajtów i przerzuca do nieudanych transferów .... zaś w TotalCmd wskazuje przekopiowane 55% i się zatrzymuje...

Proszę znawców Joomla o określenie, czy ten plik administrator/includes/pcl/pcltar.lib.php jest istotny? Czy jego niepełna zawartość może się odbić na funkcjonowaniu serwisu?

ppilus
23-11-2008, 00:34
Nie wiem jaki sposób zarządzania kontem dają ci twoi dostawcy usług hostingowych. W sporej większości do administrowania kontem jest do dyspozycji cPanel lub DirectAdmin. W obu przypadkach można skopiować paczkę z Joomla do wybranego foldera i rozpakować przy pomocy menadżera plików (File Manager). Zdecydowanie szybciej i wygodniej. Dlatego pytałm co to za hosting.

site
28-11-2008, 22:19
Niestety nie mam dostępu do cPanel ani do DirectAdmin - jest to autorski panel zarządzania kontem... więc pozostaje mi FTP... a tu występuje w/w problem...

zwiastun
28-11-2008, 22:44
Każdy plik jest istotny.
Włącz w kliencie FTP tryb pasywny. A jeśli to nie zadziała, porozmawiaj poważnie z administratorem serwera.

site
07-12-2008, 16:34
Przyczyną zamieszania był najprawdopodobniej firewall, gdyż jak jest wyłączony to wszystkie pliki kopiują się na serwer. Natomiast jak jest włączony to dzieją się w/w rzeczy...