PDA

Zobacz pełną wersję : edycja templatki siteground



big_krzysiek
22-11-2008, 13:51
witam wszystkich przegladajacych...
mam pytanie .. jak zedytowac templatke siteground 15-19 (http://joomla15.siteground.com/?template=siteground-j15-19)... grzebue w ccs-ie, indeksie i nie widac efektow...

w pozycje newflash (tam gdzie wyswietla sie tekst) wrzucilem newflash scroller ze zdjeciami, a w miejsce zdjecia : logo zrobione na przezroczystym tle..

zalezy mi zeby zamienic to miejscami logo z napisem z lewej a pasek z prawej...

przegrzebalem web deweloperem css i jedyne do czego udalo mi sie dojsc, to jak zmienic dlugosc paska...
#topnews {
margin:40px 0 0 0 ;
width:490px; - w tym miejscu...
height:120px;
color:#666;
}

prosze o wskazowke... niestety templatki to jeszcze dla mnie ciemna magia...

zwiastun
22-11-2008, 16:15
Ale z czym masz problem:



<div id="logo_bg">Czy tu jet obrazek?

<div id="logo"> <a class="logo" href="index.php">Czy tu jet obrazek?
Joomla 1.5 Templates</a>

<div id="topnews">Czy tu jet obrazek?

<table class="contentpaneopen">Czy tu jet obrazek?
<tr>
<td valign="top" >
<p>
The one thing about a website, it always changes! Joomla! makes it easy to add article, content, images, videos and more. Site administrators can edit and manage content 'in-context' by clicking the 'edit' link. Webmasters can also edit content though a graphical administration panel that give you complete control over your site.
</p>
</td>
</tr>
<tr>
<td valign="top" >
</td>
</tr>
</table>

</div>

</div>

<div id="clr">
</div>

</div>

Nie mam kodu szablonu - obrazek logo jest wpisany w kodzie CSS jako tło. Zaznaczyłem gdzie prawdopodobnie może być:
w
#logo_bg [z analizy koduCSS wynika że tutaj)
#logo
.logo
.contentpaneopen (raczej nie)


W template.css w lini 881 masz:


div#logo_bg {background: transparent url(../images/logo.jpg) top right no-repeat;
height:242px;
}

big_krzysiek
23-11-2008, 10:34
niestety...jeszcze raz prosze o pomoc, wskazowke...
niby wszystko jest proste, ale nie do konca...

w templatce siteground (http://joomla15.siteground.com/?template=siteground-j15-19) (templatka do pobrania (http://www.joomla24.com/remository/Download/Templates_for_Joomla_1.5/Templates_from_SiteGround/SiteGround_J1.5-19.html))
w gornym pasku znajduje sie pozycja "top" z wczytanym modulem topnews, a z prawej obrazek jpg w wysokosci paska i szerokosci 450 px. nad tym wczytywana jest nazwa strony...

nazwe przypisalem w index.php na stale, a tekst formatowany jest w css-ie:

#logo a.logo, #logo a.logo:link, #logo a.logo:hover, #logo a.logo:visited {
font-weight: bold;
font-family: Helvetica,Arial,sans-serif;
font-size: 3em;
padding:0;
margin:0;
line-height:1.4em;
color:#577596;
text-decoration:none;
}

obrazek zrobilem jako przezroczysty gif i zmienilem jego polozenie z right na left:

div#logo_bg {background: transparent url(../images/logo.jpg) top right no-repeat;
height:242px;
}

i tutaj zaczely sie pierwsze schody...bo wyswietla sie prawie na srodku (pod "top"), i nie moge go przeniesc na lewo ... nie moge znalezc odpowiedajacego za to wpisu...

drugi problem to pozycja szablonu top- zaladowalem tam modul:Expose Thumbnail Scroller ze zdjeciami.
chcialbym przeniesc go na prawo od obrazka, i nie moge znalezc wpisu za to odpowiadajacego...obojetnie co zrobie zawsze jest na lewo..

moge zmieniac tylko jego wysokosc dlugosc itp:
#topnews {
margin:40px 0 0 0 ;
width:720px;
height:120px;
color:#666;
}


problem teoretycznie niby prosty, ale nie dla mnie...dlatego prosze o pomoc...