PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z Akocomment 2.0



Sezon
22-05-2006, 13:25
Witam wszystkich. Jest to moj pierwszy post na powyzszym forum. Dluzszy czas juz obserwuje strone i doczytuje forum a wszystkie problemy dotychczas bylem w stanie rozwiazac samemu. Jednak przyszla kryska na matyska. :D

Sytuacja nastepujaca. Zainstalowalem najnowsza wersje Akocomment 2.0 dostepna na serwisie. Oczywiscie zainstalowalem komponent i bota. Instalacja przebiegla bezproblemowo a jednak cos nie dziala. ;)

Problem ujawnia sie przy probie wyslania na serwer napisanego komentarza. Wpisuje kod antysamowy, strona przetwarza informacje, przeladowuje i wyskakuje informacja z bledem 'nieprawidlowy kod!'. I co z takim babolcem zrobic? :eek:

Oprocz powyzszego bledu, nie dzialaja rowniez emotki. Po kliknieciu na emotke dostepna z listy wyboru, pojawia sie standardowa strona dla bledu HTTP 404 mojego serwera.

Prosze o pomoc! Pozdrawiam,
Sezon.

P.s.
Aha, zapomnialem podac stronki. Prosze zobaczcie na wlasne oczy o jakim bledzie mowie.
http://www.zwpb.alias.pl/
lub gdyby alias nie dzial, adres bezposredni
http://www.freepgs.com/sezon/joomla/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

sogo
22-05-2006, 13:45
jest w serwisie zaktualizowana paczka, spróbuj z niej. Musi być komponent i bot z tej paczki.
pozdr.

Sezon
22-05-2006, 14:07
Sek w tym, ze instalowalem najnowsze pliki dostepne na serwisie. Sciagniete i zainstalowane dzisiaj. :rolleyes:

sogo
22-05-2006, 14:14
przed chwilą sprawdzałem, u mnie jest ok. Odinstaluj i ponownie zainstaluj. Może coś z konfiguracją serwera, nie miałeś problemów wcześniej z innymi komponentami?
pozdr.

Sezon
22-05-2006, 14:29
Zrobilem jak radziles, niestety wciaz efekt taki sam. Odinstalowalem i zainstalowalem, rowniez tym razem nienapotkalem rzadnych problemow na tym etapie. Co sie zas tyczy wczesniejszych problemow z instalacja innych komponentow, coz, jest to moj pierwszy komponent, ktory instaluje. ;)

Jakies nowe pomysly? :rolleyes:

sogo
22-05-2006, 14:33
masz darmowy serwer, może być sprawa praw zapisu, jakie masz chmody?
pozdr.

Sezon
22-05-2006, 14:40
System > system info:


For all Joomla! functions and features to work ALL of the following
directories should be writeable:
administrator/backups/Writeable
administrator/components/Writeable
administrator/modules/Writeable
administrator/templates/Writeable
cache/Writeable
components/Writeable
images/Writeable
images/banners/Writeable
images/stories/Writeable
language/Writeable
mambots/Writeable
mambots/content/Writeable
mambots/editors/Writeable
mambots/editors-xtd/Writeable
mambots/search/Writeable
media/Writeablemodules/Writeable
templates/Writeable
Wlasnie zwrocilem na to uwage, moze to wniesie cos do rozwiazania problemu? Po wybraniu z zakladki 'components' opcji 'view comments' pojawia sie nastepujacy blad:

"Fatal error: Non-static method MENU_Default::MENU_Default() cannot be called statically in /fpgs/fpgshttpd/sezon/joomla/administrator/components/com_akocomment/toolbar.akocomment.php on line 37"

sogo
22-05-2006, 14:49
spróbuj zainstalować na próbę jakiś inny komponent. Może przy instalacji jakiś plik się nie dograł, lub rzeczywiście problem z serwerem, tu specjalistą nie jestem :(
pozdr.

Sezon
22-05-2006, 14:56
Jutro powalcze z jakims innym komponentem. Tak czy inaczej, dziekuje za dobre checi pomocy. Nie ma co, +reputacja dla Ciebie leci. ;)

zwiastun
22-05-2006, 16:07
A skąd się tam wziął brak stałej Menu_default? To dowodzi, że nie zainstalowałes poprawionej wersji AkoComment!

Sezon
22-05-2006, 20:53
Faktycznie, cos w tym jest co napisales zwiastun. :D Zainstalowalem przed chwila inna wersje akocomment, dokladniej mowiac akocomment 2.0 PL ++ oraz odpowiedni bot do tego. Naprawil sie jeden z dwoch bledow wymienionych powyzej. Uzywajac aktualnej wersji, klikniecie na jakakolwiek emotke z dostepnych do wyboru, nie powoduje juz wywalonie strony z komunikatem bledu HTTP 404. No to mamy postep. ;)

Tyle, ze 'pchniecie' dalej komentarza do przetworzenia przez php, powoduje wywolanie okna dialogowego z komunikatem "_AKOCOMMENT_REFUSED" w klasycznym windowsowskim stylu, czyli tylko z wyborem OK. :eek: Klikamy oczywiscie jedyna sluszna opcje po czym otrzymujemy komunikat " Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część serwisu." :p

Zapomnialem dodac wczesniej, moja wersja JOOMLA, to 1.0.8 PL

Sezon
23-05-2006, 16:02
Z gory Przepraszam za drugiego posta z koleji. Podsumuje wszystko co juz wiemy na temat mojego problemu.

Co wiemy:
- posiadam, Joomla 1.0.8 PL
- zainstalowalem, akocomment 2.0 ++ PL
- zainstalowalem, odpowiedni bot dla tej wersji
- posiadam ustawione chmody:

For all Joomla! functions and features to work ALL of the following
directories should be writeable:
administrator/backups/Writeable
administrator/components/Writeable
administrator/modules/Writeable
administrator/templates/Writeable
cache/Writeable
components/Writeable
images/Writeable
images/banners/Writeable
images/stories/Writeable
language/Writeable
mambots/Writeable
mambots/content/Writeable
mambots/editors/Writeable
mambots/editors-xtd/Writeable
mambots/search/Writeable
media/Writeablemodules/Writeable
templates/Writeable

Objawy:
Proba publikacji komentarza powoduje otwarcie onka dialogowego z komunikatem: "_AKOCOMMENT_REFUSED".
Klikniecie OK i przeladowanie strony, powoduje otrzymanie komunikatu: "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część serwisu".

Panowie, co jest grane? Prosze o pomoc, pozdrawiam,
Sezon.

stone
25-05-2006, 22:42
Ostatnio walczyłem z tym błędem i się poddałem, nie wiem czym on jest spowodowany ale podejrzewam ze jest to jak konfiguracja serwer-joomla bo na localu mi działał, ale jest kilka innych systemów komentarzy którymi warto się zainteresować:)

Sezon
26-05-2006, 17:49
Rozumiem, ze trafilem na blad bez rozwiazania. ;) Coz, bywa i tak. Faktycznie, testowalem ten sam komponent na lokalu i tam bylo wszystko OK. Jednak co dziwne, ustawienia lokalu mialem maxylamnie zblizone do konfigu mojego serwa na ktorym nie dziala.

Teraz pytanie takiej masci. Jakie i dlaczego polecacie komponenty do komentowania, wylaczajac oczywiscie Akocomment 2.0 ++ PL.

Z gory dziekuje,
Sezon

Kr0n
27-05-2006, 17:01
Ja także mam problem z AkoComments 2.0++ PL

Problem polega na tym, że po zainstalowaniu komponentu, który instaluje się bezproblemowo, staram się zainstalować bota i wyskakuje mi taki oto komunikat:

Nie ma pliku instalacyjnego XML dla: "%s" "module".

Dodam, że paczka została ściągnięta z tej strony:

http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,135/ (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,135)

Posiadam Joomla 1.0.8PL Stable

Instalowałem inne boty i komponenty i przy żadnych innych takiego błędu nie miałem.

Czy można coś na to poradzić?

Pozdrawiam serdecznie
Kr0n

magic
27-05-2006, 17:46
@Sezon:
A jaki to jest serwer www, php, etc ? - najprościej wrzuć tutaj kilka linijek z zakladki SystemInfo w Adm. Joomla.
@Kr0n:
A instalujesz bota jako bota, czy jako moduł?

Kr0n
27-05-2006, 18:11
@Sezon:
A jaki to jest serwer www, php, etc ? - najprościej wrzuć tutaj kilka linijek z zakladki SystemInfo w Adm. Joomla.
@Kr0n:
A instalujesz bota jako bota, czy jako moduł?

Więc tak jeżeli instaluje plik bot_akocommentbot_2.0_PL.zip z menu Instalatory > Moduły wyskakuje mi błąd taki jak powyżej. Natomiast jezeli daje Instalatory > Dodatki wyskakuje mi taki błąd:

Nie ma pliku oznaczonego jako plik dodatku

Więc nie wiem jaki to może być problem.

Bardzo proszę o pomoc jeżeli oczywiście jest to możliwe.
Kr0n

magic
27-05-2006, 18:37
1. Bota nalezy instalować jako bot'a (Dodatek), a nie jako moduł.
2. Nie instaluje się, bo ma skopany plik xml: czegoś tam brak, albo za dużo (patrz samotny tag <params/> w przedostatniej linijce.
Porównaj z nieprzetłumaczonym oryginałem, albo pisz do autora tłumaczenia ;) (uderzam w stół :D )

Kr0n
27-05-2006, 19:07
Coś takiego jest w pliku xml bota:



<description>Zamienia znaczniki {moscomment} w tre¶ci na komentarze użytkowników. Polska adaptacja + integracja z Badword2 - zwiastun@zwiastun.net</description>
<files>
<filename mambot="akocommentbot">akocommentbot.php</filename>
</files>
<params/>
</mosinstall>

Niestety jest malutki problem nie posiadam oryginalnego pliku który jest nie przetłumaczony. Wiem, wiem, istnieje coś takiego jak google ale tam także nie znalazłem jedyne co mam to mamboportal.com (strona autara) ale tam także nie znajduje mi tego bota jedynie co znajduje to Latest Comments... I pytam sie czy ktoś jest tak uprzejmy aby podać oryginalna część tego pliku abym mógł to sobie zmienić. Jeżeli nie to chociaż jakąś droge gdzie mam takiego pliku szukać. Już nawet szukałem przez samo wpisanie pliku akocommentbot.xml ale nic... to nie daje...

Pozdrawiam serdecznie :)
Kr0n

magic
27-05-2006, 19:34
A na extensions.joomla.org nigdy nie wchodziłeś?? Np. tutaj (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,search/Itemid,35/searchword,akocomment/cat_id,0/) ...

Kr0n
27-05-2006, 19:52
A na extensions.joomla.org nigdy nie wchodziłeś?? Np. tutaj (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,search/Itemid,35/searchword,akocomment/cat_id,0/) ...

Niestety nie .... możesz uznać mnie za wariata :) ale ja z joomla mam doczynienia dopiero od jakis 2 tygodni ... dowiedzialem się o niej od kolegi i pierwsze co wszedlem na strone polska taki mam nawyk :)

A co do linku bardzo Ci serdecznie dziekuje już sam znajdę co mi jest potrzebne :)

Bardzo serdecznie dziekuje za pomoc :)
Kr0n

zwiastun
27-05-2006, 21:10
Eeeeeeeeee tam, a dlaczego niby znacznik <params/> mialby być niepoprawny? Dlatego, że go akurat nie ma w oryginale? To jeszcze o niczym nie świadczy. Ten znacznik na pewno jest poprawny i plik XML też.

Zaczynam mieć coraz większe podejrzenia, że coś gdzieś jest zmaszczone w całkiem innym miejscu. Za dużo tych problemów ostatnio z plikami XML. Jutro stawiam serwis, to sie przekonam na żywym ciele.

Kr0n
27-05-2006, 23:21
Eeeeeeeeee tam, a dlaczego niby znacznik <params/> mialby być niepoprawny? Dlatego, że go akurat nie ma w oryginale? To jeszcze o niczym nie świadczy. Ten znacznik na pewno jest poprawny i plik XML też.

Zaczynam mieć coraz większe podejrzenia, że coś gdzieś jest zmaszczone w całkiem innym miejscu. Za dużo tych problemów ostatnio z plikami XML. Jutro stawiam serwis, to sie przekonam na żywym ciele.

I jeżeli wyjdzie co jest nie tak to bardzo prosiłbym o jakieś info. Dziwne, że z żadnym spolszczonym ani botem ani modułem nie miałem problemu tylko jest z tym właśnie taki problem.

Z góry dziękuje za info :)
Kr0n