PDA

Zobacz pełną wersję : remository, dodawanie plikow, przyjazne url



qba
22-05-2006, 18:44
witam
zaznaczam ze joomla bawie sie juz jakis miesiac ale nie ruszalem jak narazie komponentow downloadu
postanowilem zaczac od remository jako ze jest jednym z 2 dostepnych komponentow downloadu ktore znam
na pierwszy ogien poszla wersja bodajze 3.22 PL z waszego serwisu
problem jednak pojawil sie po poprawnej instalacji gdyz z tego co rozumiem mam zuploadowac plik do components/com_remository_files/downloads/uploads/ a pozniej w menu wybrac przypisanie niepodlinkowanych plikow?
pliki wtedy nie sa podpinane pod ich "wpisy"
wdzieczny bylby takze za przedstawienie jak mam dodawac pliki ktore znajduja sie na moim serwerze
dlaczego po instalacji wersji 3.40 beta 4 po wyborze remository z menu dostaje bialy ekran z komunikatem windows.history.go (cos w stylu bledu js)
ciekawi mnie takze czy istnieje mozliwosc uruchomienia przyjaznych linkow z pomoca mod rewrite ale tak by zamiast spacji byl - lub , a polskie znaki specjalne byly zamieniane na ich odpowiedniki np ó -> o

Rybik
22-05-2006, 19:02
Wersja beta, rozwine to slowo to moze sie cos wyjasni, otoz beta znaczy tyle co "ta jest be!" co w przelozeniu ze slangu informatycznego oznacza ni mniej ni wiecej tylko "instaluj na wlasne ryzyko"
Nie wiemy skad sie wziely biale ekrany bo nie wiemy co pod nimi siedzi (wersja javy/php, ustawienia serwera). Nie wiemy czy przed instalacja 3.40b4 zdeinstalowales poprzednika, czy nadpisales czy byly 2 na raz.

SEF a polskie krzaczki to osobny temat, zalezy od komponentu jakiego uzywasz do SEO i komponentow jakie generuja linki

Remository:
- ma dosc nieintuicyjny sposob dodawania plikow i mnie osobiscie to irytuje
- zle wspolpracuje z fiszem, przez koncowke urla, ktorej nie dopisuje albo nie rozumie ktorys z nich,
+ wybralbym DOCmana, jest troche brzydszy ale po tuningu ikonek i cssa jest ok

zapraszam do lektury regulaminu forum

qba
22-05-2006, 20:31
faktycznie temat troszke niespojnie napisalem, przepraszam
co do docmana to gdzie moge znalesc jakies zestawy css/ikonek do niego?
na oficjalnej stronie jeden z adminow mowil ze takowe nie istnieja
BTW uzywam open-sef pr5 sp1, czy moge w docmanie uzyskac zaawansowane urle z nazwa pliku w url?

Rybik
22-05-2006, 22:33
sory ze pytaniem na pytanie ... a czym sie roznia ikony w formacie png 32x32piksele dla docmana od takich dla remository od jakichkolwiek innych ?
przeszukaj google-grafiki na slowa kluczowe takie jak rozszerzenia zip,rtf,exe itp i skompletuj sobie takie ikony jakie chcesz ... tylko nie pytaj gdzie je wgrac :D

co do sef to nie mam pojecia ale zainstalowanie komponentu wraz z pobraniem i dodaniem 1 pliku zajmie ponizej 5 minut, podziel sie odpowiedzia :)