PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie przeniesienia stronki z localhostu na zdalny serwer



houston4
23-11-2008, 22:17
Witam.

Będę robił stronę w joomla, tyle że na razie nia mam wykupionego serwera na tą stronę, więc będę ją robił na swoim komputerze. Zainstalowałem sobie wampserver - no i joomla mi działa.

Ale mam pytanie czy jak tą stronkę stworzę na localhoście to czy da radę ją później przenieść na zdalny serwer (jakiś co udostępnia hosting www)?
Jeśli tak to co należy skopiować na ten serwer (jakie katalogi) aby stronka działała? A co z bażą danych mysql - czy ją też trzeba będzie skonfigurować czy po prostu ona też się przekopiuje razem ze stroną?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

josh
23-11-2008, 22:52
baze trza wyeksportowac, a na hostingu zaimportowac z pliku zeby strona dzialala, procz tego zmiany w pliku configuration.php

houston4
24-11-2008, 17:13
procz tego zmiany w pliku configuration.php


a co trzeba z tym plikiem zrobić??, bo jak spojrzałem to w nim są dane na temat moich ustawień dla joomla ale dla localhosta - tzn. te które podawałem podczas instalacji na lokalnym komputerze - więc po przeniesieniu strony te dane będę już nie aktualne??

przeniesienie strony to znaczy = przeniesienie całego katalogu joomla??

Z gfóry dziękuję za odpowiedź

zwiastun
24-11-2008, 17:39
Nie dziękuj, bo tutaj już więcej nic nie będzie. Informacje o przenoszeniu witryny z lokala na serwer leżą w serwisie pomocy od dawna. Temat zamykam.