PDA

Zobacz pełną wersję : Menu templatki RHUK Milkyway Green



Khan34
23-11-2008, 23:15
Witam.
Pierwszy raz na forum pisze i nie znalazłem podobnego tematu.
Mam taki problem, przegrzebałem całą joomle i wszystkie jej pliki i nie mogę znaleźć jak dodać do pozostałych menu takie obramowania jak 3 pierwsze? Dodając 4 menu jest bez obramowań. Obrazek mówi co potrzebuje. Templatka taka jak w temacie.

Pozdrawiam
Khan34

moje
23-11-2008, 23:33
1. Podaj link do Twojej strony.
2. Prawdopodobnie trzeba dodać określony przyrostek w opcji menu (w panelu zarządzania modułami), taki sam jak jest w drugim menu- będą wyglądać identycznie ;)

zwiastun
23-11-2008, 23:59
a nawet na pewno, tylko że -menu

kliksoft
20-01-2009, 11:55
Witam.
Pierwszy raz na forum pisze i nie znalazłem podobnego tematu.
Mam taki problem, przegrzebałem całą joomle i wszystkie jej pliki i nie mogę znaleźć jak dodać do pozostałych menu takie obramowania jak 3 pierwsze? Dodając 4 menu jest bez obramowań. Obrazek mówi co potrzebuje. Templatka taka jak w temacie.

Pozdrawiam
Khan34

W Panelu Administratora wybierz Rozszerzenia/Moduły edytuj żądane menu wybierając Zmień.
W Parametry rozszerzone w polu Przyrostek klasy CSS modułu wpisz _menu.

miechu1975
05-01-2010, 10:26
Witam wszystkich
Nie ma sensu tworzyć nowego wątku więc podłączę się pod ten.

A jak zrobić, żeby te obramowania były w menu w lewej i w prawej kolumnie?
Proszę o pomoc i pozdrawiam

Kimjus
05-01-2010, 16:20
Poczytaj lekturę : http://wiki.joomla.pl/

miechu1975
05-01-2010, 16:39
Poczytaj lekturę : http://wiki.joomla.pl/
www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl) czytam do poduszki ale nie bardzo mogę odszukać to, co chcę konkretnie zrobić.
Może da ktoś bardziej szczegółowe namiary?

zwiastun
05-01-2010, 17:00
http://wiki.joomla.pl/Kategoria:Szablony
Aby uzyskać taki efekt także w modułach po prawej stronie, trzeba najpierw poprawić wywołania pozycji modułów w prawej kolumnie, dopisując do nich styl="rounded"
zamiast


<jdoc:include type="modules" name="right" style="xhtml"/>

na


<jdoc:include type="modules" name="right" style="rounded"/>

miechu1975
05-01-2010, 17:41
Dziękuję bardzo ZWIASTUN - wskazówka zastosowana, dokładnie o to mi chodziło.
Pozdrawiam

plongeur
01-09-2010, 10:12
wystarczy mi żeby to były kolory z gamy kolorów dostęnych w omawianej templatce,
czy dobrą ścieżką kombinowania bedzie grzebanie w pliku css aktualnie ustawionej "Color Variation" (np. blue.css) i stworzenie w nim przyrostka np. _menu1 opartego na danych z "Color Variation" orange

potem zależnie od tego czy chce zeby moje menu bylo zielone, pomaranczowe itd. wpisuje odpowiedni przyrostek css _menu; _menu1 itd...

czy to jest dobry tok myślenia czy jest jakiś lepszy sposób na zrobienie w rhuk milkyway menu o różnych kolorach??

zwiastun
01-09-2010, 10:36
Na wiki masz materiał o przyrostkach klas modułu i klas menu. Przyrostek klasy modulu/menu/strony pozwala na indywidualną stylizację tych elementów, a więc Twój sposób myślenia - ogólnie rzecz biorąc - jest poprawny

plongeur
01-09-2010, 13:00
ok, stworzyłem w pliku template.css identyczne przyrostki menu1 , menu2 itd. ( na bazie przyrostka menu)

nastepnie w pliku blue.css(akurat taki kolor mam wybrany) dopisałem te przyrostki

wyglada to w pliku blue.css mniej wiecej tak:
/* orange */

div.module_menu1 {
background: url(../images/orange/mw_box_br.png) 100% 100% no-repeat;
}

div.module_menu1 div {
background: url(../images/orange/mw_box_bl.png) 0 100% no-repeat;
}

div.module_menu1 div div {
background: url(../images/orange/mw_box_tr.png) 100% 0 no-repeat;
}

div.module_menu1 div div div {
background: url(../images/orange/mw_box_tl.png) 0 0 no-repeat;
}
itd dla menu2, menu3...
i wszystko ładnie wyświetla mi zaokrąglone boxy menu w wybranych przeze mnie kolorach, ALE mam problem z czcionką...
chce zmienić jej kolor, żeby w orange boxie wyswietlala sie orange czcionka.
próbowałem dopisac do ww. bazgroł:

div.module_menu1 a:link, a:visited {
color: #cd6620;
}
div.module_menu1 a:hover {
color: #ac5419;
}
ale to skutkuje tym ze tylko ostatni przyrostek (na samym dole blue css) dot, czcionki działa i działa dla każdego modułu
...co robić? czy muszę coś zmieniac w template.css? na mój rozum nie... ale jażem greenhorn... a jeśli nie to co jeszcze dopisać do blue.css?

a_m
01-09-2010, 13:50
div.module_menu1 a:link, a:visited {
color: #cd6620;
} jeśli masz taki zapis dla każdego div.module_menu1, to zmień - w każdym wariancie kolorystycznym - na div.module_menuXX a:link, div.module_menuXX a:visited{}, bo w tym układzie najprawdopodobniej przypisałeś a:visited 4 różne kolory

plongeur
01-09-2010, 14:13
ależ ja chciałem zeby były 4 rózne kolory dla visited, inny kolor w menu-boxie orange, inny kolor menu-boxie zielonym itd. Twoja podpowiedź zbliżyła mnie nieco do sukcesu, za co bardzo dziękuje.
Hovery wyswietlają się już tak jak chcę, w pomaranczowym menu sa pomaranczowe itd. natomiast wszystkie linki i visited są takie same niezależnie od koloru menu (czyli przyrostka menu1 , menu2 itd.) i są blue...

...5 minut...

wstawiłem div.module_menuXX a:link, div.module_menuXX a:visited{ color:JAKISTAM}
i wszystko jest tak jak byc powinno ,
DZIĘKUJE BARDZO