PDA

Zobacz pełną wersję : Przesyłanie danych z formularza i porównanie ich z danymi z bazy MYSQL.



krzysztof_z
24-11-2008, 15:07
Witam,

szukałem rozwiązania dla swojego problemu ale nic to nie dało :(, dlatego postanowiłem się zapisać i założyć nowy temat.

Pokrótce przedstawię sytuację:
Strona ma być poświęcona dla klientów firmy w której pracuję. Użytkownik będzie logował się poprzez podanie identyfikatora, loginu i hasła. Wcześniej te dane zapisałem w tabeli bazy MYSQL. Dane które podał użytkownik są porównywane z tymi z tabeli, jeśli są poprawne przechodzi dalej jeśli nie pokazuje się odpowiednie info.
Oczywiście logowanie jest realizowane poprzez formularz który stworzyłem.
Zależy mi by dane które wyjdą po zalogowaniu się użytkownika pokazywały się w tej samej ramce, nie w nowym oknie. I tu miałem pierwszy problem, jednak na forum znalazłem że trzeba w formularzu zamieścić taką ścieżkę:

<form action=\"index.php?option=com_content&view=article&id=XXX&Itemid=XXX\" method=\"post\">

ciało formularza

</form>
gdzie X i Y to liczby odpowiadające artykułowii pozycji kategorii które zostały wcześniej stworzone.

Problem polega tylko na tym że otwiera się ten artykuł ale dane które zostały podane w formularzu nie są przesyłane i cały czas mam info o złym loginie lub haśle.
Formularz jest na 100% dobrze napisany bo gdy zmienię ścieżkę na np.

<form action=\"dalej.php\" method=\"post\">to wszystko działa.

Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem gdzie robię błąd.

Serwer: Krasnal
Joomla 1.5.6