PDA

Zobacz pełną wersję : EasyComments - brak polskich znaków w treści komentarzy



Bart6qx
24-11-2008, 16:02
Witam serdecznie,

Posiadam zainstalowaną Joomla! 1.0.15 z kodowaniem UTF-8, ostatnio zainstalowałem komponent EasyComments (również kodowanie UTF-8) i niestety pojawił się problem wyświetlaniem polskich znaków. Dodam, że nie są one widoczne jedynie w treści komentarza (w ich miejscu widnieje znak "?"), jeżeli chodzi o resztę komponentu to wyświetlane są prawidłowo. Co dziwniejsze taka sytuacja występuje również w innych komponentach odpowiedzialnych za komentowanie artykułów.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Bart6qx
27-12-2008, 00:25
Problem rozwiązany, temat do zamknięcia.

nemo
27-12-2008, 00:30
Moze podasz sposob?

martinezbb
08-07-2009, 09:03
dołączam się do pytania, mam dokładnie ten sam problem, niestety rozwiązania brak.

Próbuje dostać się do sql'a i kombinować z kodowaniem tabel- nie wiem czy to dobry kierunek.

Byłbym wdzięczny za pomoc

Edit:
Przeczytałem posty na temat podobnych problemów i wynika z tego że moja kwestia rozbija się o "latin1_swedish_ci", ..co nie znaczy że wiem jak to ugryźć.

Dodam że inne komponenty działają prawidłowo.
walcze dalej, może ktoś zasugeruje mi od czego powinienem zacząć

martinezbb
09-07-2009, 11:28
Zmieniłem kodowanie tabeli na utf8.
Zero zmian.

Zauważam że edytując ręcznie komórkę wpisując tam polskie znaki (MySql QueryBrowser) po zapisie zmian znowu są krzaki. To sugeruje że ciągle wina jest po stronie bazy a nie komponentu(mam racje?) W bazie pozostałe tabele mam od zawsze w utf8 i wszystko chodzi poprawinie.

martinezbb
09-07-2009, 12:09
Należy zmienić kodowanie poszczególnych kolumn, zmiana kodowania tabeli nie daje istotnych zmian.. Byc moze bylo to napisane na forum ale nie zwróciłem uwagi;]

W każdym razie pomogła mi kwerenda:


ALTER TABLE `[nazwaBazy]`.`j_easycomments` MODIFY COLUMN `comment` TEXT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci NOT NULL;

podobnie czynimy z pozostałymi kolumnami : userzy..itd