PDA

Zobacz pełną wersję : Wyglą Listy - artykułów w kategorii



marcin_mistrz
24-11-2008, 19:39
Witam,
drobne pytanko, jak edytować wygląd "Listy -artykułów w kategorii" dla Jommla! 1.5.6, wyświetla mi coś takiego: link (http://filmyon-line.pl/komedia/komedia-polska.html), a chciałbym, żeby po cyfrze była np. kropka i spacja i inny kolor tekstu. Domyślam się, że pewnie trzeba lekko wyedytować css, tylko jakby ktoś mógł wskazać styl, który trzeba edytować.
pozdrawiam serdecznie,
Marcin

zwiastun
24-11-2008, 20:02
1. Zakladasz w katalogu szablonu katalog /html/com_content/category
2. Przerzucasz do niego kopię pliku default.php z components//com_content/category/tmpl
3. Zmieniasz, co i jak chcesz

ppilus
24-11-2008, 20:18
twojaJoomla/components/com_content/views/category/tmpl/default_items.php
jak chcesz mieć kropeczkę po cyferce :) dodaj ją na końcu wiersza 70 (podaję na przykładzie ver. 1.5.7 i 1.5.8 nie wiem jak było wcześniej)

Radzę poczytać też o przysłanianiu szablonów.

edit1: napisał o tym wyższej przed chwilą Zwiastun :)

ppilus
24-11-2008, 20:19
ja nam się udało w czasie zgrać :)

rocher
18-01-2010, 18:16
Temat stary, ale przydatny. Mam pytanie z nim związane, nie chcę za bardzo grzebać w kodzie php, więc może ktoś podrzuci gotowe rozwiązanie, co konkretnie zmienić.
Chciałabym aby lista art. w kat. nie była numerowana tylko wypunktowana ze wskazanym przeze mnie plikiem *.png oraz żeby usunąć tek linie wykropkowane oddzielające poszczególne wiersze w tabeli.
Czy może ktoś podpowie w której linii są zdefiniowane te dwa parametry i jak poprawnie dokonać zmian?
Bedę wdzięczna niezmiernie

zwiastun
18-01-2010, 18:27
Lista artykułów w kategorii nie jest stricte "listą", tylko wykazem umieszczonym w tabeli. I słusznie, bo przedstawia dane tabelaryczne. Można oczywiście i ten widok przerabiać, tylko po co, skoro możesz skorzystać z typu Przegląd artykułów w kategorii, ustawiając ilości wstępów na 0.

rocher
18-01-2010, 23:54
Dzięki,
udało mi się znaleźć to
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=35628&highlight=lista
przy okazji szukania rozwiązania dla kolejnego mojego problemu, którego jeszcze nie rozwiązałam, ale jeszcze poszperam po forum może znajdę jakąś podpowiedź :)