PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana położenia modułu na stronie



james.bien
25-11-2008, 00:12
Próbuję zaadoptować templatkę. Chciałbym, aby moduł NEWSFLASH wyświetlany w pozycji 1 (TOP) był wyświetlany w centrum strony (tam, gdzie widać WELCOME TO THE FRONT PAGE) pozycja 2. Musiałbym przeedytować położenie TOP, ale gdzie tego szukać? No i gdzie wyłączyć ten napis WELCOME...

Dzięki i pozdrawiam wszystkie pomocne dusze:)
JB

idek
25-11-2008, 00:38
wiele razy było.. ot chociażby ostatnia rozmowa i przepychanka ;)

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=23417

co do "welcome...." to wejdź w menu > home (albo strona głonwa) i po prawej stronie masz parametry (wyłacz pokazywanie tutułu strony)

to też wiele razy omawiane było.. pozddrawiam, jak co to polecam pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl

james.bien
25-11-2008, 10:14
Wiem, że było wiele razy, ale męczyłem się i męczę z wieloma rzeczami, na które nie znam odpowiedzi, nie można tego znaleźć na forach (również zagranicznych). Moja prośba wynika już ze zmęczenia i trochę desperacji. W każdym razie dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość. Mimo wszystko liczę na życzliwe podpowiedzi (jak m. in. ta) w przyszłości.
Pozdrawiam
JB

james.bien
25-11-2008, 10:24
A propos zmiany położenia modułu. O tym, że położenie modułów można ustawiać sobie dowolnie (left, right, user, top etc.) to wiem. Te położenia zostały zaprojektowane przez twórcę tamplatki. Ja chciałbym zmodyfikować parametry położenia jednego z nich - w moim przypadku chodzi mi o położenie TOP. Mowiąc inaczej chciałbym zaingerować w tempaltkę, css, aby położenie TOP bylo w innym miejscu na stronie.
Dzięki i pozdrawiam wszystkich
JB

moje
25-11-2008, 10:55
A nie lepiej dodać w templatce nowe miejsce, tam gdzie chcesz, a top zostawić?

idek
25-11-2008, 12:44
jeden kij czy zrobisz jak chiałes, czy tak jak pisze moje... a jak to zrobic? mianowicie:

musisz wyedytowac plik index.php znajdujący sie w katalogu aktualnie uzywanej templatki (templates/nazwa/index.php)

a następnie wyszukac fragment, który odpowiada za wstawianie modułu top (najlepiej wyszukaj sobie to jakas szukarka w aplikacji, której uzywasz); wytnij ten kod, i wklej go w miejsce w którym chesz, aby sie znalazł.

Niezbedna do tego będzie wiedza o podstawach html'a, którą mam nadzieje posiadasz ;)

moje
25-11-2008, 14:49
... Niezbedna do tego będzie wiedza o podstawach html'a, którą mam nadzieje posiadasz ;)


Oraz znajomość css.

james.bien
26-11-2008, 16:26
Zmodyfikowałem trochę szablon. Nie jest to to, co chciałem, ale coś pośredniego. Na razie mi to wystarczy, ale będę jeszcze szukał dalej rozwiązania. Nie jest tak, jak chciałem na początku.
WELCOME... wyłączone. Niektóre ustawienia trochę ukryte, ale jak widać można znaleźć.

Dzięki wszystkim za wskazówki
JB

idek
26-11-2008, 18:18
a co Ci nie wyszło tak jak chciałes?

james.bien
27-11-2008, 23:05
Przerzuciłem z sekcji header temptatki do sekcji center fragment kodu dotyczącego położenia TOP, który wyświetla moduł NEWSFLASH. Ale nie mogłem coś spozycjonować tego modułu. Centrowanie modułu nie działa, jak ustawiałem right lub left to wchodził mi wtedy na prawą lub lewą stronę witryny, przesuwał w gół menu (te po lewej lub po prawej). Może jeszcze pokombinuję z tym. No chyba, że zostanę przy tym co mam, a na to się zanosi. Chyba, że w ogóle zrezygnuję. Czas pokaże. Teraz chcę pokombinować z Lightboxem, ale na razie lipa.

Pozdrawiam
JB

idek
28-11-2008, 00:12
spróbuj go wycentrowac poleceniem margin:auto w cssie, o ile wiesz co mam na myśli ;)

Jasiek2100
06-07-2014, 02:01
Witam, chciałbym umieścić przełącznik języków w prawym górnym rogu. Obecnie jest za nisko po prawej stronie (p. www.carda.pl). Próbowałem edytowac plik index.php, ale nieskutecznie. Czy ktoś może mi poradzic (pomóc) jak ten plik wyedytować? Nie wiem dlaczego gdy umieszczałem go w pozycji :search" to wyświetlał sie okienko szukania, chociaż moduł szukania miałem wyłączony. A to miejsce by mi pasowało na umieszczenie przełącznika języków.
Strona jest oparta na Jommli 1.6 a szablon nazywa się rt_hivemind_j15.
Pozdrawiam
Jan

zwiastun
06-07-2014, 03:00
Strona jest oparta na Jommli 1.6
Prosisz się o włamanie i z pewnością będziesz je miał, jeśli już nie masz!

szablon rt_itd to szablon klubowy, szansa, ze ktoś go ma i używa raczej niewielka.
Flagi wypadałoby wyświetlać w pozycji modułów bez dekoracji (style: none), a Ty wyświetlasz w pozycji, która ma style=rounded, czyli moduł jest otoczony dodatkowymi 4 divami z tytłem i zaokrąglonymi narożnikami.

alex51
06-07-2014, 08:06
Nie wiem dlaczego gdy umieszczałem go w pozycji :search" to wyświetlał sie okienko szukania, chociaż moduł szukania miałem wyłączony.
To nie jest typowe okienko wyszukiwarki lecz jedynie sam obrazek jego tła. By wyłączyć pokazywanie tego obrazka należy zakomentować wiersz 124 w pliku /templates/rt_hivemind_j15/css/light.css


#mod-search {
/*background: url(../images/light/search-bg.png) 0 0 no-repeat;*/
}
Pozostanie tylko osadzenie przełączników języka w pozycji search i ostylowanie ich położenia w wierszu 199 pliku /templates/rt_hivemind_j15/css/template.css, dostosowując wartości marginesów do swoich oczekiwań:

#mod-search {
height: 22px;
width: 177px;
float: right;
margin-top: 17px;
margin-right: 10px;
}

Jasiek2100
06-07-2014, 13:17
Dzięki wielkie Alex. Zgodnie z Twoimi poradami, zmieniłem z sukcesem położenie flag. Tylko teraz nie działa mi ten moduł.
Dodam jeszcze, że w innych położeniach działał.
W czym jest problem?
Pozdrawiam
Jan

alex51
06-07-2014, 18:45
Nie mam pojęcia co poradzić. Prawidłowo skonfigurowany przełącznik języków powinien działać bez względu na jego umiejscowienie w pozycji modułów. Dla sprawdzenia tej tezy zainstalowałem Joomla! 1.5 z JoomFishem, szablonem rt_hivemind_j15 i nadal twierdzę co powyżej. Bez wglądu w zaplecze Twojej strony nic więcej nie potrafię dodać. Zastanów się jednak poważnie nad sugestią @Zwiastuna odnośnie konieczności migracji. To wielce nieodpowiedzialne, by tak poważna firma trzymała swoją stronę na nieaktualizowanej i podatnej na ataki wersji Joomla!1.5. Koszty likwidacji skutków włamania mogą wielokrotnie przekraczać koszty przejścia na nowszą wersję. Twierdzę to na podstawie własnego doświadczenia w wykonywaniu podobnych usług.