PDA

Zobacz pełną wersję : Włamanie czy awaria?



nur
25-11-2008, 12:55
wczoraj wieczorem strona działała bez zastrzeżeń a dzisiaj rano przywitał mnie zamiast mojej strony taki komunikat

jtablesession::store failed
DB function failed with error number 145
Table './twoja_baza/jos_session' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( 'fac3c9a074dbd20aa466f5b4de2e5d00','1237597953','' ,'0','1','1' )czy to było włamanie które spowodowało taki efekt czy jakiś błąd wkradł się na serwerze.

PS.
Strona została już odzyskana z kopi zapasowej wszystkie hasła zmienione

idek
25-11-2008, 13:34
chyba miałem coś podpbnego.. i wyszło na to, ze coś się w bazie posypało.. mnie włamania zawsze kojarzą sie z napisem na głównej stronie

HACKED BY J3ST3Mciu1

;)

nur
25-11-2008, 14:12
może i racja że to jakiś problem z bazą bo po przeglądzie logów z serwera nic niepokojącego nie wynika,
ale przestraszyłem się że może to nieudana próba włamania (nieudana w takim sensie, że włamywacz sam sobie zniszczył robotę zanim dopisał swoje).
A jeśli to tylko błąd to jak się przed czymś takim zabezpieczyć (przed pełnym odzyskaniem strony zrobiłem próbę i nadpisanie samej bazy danych nic nie dało).

Pozdrawiam Wojtek

zwiastun
25-11-2008, 15:00
Zdarza się! Wymaga naprawy tabeli w bazie danych a czasami odtworzenia (tabela przechowuje dane sesji, więc niczego się nie traci).

Dylek
25-11-2008, 15:26
Ja taki komunikat widze co pare dni na home.pl, gdzie stoi sklepik na oscommerce (wcale nie tragicznie czesto odwiedzany, zeby nie bylo). Co prawda nie od frontu, ale wchodzac do panelu admina. Ale samo sie "naprawia" na szczescie.

nur
25-11-2008, 18:18
Zdarza się! Wymaga naprawy tabeli w bazie danych a czasami odtworzenia (tabela przechowuje dane sesji, więc niczego się nie traci).

czyli przede mną sporo nauki :)
Jest może gdzieś opisana struktura bazy joomla żebym następnym razem wiedział co i gdzie poprawić?

Pozdrawiam Wojtek

zwiastun
25-11-2008, 18:21
Bez opisywania wystarczy ją pooglądać. Niemniej, na stronie projektu znajdziesz i to

idek
26-11-2008, 00:36
Ja taki komunikat widze co pare dni na home.pl,

no dokładnie... mialem taki bład na home.pl swojego czasu.. nie wiem co oni maja z tym serwerem, bo poza tym jest wszytsko super (gdyby jeszcze dało sie maile zakładac na roznych domenach takie same -> biuro@domena.com i biuro@domena.com.pl ... a tak to kieruje na jedno.. porażka)

nur
26-11-2008, 21:14
Zdarza się! Wymaga naprawy tabeli w bazie danych a czasami odtworzenia (tabela przechowuje dane sesji, więc niczego się nie traci).
a czyja to jest wina? tzn czy mogę pisać do administratora serwera i jeśli tak to co mu napisać?

Pozdrawiam Wojtek

boldwin
26-11-2008, 23:38
POzdrawiam

Ja mam to samo

Komunikat jest taki:

jtablesession::Store Failed
DB function failed with error number 1017
Can't find file: './pddtinfo_diver/jos_session.frm' (errno: 13) SQL=INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( '7a4c3a8d7ddda172619d6d648e639ca8','1227735257','' ,'0','1','0' )

Niestety muszę przyznać, że nie mam pojęcia co i jak zrobić.
Pech chciał, że ostatni backup robiłem 10 dni temu.

Cały czas uczę się joomli i w miarę czasu próbuję czytać jak najwięcej.
Możecie mi poradzić jak to naprawić, lub konkretnie gdzie znaleźć opis procedury jak to spróbować naprawić.

Z góry wielkie dzięki za wyrozumiałość.

nur
27-11-2008, 00:00
Możecie mi poradzić jak to naprawić, lub konkretnie gdzie znaleźć opis procedury jak to spróbować naprawić
Ja za pierwszym razem wpadłem w panikę i odzyskałem stronę (całą) z kopi (myślałem, że to włamanie).
a za drugim razem (inna strona - testowa) gdy wygenerowała taki komunikat to w cPanel opcja napraw bazę danych spowodowała to że wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam Wojtek

boldwin
27-11-2008, 00:06
Ja za pierwszym razem wpadłem w panikę i odzyskałem stronę (całą) z kopi (myślałem, że to włamanie).
a za drugim razem (inna strona - testowa) gdy wygenerowała taki komunikat to w cPanel opcja napraw bazę danych spowodowała to że wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam Wojtek

Próbowałem już tego.
Nic nie dało.
Przy tym co dziwne jak w CPanelu wszedłem do phpMy admina to mam komunikat, że w bazie danych nie ma żadnych tabeli i baza jest pusta.

Czarno to widzę.

pni
29-12-2008, 13:46
Tez mam problem z DB function failed with error number 145. Table './twoja_baza/jos_session' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO.

Strona tez na home.pl. Moze to oni cos maja zle zrobione? Do tej pory oba problemy pojawily sie rano, moze po nocnym backupie?

zwiastun
29-12-2008, 15:18
Jeśli nic nie daje, trzeba odtworzyć tabelę (bez danych).
Zrobić więcej miejsca na bazę danych

pni
29-12-2008, 17:06
To jest mozliwe, ze brakowalo miejsca na baze danych. Bo istotnie bylo na granicy. Dzieki.

maniek
24-11-2011, 04:08
Home.pl udostępniło krótką instrukcję na ten temat: http://pomoc.home.pl/bazawiedzy/akademia/322

Gall Anonim
24-11-2011, 11:44
@boldwin = to że ty robiłeś ostatnią kopię 10 dni temu to nie problem jeśli host jest płatny powinno być ok - zazwyczaj na 72 godziny do tyłu mają kopię i odtwarzają - skontaktuj się z hostingodawcą
Pzdr

trzepiz
24-11-2011, 13:48
Panowie - patrzycie czasem na daty postów ?? :D

Gall Anonim
24-11-2011, 14:17
Panowie - patrzycie czasem na daty postów ?? :D
Tak, tylko że zawsze patrzę na ten przede mną :-)
Jestem krótkowidzem:lol: