PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd podczas dodawania artykułów pomocy :(



excentryk
25-11-2008, 22:16
witam,
korzystam z joomli 1,5,7 mam edytor JCE editor, daję userowi prawa autora/edytora i jest problem gdyż nie może on dodać z poziomu panelu usera żadnego artykułu - korzysta ze strony submit-an-article - wybiera sekcje i kategorie wpisuje treść artykulu i wyskakuje błąd 500.
Nie wiem co jest grane bardzo proszę o pomoc. Co zrobić żeby dodawanie artykulow z poziomu panelu usera dzialalo?

Bład:
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

1.. Użyta zakładka jest nieaktualna
2.. Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
3.. Adres został wpisany z błędem
4.. Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
5.. Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
6.. Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.
Spróbuj jednej z następujących stron:


a.. Strona startowa
Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.

zwiastun
25-11-2008, 22:19
Samo się stało? Z niczego? Poza tym: nie ma potrzeby korzystania z pozycji menu: Dodaj artykuł

excentryk
25-11-2008, 23:10
a jak można dodawać artykuł? nie wiem co jest przyczyną tego błędu :(
można prosic o jakąś pomoc? :(

zwiastun
25-11-2008, 23:21
Osobom z uprawnieniami autora pojawia się ikonka Utwórz (nowy) w widoku listy artykułów w kategorii

excentryk
26-11-2008, 02:29
Znalazłem błąd - wina była po stronie JCE editora, wygląda na to że nie wysyłał danych do skryptu i nie widział tekstu artykułu.

Mam jeszcze pytanie, jak zrobić żeby user o statusie autor nie wymagał zatwierdzania pisanych przez siebie artykułów przez admiana? Teraz wszystkie artykuły pojawiają się ale muszą zostać "opublikowane" czyli zatwierdzone przez admina, jak zrobić żeby były natychmiast publikowane przez usera?

pozdrawiam

zwiastun
26-11-2008, 02:33
Zmieniać kod, co będzie oznaczało, że będziesz go musiał zmieniać za każdym razem, gdy zaktualizujesz Joomla!.
Możesz również dawać od razu wszystkim prawa wydawców, co nie jest mądrym rozwiązaniem.
Ponadto - możesz zainstalować komponent do zarządzania prawami użytkowników dający większe niestandardowe możliwości.

excentryk
26-11-2008, 02:47
Jaki mod do dawania niestandardowych uprawnień proponujesz/polecasz? Może być komercyjny...
szukałem na extensions.joomla ale nie trafilem na nic co by rozwiązało ten problem

zwiastun
26-11-2008, 03:13
JUGA, JACL

excentryk
26-11-2008, 18:49
Chciałbym żeby użytkownik z danymi prawami mógł tylko dodawać i publikować artykuły, ale żeby nie miał możliwości edycji innych artykułów, jeśli daję uprawnienia wydawcy to może on eytować wszystko a tego nie chcę :(

Zwiastun -> jaki mod jest najlepszy do tego co napisałem?
Z góry dzięki i pozdrawiam:)

zwiastun
26-11-2008, 18:52
Rozumiem, o co pytasz i odpowiedziałem.

pijak
26-11-2008, 21:18
Witam,
Czy mógłbyś napisać na czym ten błąd edytora polegał?
Mam wersje 1.5.7 i nowopowstały artykuł dodany przez panel nie pokazuje się - błąd 404. Natomiast widać go jeśli zostanie stworzony poprzez skopiowanie już istniejącego, widocznego artykułu. Wszystkie ustawienia w panelu są identyczne.. :(