PDA

Zobacz pełną wersję : pozycjonowanie komponentów



adab
23-05-2006, 13:23
Witam

Mam problem z pozycjonowaniem komponentów. Wszystkie inne elementy czyli wyswietlanie artykułów, kategorii itp pozycjonuje sie tak jak powinno. Jednak jak wyświetla sie jakis komponent (jakikolwiek) całoś głównego obszaru przesuwa sie (około 2cm od zadeklarowanego lewego menu).

Moje pytanie brzmi !!!
Czy istnieje jakis styl globalnie zadeklarowany, który słuzy do wyswietlania elementów.
Ma ktos jakis pomysł, lub sie zetknał z takim problemem.

Rybik
23-05-2006, 13:39
Generalnie chodzi ci o to ze componentheading ma wiekszy margines niz contentpaneopen i srodkowa kolumna skacze sobie wzgledem lewej przy przelaczaniu miedzy trescia typu content a tą generowana z komponentu ? tak ?

Podejrzyj zrodlo strony w obu wypadkach i sprawdz jakiej klasy element sie pokazuje tych 2 wypadkach, ja podejrzewam ze po prostu klasa componentheading ma za duzy lewy margines, ale bez linka do strony nikt ci nie pomoze, chyba ze sie wstydzisz i nie podasz to bede se dalej gdybal :D

Styl globalnie zadeklarowany, czyli po naszemu klasy standardowe Joomla owszem sa - kazda do czego innego, stad czasem w niektorych koslawych templakach sa takie roznice. Z drugiej strony komponenty teznie sa zbyt troskliwie pisane i nie kazdy ma naglowek ta sama klasa sformatowany (gdzies miedzy joomap a docmanem byly dziwne roznice)

adab
23-05-2006, 14:58
Jednak sprawa leżała po stronie stylu nagłówka i stopki...dziwne że to miało wpływ na pozycjonowanie komponentów. Ale działa :D