PDA

Zobacz pełną wersję : Atak SPAM po przez formularz KONTAKT



Puri
26-11-2008, 09:34
Witam Joomla-Brain !

Od kilku dni jestem atakowany po przez roboty SPAM.
Zaczelo sie od tego ze mialem otwarte dla gosci forum FireBoard i dziennie dochodzily mi 10-20 wpisow SPAM - zablokowalem wpisy dla gosci.

Od tygodnia mecza mnie dalsze ataki tym razem:
1. Rejstracia uzytkownikow, dziennie ok 5 nowych wszystko spam!
2. Dziennie dostaje okolo 20-30 wiadomosci z mojego portalu. Wysylane po przez dostepny formularz kontaktowy na mojej stronie !! Nie znalazlem w Zarządzanie kontaktami zadnej mozliwosci zabespieczenia jak np. captcha, nie wiem tez jaka jest roznica pomiedzy Dostęp (javascript:tableOrdering('cd.access','desc','');) specialny a zastrzezony :confused: (javascript:tableOrdering('cd.access','desc','');)

Prosze o prosta pomoc w obronie przed digitalnymi smieciami...

Pozdrawiam - Puri.

vego007
26-11-2008, 09:53
Są do tego komponenty np securityimage.

Puri
26-11-2008, 14:15
Są do tego komponenty np securityimage.

Probowalem zainstalowac com_securityimages4.2.2-utf8 z joomla.pl ale wyskakuje mi blad:

Installer::install: Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany.
Unable to detect manifest file
nie jest podwojnie skompresowany!!
Parse error: syntax error, unexpected '[' in /.../joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1
Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR, expecting T_STRING or T_VARIABLE or '{' or '$' in /.../joomla/utilities/simplexml.php(335) : eval()'d code on line 1
itd........

zwiastun
26-11-2008, 14:50
1. Przejdź na stronę Waltera Cedrica i pobierz sobie Joomla 1.5.8 z securityimage!
2. Nad "błędami" czasem potrzebna jest prosta refleksja: a do jakiego samochodu to koło?

Błędny_Rycerz
06-12-2008, 15:04
Czy nie ma innego komponentu zabezpieczającego formularz kontaktowy (jak i również zakładanie kont), który nie wykorzystywałby captcha, a na przykład ustawiony bardziej restrykcyjnie preg_match do pól formularza?