PDA

Zobacz pełną wersję : Sortowanie artykułów wg daty MODYFIKACJI



romangee
26-11-2008, 09:38
Na swojej stronie mam zakładkę w której znajduje się lista artykułów z danej kategorii. Mam ustawione żeby ta list wyświetlała się posortowana wg daty utworzenia danego artykułu.

Jak zrobić żeby ta lista sortowała się wg daty modyfikacji artykułów?

Pozdrawiam

zwiastun
26-11-2008, 12:25
A ta lista to powstała sama?

romangee
26-11-2008, 13:27
Artykuły które są na liście pisze ja, ale sytuacja wygląda w ten sposób, że chcąc dodać nową treść albo tworze nowy artykuł albo dodaje tą treść do istniejącego już artykułu (jeśli treść ta dotyczy sprawy z właśnie tego istniejącego już artykułu - np. dodaje zdjęcia do opisanej wcześniej sprawy). Chciałbym żeby w takim wypadku lista artykułów sortowała się wg daty modyfikacji, a nie utworzenia (bo gdy zmienię coś w artykule który powstał pół roku temu (np. dodam jakieś zdjęcia) i znajduje się on gdzieś na szarym końcu listy to skąd będzie wiadomo, że coś w nim było zmieniane i że może warto w niego ponownie zajrzeć?)

Listę artykułów utworzyłem w sposób standardowy - dodają zakładkę w menu "Lista - Artykuły w kategorii". Jest tam opcja sortowania "od najnowszych", ale jest to sortowanie po dacie utworzenia, a nie po dacie modyfikacji.

zwiastun
26-11-2008, 14:31
O to ostatnie pytałem. W tej liście nie ma opcji sortowania wg daty ostatniej modyfikacji Wymagałoby to przerabiania kodu. Inna możliwość to skorzystanie z dodatku (plugin, bot): mosauthorxtd http://www.mamboexpert.com

romangee
27-11-2008, 07:33
Wersja dodatku mosauthorxtd przeznaczona pod joomla 1.5 nie działa (przynajmniej u mnie wywala jakiś błąd). Wgrałem natomiast wersje po joomla 1.0 (System - Legacy), ale zupełnie nie wiem w jaki sposób dzięki mosauthorxtd posortować liste artykułów wg daty modyfikacji;/

W którym pliku należałoby przerobić kod i na jaki żeby ustawienie kolejności "od najnowszych" oznaczało sortowanie po dacie modyfikacji, a nie po dacie utworzenia artykułu?