PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić wygląd logowania panelu administracyjnego



adammo
26-11-2008, 09:39
Witam,

Mam pytanie - chciałbym zmienić wygląd logowania panelu administracyjnego do joomla, używam wersji 1.5.7., 1.5.8, oraz wersja Jarzebina (z Virtue Mart). Chciałbym to zrobić, aby na pierwszy rzut oka osoba nie upoważniona nie wiedziała, że strona oparta jest o joomla. Również chciałbym uzyć tej zmiany do wyglądu okna logowania i komunikatu w momencie, gdy w konfiguracji ogólnej wyłączam witrynę.- w celach konserwacyjnych - od razu wiadomo że serwis pracuje na joomla.

Prosze o pomoc.
Pozdrawiam

zwiastun
26-11-2008, 12:27
Przy takiej argumentacji to masz wielką szansę uzyskać miłą odpowiedź. Joomla! to wstyd jakiś? Czy może chodzi o oszukanie klienta?

idek
26-11-2008, 12:33
nie chce bronić adammo (http://forum.joomla.pl/member.php?u=16198) bo nie wiem jaki miał zamysł, ale może chodzi o włamania...

z jednej strony byłby to mały plusik żeby sie pred nimi uchronic, ale z drugiej strony Joomla ma charakterystyczne nazwy klas, układ i wiele wiele innych rzeczy które mimo, ze zmienisz logowanie i strone błedów i tak Cie "wydadzą"

zwiastun
26-11-2008, 12:56
1. Bronić nie ma po co, intencja adammo jest jasna, niekoniecznie taka, jak mu zaczepnie imputuję :)
2. Na włamywaczy taka metoda nie zadziała.
3. Znalezienie kodu okna logowania nie jest aż takie trudne - ja wiem, że można po prostu odpowiedzieć, gdzie to jest. Ale można też spojrzeć do katalogu administracyjnego, sprawdzić czy jest w szablonie albo w modułach! Skoro już chce się modyfikować kod, to i orientację w strukturze katalogów i plików Joomla trzeba by jakąs mieć!

adammo
26-11-2008, 13:21
Przykro mi że "zwiastun" tak mnie potraktował. Chciałem zmienić wygląd tych okien po to, aby cała stworzona strona wyglądała na w pełni zintegrowaną jak na przykład jest to w wizerunku firmy lub kogoś: papier firmowy, wizytówka, koperty. I tutaj chciałem wykonać taki manewr, powiedzmy okna logowania byłyby dla mnie papeterią.
Chętnie bym poznał, gdzie mogę to zmienić. Wydawało mnie się, że po to istnieją takie typu miejsca jak to, aby zaczerpnąć porady, aby natrafić na właściwy tor.

Włamania to druga sprawa i powiem,że w miarę czytania w internecie o tym, różni użytkownicy rozpisywali się, iż to im się przytrafiło, więc myślę, że taka zmiana logowania również byłaby uzupełnieniem działań mających na celu zabezpieczenie strony.

zwiastun
26-11-2008, 14:26
A jak Cię potraktowałem?
Zaczyna mnie coraz bardziej drażnić nadwrażliwość, szczególnie nowych użytkowników.
Jeśli już zabrałeś się za Joomla!, to wiesz, że za wygląd odpowiadają szablony. Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to znaczy, że za wcześnie pojawiłeś się na forum!
Ale jeśli wiesz, to nie zadajesz na forum pytań typu: co to są szablony i gdzie się je zmienia.
No, chyba, że ja mam niepoukładane w głowie i mam się zgodzić na każde pytanie na forum, bo nie ma głupich pytań a forum jest od tego żeby pytać.

Więc może ja się zachowam, jak obrażona panienka i zapytam, jak mnie traktujesz? Czy uważasz, że nie mam nic innego do roboty, tylko czytać posty osób, które zlekceważyły cały system pomocy, zlekceważyły regulamin tego forum? Mam robić dobrą minę, bo przecież zależy nam na użytkownikach i promocji Joomla. Mam umieszczać na forum banalne odpowiedzi na banalne pytania?
Twoje pytanie w streszczeniu brzmi: gdzie się zmienia wygląd strony administracyjnej (logowanie do niej należy). Moja odpowiedź powinna brzmieć: w szablonie administratora.
Przyznasz, że i pytanie i odpowiedź są niezwykle pouczające!

adammo
26-11-2008, 16:12
Pozwól, że zacytuję Cię "Joomla! to wstyd jakiś? Czy może chodzi o oszukanie klienta?" nie znasz moich intencji, i one na prawdę nie mają z pytaniem nic wspólnego. Dlatego w jakiś sposób nie ładnie mnie potraktowałeś. Nie ma żadnej różnicy czy jestem początkującym użytkownikiem, czy też nie. Jestem tak samo jak Ty człowiekiem. Należy się szanować. Nie jest trudno udzielić informacji, na zadane pytanie, do tego służy forum,prawda? W wyszukiwarce nie znalazłem odpowiedzi na nie dlatego je zadałem. Chciałem wiedzieć od czego mam zacząć, gdzie podążyć, może ktoś to robił wcześniej, dlatego chciałem się dowiedzieć i zaoszczędzić czas. To jest korzystanie z doświadczeń innych, jeżeli mogą mi pomóc to czemu nie. Jeżeli Joomla byłaby dla mnie wstydem, to na prawdę nie chciałbym jej zgłębiać. Nie zamierzam kłócić się i upokarzać na wzajem. Nikomu to nie jest potrzebne.

Powiedziałeś: "Twoje pytanie w streszczeniu brzmi: gdzie się zmienia wygląd strony administracyjnej (logowanie do niej należy). Moja odpowiedź powinna brzmieć: w szablonie administratora."

No i Twoja odpowiedź na początek byłaby dobra, ale ja starałbym się dowiedzieć więcej, i prawdopodobnie zadawałbym dodatkowe bardziej szczegółowe pytania.

cubase
15-04-2010, 00:08
Witam, szukałem na forum właśnie czegoś takiego lecz moje pytanie jest nieco inne:
Nie mam potrzeby zmiany wyglądu strony logowania administratora, chciał bym natomiast dowiedzieć się jak mogę zmienić adres dostępu do tej strony np: zamiast www.jakasstrona.pl/administrator było www.jakasstrona.pl/dowolnynapis
czy w ogóle jest taka możliwość ? a jeśli nie jest to skomplikowane to czy mógł by mi ktoś pomoc to osiągnąć ?
z góry dziękuje.

PeFik
15-04-2010, 00:53
A teraz rada. Nie będę się tutaj dołączał do w/w dyskusji.

Po prostu skorzystaj z jednego z wielu szablonów dla panelu administracyjnego,
kilka z nich opisałem również na swoim blogu + książce.

Przejrzyj m.in. wpisy z tagiem "szablony" - http://blog.elimu.pl/?tag=szablony

cubase
15-04-2010, 03:03
PeFik przepraszam, ale mam wrażenie że nie przeczytałeś dokładnie mojego pytania. Nie chce zmieniać nic w wyglądzie, nie chce zmieniać żadnego szablonu ( standardowy jest spoko ) chce zmienić ścieżkę dostępu z www.strona.pl/administrator na np www.strona.pl/login czy admin czy cokolwiek innego, jest to możliwe ?

zwiastun
15-04-2010, 03:51
Hmmm, PeFIk pewno nie doczytał, ale nie jest niczemu winien. Dopisałeś się do wątku, który dotyczy innej niż Twoja kwestia. Ot i skutek.
Zmiana adresu dostępu do zaplecza administracyjnego jest możliwa, ale pracochłonna i niezbyt efektywna. Dostęp do PA możesz ochronić dodatkowo hasłem za pomocą .htaccess (i pochodnych). Możesz także ograniczyć możliwość logowania się do określonych IP.
Możesz też skorzystać z:
http://www.joomlaserviceprovider.com/component/ambrasubs/file/view/5/7.html

GOGOKOM
15-04-2010, 09:49
@zwiastun daj szansę podłubać @cubase w kodzie bardzo wielu plików, a nie od razu zniechęcasz kolegę który i tak by wreszcie sam doszedł do tego że zadanie go przerasta i jest z nim tak wiele ciągłej pracy że należy poszukać innego rozwiązania, albo przerabiać całą joomla i wszelkie instalowane dodatki.
@cubase swego czasu zrobiłem taki zabieg pod joomal 1.0.13
http://forum.joomla.pl/showthread.php?11532-zmiana-domyslnego-katalogu-administrator