PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana katalogu tmp



robak
23-05-2006, 15:39
Witam

Mam takie pytanie. Czy w ustawieniach joomli mozna zmienic sciezke do katalogu tmp? chodzi mi o to ze na serwerze katalog tymczasowy nazywa sie u mnie phptmp. Czy da sie to jakos ominac?

Pozdrawiam

stone
25-05-2006, 23:11
jest to ciągnięte z pliku php.ini serwera więc powinno być automatycznie ustawione


może w pliku htaccess dodac cos takiego

php_value session.save_path /tmp

Ale tak jak mowie powinno byc to automatycznie ustawione

robak
26-05-2006, 12:26
Hmm prawda nie zauważyłem. Nie które komponenty da się zainstalować. Jednak mam problem przy instalacji komponentu com_videoDB. Wyświetla mi się komunikat:

Wczytaj component - Wczytanie pliku NIEUDANE Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML.
Wczytaj component - Niepowodzenie Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/srv/www/htdocs/web1127/html/serwis/media/install_4476d5d03fb6e/


Przy instalacji serwisu nie zgadzało się:
Register Globals:: ON
Output Buffering:: ON
allow_url_fopen : ON
short_open_tag : ON

maniek
29-05-2006, 15:28
polecam ustawienie parametru register globals na off (napisz do amdinistratora z ta prosba). Nie wiem czy to Ci pomoze, ale wiem za to, ze dzieki temu unikniesz czestych problemow z innymi komponentami. Ja takie mialem np z komentarzami, dodawaniem zjdec przez userow, oraz ksiega gosci. Po ustawieniu tego parametru na off wszystko dziala jak nalezy. byc moze i twoj problem sie rozwiaze dzieki niemu. pzodro

Rybik
30-05-2006, 01:35
Joomla sama to poleca, co wiecej Joomla ostrzega ze bedzie sie sypac jak tego nie bedzie ale ludki sa madrzejsze...