PDA

Zobacz pełną wersję : Usunąłem main menu



jurek86
26-11-2008, 19:55
Zaraz pewnie ktoś mi odpisze, że nie można usunąć pozycji 'home' z mainmenu ani samego main menu. Niestety ja wszedłem w zakładkę 'zarządzanie modułami' i usunąłem moduł 'main_menu', co jest jednoznaczne z usunięciem pozycji 'home'. Teraz kiedy wpisuję w przeglądarkę adres strony (home page) mam komunikat 'błąd 404'.
Jak dodać z powrotem mainmenu? Próbowałem tworzyć nowe menu, ale nie ma nigdzie opcji uczynienia z niego menu głównego, ani nie ma możliwości dodania linku 'home'? A wiadomo że w main menu jest właśnie link 'home', a po kliknięciu w niego otwierają się ustawienia strony domowej (mówię oczywiście o zapleczu)

Proszę o pomoc.

EDIT:
Udało mi się poradzić z tym samemu.
Jako że widziałem już temat taki jak ten na forum i autor sprawę rozwiązał wgrywając backup bazy danych, a wielu jest początkujących w joomli takich jak ja, więc napiszę jak to naprawić:
Problem polegał na tym że po utworzeniu nowego menu nie wiedziałem jak dodać do niego "Home" (tzn stronę startową).
A więc w trzech krokach:
1. Tworzymy nowe menu.
2. Dodajemy nowy link (wybieramy typ pozycji "przegląd-strona startowa" z kategorii 'artykuły')
3. Ustawiamy ten link jako domyślny
...i gotowe

Mxer
15-12-2008, 11:02
3. Ustawiamy ten link jako domyślny



Co to znaczy "jako domyslny". Znaczy co i gdzie kliknoles, bo zrobilem to samo :D

Mxer
15-12-2008, 11:10
ha.... taka wielka ikonka "Domysle" a ja nie skumalem :)

zwiastun
15-12-2008, 12:42
2. Dodajemy nowy link (wybieramy typ pozycji "przegląd-strona startowa" z kategorii 'artykuły')
3. Ustawiamy ten link jako domyślny
...i gotowe
Niekoniecznie - każdy typ pozycji menu w każdym menu może być ustawiony jako strona otwierająca witrynę

jurek86
15-12-2008, 12:45
No tak, ale mi chodziło właśnie o odtworzenie strony startowej takiej jaka była standardowo...

leonek
24-08-2009, 12:41
Zaraz pewnie ktoś mi odpisze, że nie można usunąć pozycji 'home' z mainmenu ani samego main menu. Niestety ja wszedłem w zakładkę 'zarządzanie modułami' i usunąłem moduł 'main_menu', co jest jednoznaczne z usunięciem pozycji 'home'. Teraz kiedy wpisuję w przeglądarkę adres strony (home page) mam komunikat 'błąd 404'.
Jak dodać z powrotem mainmenu?
I po co bylo usuwac ?
ja sobie poradzilem w inny sposob w administracji weszlem w zakladke home i zmienilem nazwe na strona glowna ... a co do main menu wlazlem w adminie w rozszerzenia-> moduly tam bylo main menu weszlem i zmienilem nazwe na samo menu i teraz smiga bez problemu :)