PDA

Zobacz pełną wersję : Źle wyświetlane czcionki



matiuk
26-11-2008, 21:45
Witam mam dość nietypowy problem> Mianowicie chodzi o to, że jeśli otworze strone w przegladarce FF czy Opera wszystko jest ok (czcionki są takie jakie mają być), natomiast jesli tą samą strone otworze w IE to czcionka z jednego mojego artykułu sie zmienia. Poniżej zamieszczam foto z tym problemem. Wiecie czym to jest spowodowane?

http://img133.imageshack.us/img133/420/85000606gg6.jpg

moje
26-11-2008, 22:39
Sprawdź jaka jest przypisana czcionka, IE'k może nie zauważać pierwszej czcionki z listy u ją zastępuje inną.
Polecam też poczytać o czcionka w css'ie.

matiuk
26-11-2008, 22:41
Sprawdź jaka jest przypisana czcionka, IE'k może nie zauważać pierwszej czcionki z listy u ją zastępuje inną.
Polecam też poczytać o czcionka w css'ie.
ale czcionka przypisana do IE czy to templatki?

moje
26-11-2008, 23:04
Do templatki, a raczej to tekstu w artykule :)

matiuk
26-11-2008, 23:10
Do templatki, a raczej to tekstu w artykule :)
hmm a jak to zrobić? moja templatka to js_empire (http://www.bigtemplates.pl/component/remository/?func=fileinfo&id=423), a czcionka z ktora jest problem nazywa sie abaddon. Dziwi mnie tylko, że na innych przegladarkach jest ok, tylko na IE nie

moje
26-11-2008, 23:24
Problem zawsze się pojawia przy używaniu nietypowej czcionki, najlepiej jak napiszesz tą czcionką ten napis, w jakimś programie graficznym i zapisz jako obrazek, a następnie wstaw w notkę ten obrazek i problem zniknie.

A na przyszłość nie używaj nietypowych czcionek :)

matiuk
27-11-2008, 09:25
Problem zawsze się pojawia przy używaniu nietypowej czcionki, najlepiej jak napiszesz tą czcionką ten napis, w jakimś programie graficznym i zapisz jako obrazek, a następnie wstaw w notkę ten obrazek i problem zniknie.

A na przyszłość nie używaj nietypowych czcionek :)
probowalem w programie graficznym, ale wtedy kolor sie troche znieksztaca po nalozeniu :cool: BTW moge nie uzywac nietypowych czcionek ale tutaj taka musi byc

moje
27-11-2008, 13:54
W tym programie graficznym usta sobie kolory RBG.

matiuk
28-11-2008, 09:19
W tym programie graficznym usta sobie kolory RBG.
ok, zainstalowalem najnowszego IE i teraz jest w porządku. BTW jak nalezy edytowac plik templatki aby na pasku i na karcie wyświetlała sie nazwa strony a nie jej adres?

moje
28-11-2008, 11:24
A to musisz wpisać w ustawieniach joomli nazwę strony, bo prawdopodobnie wpisałeś jej adres.

matiuk
30-11-2008, 20:22
w ustawieniach mialem dobrze, dopisalem do indexu w odnsnikach title i jest ok, btw mam jeszcze jeden maly problem: mianowicie chodzi o wstawienie napisu poza ramką strony, w miejscu jak na obrazku poniżej, jak należy edytować plik html? Konie mojego pliku wyglada tak:

</div>
<div class="bottom">
<div class="botleft"></div>
<div class="botright"></div>
<div align="center" class="copy">www.joomlashack.com</a></div>
</div>
</div>
</body>
</html>

a tutaj obrazek:
http://img73.imageshack.us/img73/434/1tyf0.jpg

zwiastun
30-11-2008, 21:16
To gdzie ten napis ma być: na stronie? poza stroną?

matiuk
30-11-2008, 21:23
To gdzie ten napis ma być: na stronie? poza stroną?
poza stroną tam gdzie jest czarny pasek z napisem: tutaj ma byc napis, btw zdjecie pochodzi z innej strony dlatego nie wysiwetla tekstu: joomlashack...

zwiastun
30-11-2008, 21:49
Staram się rozumieć, ale nie rozumiem. Poza stroną, tzn gdzie? W Kosmosie? Czy może jako ostatni element strony?

matiuk
30-11-2008, 22:04
Staram się rozumieć, ale nie rozumiem. Poza stroną, tzn gdzie? W Kosmosie? Czy może jako ostatni element strony?

ok, juz sobie poradzilem