PDA

Zobacz pełną wersję : moduł w module



miominana
27-11-2008, 12:02
witam,

potrzebuje wyswietlic jeden moduł w drugim module, a dokladnie modul wyswietlajacy menu w mod_php.

w Joomla! 1.0 sprawa byla prosta - w module php zamykalem kod wyswietlajacy nowa pozycje i w tej pozycji publikowalem modul jaki chcialem.

w Joomla 1.5 tak sie nie da niestety.
jesli zamkne w mod_php kod:
<jdoc:include type="modules" name="extraMenu" />

to przegladarka zamiast wyswietlac modul z dodatkowym menu w pozycji extraMenu, wyswietla po prostu kod (<jdoc:include type="modules" name="extraMenu" />).

dodam, ze wszelkie pluginy wyswietlajace moduly w tresci (mosmodule, include content item itp.) nie dzialaja w modulach.

czy mozna to jakos zrobic?

moje
27-11-2008, 14:02
Osobiście nie kojarzę pozycji extraMenu, podejrzewam, żechodzi o sposób wyświetlania, czyli styl:

<jdoc:include type="modules" name="{pozycja}" style="extraMenu" />

Trzeba zdefiniować extraMenu, że joomla widziała, jak wyświetlić zawartość extraMenu:
www.forumweb.pl/viewtopic.php?t=22422

miominana
27-11-2008, 14:15
extraMenu to nazwa pozycji, ktora stworzylem, aby wyswietlic moje dodatkowe menu w module mod_php.

to nie jest styl.

kod powinien wygladac tak:

<jdoc:include type="modules" name="{pozycja}" />

gdzie {pozycja} to wlasnie extraMenu

moje
27-11-2008, 15:28
A nie możesz wprowadzić zmiany wyświtlania template overrides- opisany w linku który podałem?

miominana
27-11-2008, 15:44
szczerze powiem, ze niebardzo kumam jak sie do tego zabrac.

i czy za pomoca nakladek uda sie "zmusic" przegladarke to zinerpretowania zapisu:

<jdoc:include type="modules" name="{pozycja}" />
tak samo w w przypadku, gdy kod ten jest osadzony w pliku index.php jak i w mod_php?

zwiastun
27-11-2008, 16:48
A.
A czemu mają służyć te niejasne kombinacje? Użytkownik nie widzi, czy ma 1 moduł czy pięć, czy ma jdną pozycję, czy pięć:
=jeden moduł
=ekstra moduł ten od menu
=drugi moduł
Całość może wyglądać graficznie jak jeden moduł
b. Menu można obsłużyć skryptem, niekoniecznie odwołaniem się do instrukcji szablonu