PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie plików css i szablonu ja_purity



houston4
27-11-2008, 22:58
Witam.

Mam takie o to pytanie. Mam kilka modyfikacji, które chciałbym wcielić do swojej strony www, którą oparłem na szablonie ja_purity, m.in. ustawić zawijanie tekstu na stronie głównej, gdyż tekst artykułów które wstawiam zachodzi mi na prawy margines (prawe menu), chciałbym także ustawić jedną wielkość i jeden rodzaj czcionki do wporwadzanych artykułów - z tego co czytałem w poradnikach Joomla i na tym forum, wiem że takie modyfikacje ustawia się w plikach css. No i tu jest problem - gdyż dokładnie nie wiem w którym (bądź w których) plikach tworzy się takie ustawienia.

Ja w pliku Joomla_1.5.8-Stable-Full_Package\templates\ja_purity\css mam 4 pliki css: ja-sosdmenu.css; menu.css; template.css; template_rtl.css.
No i dokładnie to nie wiem który plik za co odpowiada.
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś przystępnie opisał mi który plik do czego służy oraz który plik jest odpowiedni za modyfikacje które podałem wyżej.

Z gopry bardzo dziękuję za wyrozumiałość

PS. Z góry przepraszam za (jak się pewnie nie którym wydaje) banalne pytanie, ale to są moje dopiero początki z Joomla.

zwiastun
27-11-2008, 23:43
A jak to sobie wyobrażasz? Nie wiesz, za co odpowiadają pliki CSS, a będziesz wiedzieć, za co odpowiadają poszczególne reguły?
No chyba że nie rozumiem, czego Ci Duszyczko potrzeba.

houston4
28-11-2008, 08:26
Z plikami CSS nie miałem jak do tej pory styczności, ale z HTML'em to i owszem. Wszystkie ustawienia odnośnie rozmiaru czcionki, formatu czcionki, koloru czcionki, tła itp. ustawiałem w samym kodzie źródłowym HTML stronki.
Ale z nazewnictwem plików CSS mogę mieć problemy.

To przynajmniej napiszcie czy wśród tych 4 plików CSS (ze ścieżki Joomla_1.5.8-Stable-Full_Package\templates\ja_purity\css) tam nazleży szukać reguł które odpowiadają za zawijanie tekstu na stronie głównej oraz za ustawianie jednej wielkości i jednego rodzaju czcionki do wporwadzanych artykułów).

EDIT:
A jeszcze mam pytanie, bo zauważyłem że jak zmienie rozdzielczość na monitorze z 800x600 na 1024x768 to zawijanie tekstu nie jest potrzebne - więc co mi radzicie (jak już dojdę który to plik i która reguła za to zawijanie odpowiada ;) ) ustawić to zawijanie czy nie?

zwiastun
28-11-2008, 11:14
Radzimy lekturę jakiegoś kursu CSS.