PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł jako strona główna.



Zielkq
29-11-2008, 16:33
Witam
Mam następujący problem:
Posiadam moduł newsów, ale nie bardzo wiem jak go umieścić na miejscu standardowego.
Jeżeli byłby to komponent to nie miałbym problemów, jednakże w tym wypadku chodzi o moduł. Da się coś z tym zrobić? Nie mogę przypisać modułu do pola na środku strony, gdyż nie występuje ono w templatce.., a z drugiej strony nie mogę ustawić modułu jako pierwszego linku w menu...
Joomla 1,0,15 stable + admin PL

zwiastun
29-11-2008, 16:48
Pomieszanie z poplątaniem. W standardzie nie ma "modułu newsów", w związku z tym nie bardzo wiadomo, co chcesz zastępować.
Że w menu nie można umieścić w Joomla! modułu to wiadomo, a skoro nie można to nie można i nie ma o czym mówić.
PS Jeśli w szablonie nie ma jakiejś potrzebnej pozycji, to można ją sobie dopisać.

Zielkq
29-11-2008, 17:44
OK, w takim razie jak jest to zrobione na tej stronie: http://e-bogatynia.pl/
Za wyświetlanie newsów odpowiada pewien moduł. I teraz pozostaje pytanie: Jak on jest tam dodany? Z kodu szablonu w ogóle wywalono miejsce na "standardowe newsy", a dodano pole na moduł?

Jola
29-11-2008, 21:52
Witam,
produkujesz własny komponent - bardzo skomplikowany - o treści np:

mosLoadModules ( 'user5' );gdzie user5 to pozycja ustawiona dla twojego modułu newsów (i tylko dla niego).
Komponent ustawiasz na pierwszej pozycji mainmenu i gra na 102 :)
Pozdrawiam.

Zielkq
01-12-2008, 16:45
Witam ponownie
To się nazywa konkretna porada :) Wszystko działa tak jak powinno.
Mam jeszcze takie małe pytanie:
Stworzony przeze mnie komponent wygląda tak:

<?php
mosLoadModules ( 'newsflash' );
?>
Jednakże na pewnej stronie wyczytałem, iż w drugiej linii zawsze powinno być coś takiego:

defined('_JEXEC') or die('Restricted access');
Jeżeli jednak dodam tę linię do kodu, to joomla pokazuje błąd "Restricted access". Ma to coś może wspólnego z chmod tego pliku?

Jola
01-12-2008, 17:40
Coś mi się wydaje, że masz wersję 1.0.15, a tam powinno być

defined( '_VALID_MOS' ) or die( 'Direct Access to this location is not allowed.' );To, co napisałeś jest stosowane w wersji 1.5 :).
A co do pisania komponentów to wszystko pięknie jest wyłożone tutaj:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/section/5/30/
Pozdrawiam.

zwiastun
01-12-2008, 18:48
Przy okazji - proszę nie mieszać, nie mącić, czy nie wiem, jak to jeszcze nazwać.

@jolaass: wszak doskonale wiesz, że to nie komponent, tą metodą na "wiadomo co" nowi będą niedługo mówić papu