PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja komponentu z "pakietu startowego" (usunąłem, a nie moge przywrócić)



neco
18-11-2005, 22:48
Tak.. lame.. ale obiecałem zrobić strone "dobroczynną" - nie mam zbyt wiele wolnego czasu, i wolalbym poświęcić go na tworzenie strony a nie borykanie się z "podstawami" - a szukam juz pół dnia i nic.

to tytułem wstępu.

Na stronie głownej po zainstalowaniu wisiała "ramka" z sondą.
Metodą prób i błędów - wyłączyłem publikacje sondy, ale pozostała pusta ramka. Odinstalowalem więc "component".
Nic to nie dało więc chciałem zainstalowac ponownie -i nie potrafie.
Ciagle sypie błędami że jak nie jeden to drugi katalog już istnieje, nie da sie, nie można itp.

1. jaka jest metoda na ponowne zainstalowanie takiego komponentu "z pakietu instalacyjnego" całej joomli?

2. jak cholera "wyłączyć" te ramki ("sonda", "gościmy", "nowości" itp)?

tak - każdy moze napisać - poczytaj manuale, poszukaj na forum... itp..

sorry -szukam od 2 godzin i nie moge znalesc. pracuję "normalnie" znacznie wiecej niz 8 godz i o tej porze oczy mi już pękają i diabli mnie biorą że z taką pierdołą musze walic na forum..
wiec prosze oszczędzcie mi zlośliwości i pomóżcie..

aha.. jade strona po stronie "pomoc.joomla.pl", i doszedłem do tego ze powinienem pogrzebac w index.php templatki -ale tam nie moge nic tkaiego odnalesc.

----------------------------------------------------
dobra.. spędziłem jeszcze ponad godzine i juz wiem: moduły "zdejmuje" się w zarzadzaniu modułami - trzeba odpublikowac. I pamiętać ze na stronie pokazuje sie 10 modułów a nie wszystkie... ot..lame


na pierwsze pytanie nadal nie znam odpowiedzi