PDA

Zobacz pełną wersję : htaccess.txt a .htaccess



docxxx
29-11-2008, 23:18
W katalogu glownym mam htaccess.txt, a czytalem o dopisaniu kilku rzeczy do .htaccess. Tak wiec wpisalem co mialem wpisac i zmienilem nazwe na ta z kropka przed nazwa pliku (tak, wiem, czym charakteryzuje sie system plikow w unixie). Po tej operacji po probie wejscia na strone mam blad 500. Po zmianie nazwy na "stara" (*.txt) strona dziala. Czy wobec tego plik htaccess.txt jest tez poprawnie odczytywany i nie musze go zmieniac na "kropke"? Dopisalem tam fraze odpowiadajaca za wylaczenie register_globals.

Bazyl
29-11-2008, 23:49
Może najpierw zmień tylko nazwę pliku na .htaccess- bez ingerencji w zawartość.

I jeszcze włącz przyjazne adresy w konfiguracji.

Dylek
30-11-2008, 00:00
Podstawa w pliku .htaccess - wiersz "RewriteBase" - odhaszowac i ustawic zgodnie ze swoimi parametrami

docxxx
30-11-2008, 00:04
Rzeczywiscie. Po wyrzuceniu mojego wpisu i zmianie nazwy na .htaccess strona dziala. A dopisalem to:

[ENTER]
php_flag register_globals off

Dlaczego strona nie dziala po wpisaniu tej frazy?

A dlaczego wspomniales o przyjaznych adresach?

zwiastun
30-11-2008, 03:09
Podstawowa zasada: bez wystarczającej wiedzy nie grzeb tam, gdzie grzebać nie trzeba. Plik htaccess.txt jest przygotowany do obsługi prostych adresów na serwerach Apache z mod_rewrite. Jeśli włączymy obsługę prostych adresów w konfiguracji, zmieniamy nazwę pliku na .htaccess. Nic więcej nie trzeba. Jeśli na serwerze nie ma mod_rewrite, strona nie będzie działać.
Nie będzie również działać poprawnie, jeśli nawpisujemy do .htaccess bezmyślnie niepotrzebnych reguł, a nawet gdy umieścisz na końcu niepotrzebny pusty enter.
PS Nie po to na www.pomoc.joomla.pl jest obszerne i raczej wyczerpujące omówienie pliku, żeby tu powtarzać podstawy!